Ağırlık arttırmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jarkel tarafından 22 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. jarkel

jarkel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günller arkadaşlar.

Yaş 16, boy 1.72 kilo 61

Bir sorum olacaktı. Bodye artık düzenli devam ediyorum,15 günüm doldu herhalde.Gittiğim bir spor salonu var, gidemediğim zaman evde dumbel ile çalışıyorum.

Arkadaşlarım ilk beni götürdüğünde dumbell 5 kiloyla çalışmıştım. Benchpress de ağırlıklı çubukla 5'er kilo takıyordum. Sonraki gittiğim de 7.5 kilo dumbell başladım. Benchpress i değiştirmedim. Yaklaşık 15-20 gün sonra gittiğiimde , 10 kilo arttırdım benchpress i 5-5 olmak üzere. Vücudum çok sıcak olunca da 10 kilo dumbell ile çalıştım.

Bu yanlış mıdır, çok mu hızlı gidiyorum. Vücudum belirgin şekil almaya başladı. Arkadaşlarım uyardı ancak beni.

2. flixir

flixir Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    eğer hareketleri yaparken bir zorluk yaşamıyorsan ağırlık arttırmanda bir problem yok..

3. jarkel

jarkel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yani zorluk yaşıyorum da, çalışmak o değil mi zaten. Benchde titreyen adamlar var yani :D 5 kilo çok rahat oluyor mesela

4. flixir

flixir Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    jarkel ağırlığı öyle ayarlıyacaksın ki set sonunda zorlanacaksın ama ağırlık seni hırpalamayacak hareketi nizami bitirebileceksin..

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    önemlı olan ahreketı duzgun yapmak yavas ve hısederek kılo sana kalmıs 5 hafıf gelıyorsa 10 yap ama duzgun yap ora bura sallarsan hareketı yanlıs yaparsan etkısı olmaz

6. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Benim anladığım kadarıyla her gün çalışıyorsun ki bu bi yanlış. Bence dumbell için hızlı gidiyorsun ama biz ne dersek diyelim bu tamamen kişinin gücüyle alakalı. Yanında kazaya sebep olmamak için ağırlığı artırdığın zamanlarda bi arkadaşın bulunursa kendin için ideal kiloyu bulabilirsin ve düzenli olarak artırabilirsin ama biraz hızlı gidiyorsun. Başlangıç ağırlığını belirle sonra ben yanlış hatırlamıyorsam ayda 5kg. artırmak gerekiyor ama bunun da bir sonu var tabi. Önemli olan flixir'in de dediği gibi ağırlığın seni zorlaması ve set sayısı. Örneğin ben 10kg ile zorlanırım sen 20kg'u zıplatırsın. Ama dediğim gibi acele ediyorsun biraz sanki. 15 gün oldu demişsin. Ben ilk 2 ay 10'ar kilo takarak çalıştım amacım çok tekrar az kilo ile yağ yakmaktı.

7. bar_kodd

bar_kodd Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    alanya
    Hareketleri hafif kiloda olsa doğru yaparsan buna spor denir ama
    Ağır çalışacam diye hareketleri yarım yamalak yaparsan buna amelelik denir..
    Salonlarda dolu böyle tipler sende onlardan biri olma ;)

Bodysoft bunu beğendi.
  8. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara

emin ol geri bile gidiyosun 62 kg da başladım altyapısız olimpik bara (25kg)20 kg başladım şimdi 68 im kilomun bayagıüstüne cıktım olay seninle alakalı. senin kaldırman ve zorlanman önemli ama hareketi tam yapamıyosan düsür en az 12 tekrar yapmalısın agırlıgınıgnın %80 i ile çalış

Sayfayı Paylaş