Ağırlık ve Kas Gelişimi ( İlişkisi )

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve elite35 tarafından 11 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Kendimden örnek verecek olursam 4-5 aydır VG yapıyorum fakat son 1,5-2 aydır göğüs + biceps hareketlerinde ağırlıkları arttıramıyorum.
    Göğüs yardımlı 60 KG basıyorum. Biceps yardımsız 20 KG barbell curl yapıyorum. Ve bu ağırlıklarla zorlanıyorum ama setimi nizami tamamlayabiliyorum.
    Mesela biceps için kolu 45 cm ilerlemiş seviyedeki adam bile 20 KG ile çalışıyor. Bu durumda biceps sürekli aynı ağırlıkla ne kadar verim verebilir ki bana ?
    Yani asıl sorum şu: Kas gelişimi sürekli ağırlık arttırarak mı olur yoksa kası yorulduğu bir ağırlıkla çalıştırmak mı ? Soruyu da tam soramadım kusura bakmayın umarım anlamışsınızdır.

2. DDRREECCKK

DDRREECCKK Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Çanakkale
    Öncelikle çok iyi dinlenmelisin, iyi beslenmelisin ve motive olmalısın, kolu 45 olmuş adam 20kg ile çalışıyor demişsin ama böyle birşey bence mümkün olmamalı 45'in 3te1'i yağ ise bilemeyeceğim tabi. Kolumu ölçtürmedim lakin 36 falandır diye tahmin ediyorum yazın düzenli çalışmaların ardından spora geri döndüm ve 2 aydır düzene girdim yeniden, şu an Barbell'de 25 kiloya çıktım, demek istediğim herşeyini düzene soktuktan sonra hareketleri de nizami yapıyosan bence ağırlık arttıramaman çokta mümkün değil belki motivasyon düşüklüğü sebebiyle böyle hissediyosundur. Son olarak bi zamanlar kendi yaptığım hatadan bahsedeyim Barbell Curl'u 4x8 şeklinde çalışıyordum ve son sette ağırlık arttırmaya çekiniyordum 8 tekrar çıkmayacağı için ama bu dönemde piramit'e çevirdim ve 12-10-8-6 şeklinde yapıyorum ve bana iyi hissettiren de faydasını gördüğüm de bu, bence bikaç hafta bu şekilde dene ve sonuçlarına tekrar bakalım ve tabi 3 hareketten fazla yapmıyosundur umarım

elite35 bunu beğendi.
  3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Barbell Curl hem geniş hem dar tutuş ile 3 er set.
    Preacher Curl hem geniş hem dar tutuş ile 3 er set.
    Hammer Curl 4 set.

Bu hareketler hakkında ne düşünüyorsunuz. Bir de bakıldığında 3 hareket gözüküyor ama geniş ve dar tutuş yapmam aşırıya kaçmama neden olmasın ?

4. DDRREECCKK

DDRREECCKK Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Çanakkale
    Yalnız bu çok yanlış bir program ve bence gelişmeme nedeniniz birebir bu dur, Barbell'in dar tutuşuyla Preacher'in dar tutuşu aynı harekettir birini sadece oturarak yaparsın genişlere de aynı şekil, yani siz aynı hareketi 6'şar set yapıyosunuz

Barbell Curl 12-10-8-6
    Hammer 3 veya 4x10
    Preacher Curl 3 veya 4 set piramit şeklinde düzenlemenizi öneririm

elite35 bunu beğendi.
  5. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    farkına vardım zaten bugünkü programımı bu şekilde düzelterek uyguladım.. teşekkürler.. farkı kombinasyonlar var mı peki biceps için ? bu hareketleri eskittim bayağı.

6. DDRREECCKK

DDRREECCKK Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Çanakkale
    Bicepsle ilgili sabit başlıklar var ordan inceleyip kendine uygun programı çıkarabilirsin, klasik şekilde verilen şu dur ;

Barbell Curl,Hammer ve Concentration

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Son
    1.5-2 aydır kilo alıyor musun?

8. elite35

elite35 Üye

Beğenileri: