ağırlık ve şut

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve the answer #8 tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. the answer #8

the answer #8 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    merhabalar siteye yeni kaydoldum 16 yaşındayım basketbol oynuyorum kuvvet çalışmak istiyorum ama aklımda bazı soru işaretleri var boy uzamasını durdurur şutları bozar diyenler kafamı karıştırdı ve basketbolda 16-18 yaş arası kuvvet çalışmaları nelerden ibaret olmalıdır konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi acaba ?

2. noiroi

noiroi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu sitede basketçilerle ilgilenilmiyo :p pek arkadaşım ben yarımcı olim :) bende basketbolcuyum 1.97 boyum var ve 91liyim halter yapmaya genc sezonunun ilk senesinde basladım ozmanlar boyum 1.92 civarı idi şuan 5 cm uzamış durumdayım ayrıca ozmana gore cok daha dik bir vucudm var bununda boya etkisi oluyor. Şöle bi durum var ergenlik donemınde cok agır kıloların altıona gırersen keiklerinde sertleşme istegi oluşuyo buda kemik uclarındaki uzama kanallarının bi sure sonra kapanmasına neden oluyor senin yaşın 16-17 artık cok ekstra bi boy artışı yaşamazsın zaten oyuzden cok korkmana gerek yok ve bu yaşta haltere girmezsen yterli fiziksel gelişmeyi gosteremezsin sanırım bu sene gencler ligine yukseldın karsına cıkıcak adamları hayal bile edemezsin body salonundan tutup basket sahasına koyulan tipler çıkcak onların karsısına sınavla mekikle çıkman seni çok geri plana iticek cunku basketbol biyerden sonra yuzde 70-80 fizik sporu haline geliyor senin yasındayken bizim takımda halter yapan bitek ben vardım takımda yenildigimiz bi mac sonrası antrnorum gelip herkesin kollarına tokat attı bunlarla hiçbiriniz bişey olamazsınız basketcı olcaksa bi bu olcak diye beni gostermişti onunda daha cok calısması gerek demistiki ozman 1.94 96 kilo flandım henuz 16 yasımda 40 cm kollarım vardı nitekim olede oldu o takımdan kimse oynamıyor benim dışımda oyuzden halterin onemini kucumse ve bacaklarını imkanın varsa bol bo ip atla merdiven çalış faydasını görceksin.
    İyi çalışmalar şimdiden...

3. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0

genç sezonun ilk senesinde kaç yaşındaydın?

4. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    daha uzama çağındasın ve sana basketbolda boyun önemini anlatmaya gerek yok heralde :)

ağırlık antremanı yapsanda omurgaya bacaklara vs. ağırlık girmeyecek şekilde yapmanı öneririm. mesela yatarak halter kaldırırsın.
    lat pull down hareketi yapabilirsin.
    kemiklerine baskı oluşturmamaya çalış yani dostum

Sayfayı Paylaş