Ağırlık Sehpası ve Barbell

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bobrek tarafından 5 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. bobrek

bobrek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evde antrenman yapmak için bir ağırlık sehpası, bir de barbell ve dumbbell ağırlık seti almak üzereyim. Şimdi sorum şu: barbell ile ağırlık sehpası üzerinde elimdeki flanşları barbell'a bağlayarak bench press çalışabilir miyim, yoksa onun için ayrı bir z bar veya düz bar gerekli midir? Bir de daha yeni başlıyorum ağırlık çalışmasına. Daha önce uzun süreli spor yapma dışında ağırlıklarla çok az haşır neşir oldum.Zaten yağsız fit ve define bir vücudum var ama daha da iyisini istiyorum. Son sorum ise, Boy: 1:79 Kilo: 67 ölçülerinde biri olarak başlangıç için kaldırabileceğim bench kilosu nedir? Sehpa ve Barbell seti aşağıda. Link vermeyi bulamadım fotoğraf koymak zorunda kaldım. Teşekkürler.

[​IMG][/img]

2. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    flanşlar ile uzun bir bar elde edemezsin. iki dumbell barı birbirine bağladığında en fazla 60 cm lik bi bar elde edebilirsin ki bunun tutabileceğin kısmı en fazla 25-30 cm olur. eğer göğüste çalışmak istiyorsan uzun bir bar alman daha mantıklı yoksa sehpa bi işe yaramaz.

göğüste başlangıçta kaç basabileceğin senin gücüne bağlı. bu iş kiloya bakmaz. ama ilk başlarda çok ağır girmeden başlarsan kas ağrıların fazla olmaz. zamanlan arttırırsın ağırlıkları. ilk bir ay fazla zorlamadan çalış derim. kolay gelsin......

3. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    dikkat ettim de aldığın set içinde flanşlar ile uzatılabilen bar var mış. ben dumbell barı uzatacaksın zannettim. eğer uzun bar haline gelebilen bar varsa yeni bi uzun bar almana gerek yok derim. bide ek yeri ilerde fazla ağırlık taktığında sorun yaratırsa tek parça bar alabilirsin ama şimdilik gerek yok......

Sayfayı Paylaş