Ağırlıkla barfix çekmek, boy uzaması için yapılabilecekler ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve n0rest tarafından 3 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. n0rest

n0rest Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi akşamlar. 18 yaşındayım ve sınava hazırlanıyorum. Yoğun tempo vs. yüzünden, sporsuzluktan vücudum hantallaşmaya başladı. Evde bir takım birşeyler yapıp daha dinç hissetmek niyetindeyim. Tabii bu kadar değil.

Sağlıklı hissetmek, dinç olmakla beraber bu sporların sakatlanmamak adına nasıl yapılacağını ve boyumun uzamasına olabilecek katkılarını uzmanlardan dinlemek istiyorum.

Odama kapı barfixi yapıtırıcam veya satın alıcam.
    - Eğer yaptırırsam orantı açısından vs. sakat bi durum olabilir mi? Dikkat etmeli miyim?
    - Boyum açısından ayaklarıma ağırlık bağlayıp barfix çekmek istiyorum, sakatlanmamak adına nelere dikkat etmeliyim?
    -Barfixin faydalı olabilmesi için tam anlamıyla bağlı kalmam gereken şekiller nelerdir?
    - Barfix dışında bu duruma katkı sağlayabilecek herhangi aktivitelerde bulunabilir miyim? Bunlar nelerdir?

Ve yaşıma, boyuma, kiloma ve genetiğime göre uzamam için yapmam gereken çalışmalar nelerdir? Veya bu sizce mümkün mü?

Boy : 173-174
    Kilo : 63
    Anne : 1.58
    Baba : 1.80

Fikirlerinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Saygılar.

Sayfayı Paylaş