Ağırlıklardaki dengesizlik

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve primadonna tarafından 18 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. primadonna

primadonna Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 aydır spor yapıyorum. hareketleri en nizami şekilde yapmaya çalışıyorum ama doğru kiloları seçip seçmediğim konusunda ciddi şüphelerim var.

4*10 tekrar son sette son 3-4 tekrarda iyice zorlanacağım ağrılıklar seçmeye çalışıyorum. ama şöyle bir durum ortaya çıkıyor lying barbell triceps extension hareketi 20 lbs ağırlıkla yaparken bench press te sadece 40 lbs ile çalışıyorum. dumbell lateral raise şaka gibi sadece 8 lbs. diğer yandan leg press te 320 lbs vs.

bazı hareketlerde yüksek ağırlıklarda bazılarında çok düşük ağırlıklarda bu zorlanmayı elde edebiliyorum. bir dengesizlik var gibime geliyor yoksa kuruntu mu yapıyorum gerekirse bütün programımı ve çalıştığım ağırlıkları yazabilirim ayrıntılı. yorumlarınızı merak ediyorum...

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    dumbell lateral raise ıbs ne demek acıkcası anlamadım ama sanırım kıloyu dıyorsun omuz hafıf agırlıkla yapıp cok tekrar yapmak gerekıyor ben 5 kg le yapıyorum 20x3 mesala

primadonna bunu beğendi.
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yeni başlayanlarda bu dengesizlik görülebilir..
    lying extension'ın yüksek olması ki nizami yapıyorsanız tricepsin güçlü olduğunu, bench'in zayıf oluşu göğüslerin nispeten daha zayıf olduğunu gösterir..

ama güçlü tricepsler sayesinde ve artan göğüs kasları gücü sayesinde benchte zamanla artış olacak ve ağırlık dengesi sağlanacaktır..

kaslar arası ilk başarda güç dengesizliği gayet normal..zamanla sinerjik kaslar arası denge ister istemez kurulur..

primadonna bunu beğendi.
  4. primadonna

primadonna Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diez aldım sanırım cevabımı. makinede çalışıyordum serbest ağırlıklara bu hafta geçtim. hatta ilk başladığımda bench press te boş barı bile yamuk yumuk kaldırıyordum. zaten göğüsler ve bacaklarda ağrı hissediyorum antrenmandan bir sonraki günün akşamına kadar. teşekkürler.

cabarov lbs ağırlık oluyor evet. salondaki ağırlıklar amerikan ölçülerine göre. 2.2 kg 1 lbs ediyor ;) dediğini dikkate alacağım omuz için.

5. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Cabarov'un omuz için dediğine biraz eklemede buluniyim, bu çok tekrarın yanında gerginliği de bırakmaman gerekir. Dumbell'ı yana doğru kaldırırkende indirirkende daima onu hissetmen gerekir. Genelde yeni üyeler daha ağır girebilmek için bu harekette savurmayı tercih ederler. yada kaldırırken hissetip ama indirirken, direk salmayı. Doğrusu kaldırırkende indirirkende Ağırlık elimizde, kasılma omuzumuzda olmalı..

6. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Duzeltme

British kutle birimidir.Yanlislik olmasin lb poundun kisaltilmasidir. Sona ''s'' eklerseniz cogul duruma gecer. 1 den buyuk degerler icin lbs kullanilir. Ornek 1 lb, 5 lbs.
    Tam olarak;1 pound (lb)= 0.45359237 kg, ya da 1 kg= 2.22 lbs dir. ;)

Saygilar.

Sayfayı Paylaş