Ağırlık Ayakkabıları

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve cadocx tarafından 19 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    Ağırlık çalışmalarında önemli ekipmanlardan biridir ayakkabılar peki hangi tür ayakkabılar tercih edilmeli hangileri edilmemeli?
    Büyük bir çoğunluk yanlış seçimlerde bulunuyor örn: koşu ayakkabısıyla squat veya deadlift hem gücü hemde dengeyi olumsuz bi şekilde etkiliyor fakat çoğu kişi bunun bilincinde değil
    neden olduğunu açıklayım koşu ayakkabıları zemine uyguladığımız kuvveti dağıtır tabanı yeterince sert olmadığından dolayı
    güçten düşeriz,denge bozulur sakatlık riski artar.

Fakat tabanı sert olan ayakkabılar örn:converse chuck taylor serisi
    (Louie Simmons tarafından önerilmiş ayrıca)
    gayet uygun,mükemmel bir teknikle yapmanıza olanak sağlıyor bunu yabancı forumlarda 2-3 powerlifter in videosunda görmüş anlam verememiştim araştırdıktan sonra anladım ve 2 bacak antremanın da denedim gerçekten çok fark ettiriyor denge daha kolay vede ağırlıklar daha rahat basılıyor sizede öneririm.

Akay ve alexfethiye bunu beğendi.
  2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Superstar'lar da uygun bır secım olabılır o zaman soyledıklerıne gore..

3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bende bi tane superstar var ama tabanı sert değil bu tanıma uymuyor
    başlığım neden taşınmış anlam veremedim kişisel bakımla bi alakası olduğunu düşünmüyorum

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Türkiye pazarında Converse, dayanıksız bir ayakkabı üreticisidir. ABD'de olan birçok modeli burada yok. Onlar kastediliyorsa kabul edebilirim de aksi taktirde salon şartlarında çok dayanacağını sanmam. Kendi tecrübemi aktarırsam iki haftada ayakkabıyla vedalaşmışlığım var. Converse alan ya moda diye alır ya da bir modelini beğenmiştir de almıştır. Spor yapacağım diyip alacağım ayakkabı olarak ilk aklıma Adidas gelir. Squatı serbest değilde makinada çalışıyorsanız zaten bir problem olacağını sanmam. Doğru ağırlık altına girildikten sonra sıkıntı olmaz. Yardımlı yüksek ağırlıklara girenlerse elbette ayakkabı almalılar. Onlar için özel ayakkabılar var. Halter ve güç sporları yapanların ayaklarında çokça görürüz. Hiç bir gündelik ayakkabıyı da pek andırmazlar. Bir salonda squat için topuk altına koyulan uzun bir parça kullandıklarını görmüştüm. Evde çalışanlar öyle bir çözüme de gidebilir. İyi çalışmalar...

5. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Antreman için Bilek ağırlığı alabilirsiniz.

6. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bildiğimiz converse işte türkiyeden hiç almadım yurtdışından gelmişti bi tane salonda onu kullanıyorum 2 yıldır bende gayet sağlam ayakkabı salonda da 2-3 aydır kullanıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=4ndMpHZTiuY
    ayakkabılara bakarsanız converse squat dünya rekoru hemde thums:

7. tantalos

tantalos Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    makine mühendisi öğrencisi
    Yer:
    İstanbul-Tekirdağ

adidas jawpaw...

birçok modeli bulunmakta çok rahat bir ayakkabı görünüşü garip gelebilir ama 1.5 yıldır jawpaw kullanıyorum.koşu için bir süre sonra ayak ağrısı yapabilir ama en büyük özelliği hava kanallarının olması.yani ayağınızın terlemiyeceğine garanti verebilirim.tabi böylelikle koku problemi de varsa olmayacaktır.
    çok güzel renk seçenekleri de var ben rastgele birini koydum...fiyat olarak 90 tl yi geçmez ki adidas outletten 42 tl ye alıyorum.

8. Spor tutkunu

Spor tutkunu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ayakkabıların fiyatı bu aralar baya arttı yaa.

Sayfayı Paylaş