Ağırlık arttırma hakkında sorum var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rewind tarafından 1 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    Merhaba.
    aralıklı olarak 3 aydır fitness'a gidiyorum önceden tamamen kardiyo yapıyordum son 1 aydır 1 gün kardiyo 1 gün ağırlık programım var.haftada 4 kez gidiyorum.
    1 ay geçmesine ragmen benden daha önce başlayanlara göre daha az ağırlık kaldırıyorum ve bu da beni tedirgin ediyor.
    ağırlıktan önce ve sonra olmak üzere koşu bandı ve eliptik programım var 30dk.+30dk.
    ağırlık arttırmayı neden başaramıyorum sorunu anlayamadım.
    yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2. dogus

dogus Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    Bence Ağırlık Antremanlarından sonra Cardio yapma Başlarken'de 10 dakika ısın Benım fıkırımı soyluyorum sadece dusuncem buki 30 dakika koşu senı yoruyor ve enerjının cogu bacak kaslasına falan gidiyor 10 dakika ısın ve daha sonra agırlık antermanına geç hem 1 ay kısa bir süre bence Beslenme programında yada Calısma programında bir hata da olabilir neyse dedıgım gıbı bunlar benım fıkırlerım ve ben bır antrenor değilim

SouL61 bunu beğendi.
  3. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    başlangıçta 15dk yapıyorum ama hala aynı, yiyeceklerime aşırı dikkat etmiyorum ama yinede iyi sayılabilir derecede dikkat ederim.sorunun ne oldugunu hala bulamadım galiba yeteri kadar güçlü değilim bu arada yaşım 17 boy :1.84 kilo : 88
    belki yardımcı olur diye yazdım.

4. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Bu uzun süreçli kardioya rağmen 88 biraz fazla sanki ilk başta kaç kilogramdın?Ağırlık zamanla artacak programına göz at güç kazan o şekilde çalışmalara başla.

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Girdiğim ağırlıklar artık artacağına düşüyor nerede yanlış yapıyorum?
    C- Direk olarak adalenin dinlenememesi ve beslenememesi ile alakalıdır. Bu vaka genelde heyecanlı ve yeni öğrencilerde olur çünkü her gün çalışarak kısa zamanda iyi bir vücuda sahip olma istekleri bu sonucu verir. Bu olay kısaca kasın kendini yenileyememesi ile sonuçlanır. Diğer bir örnek Kol iyileşmeden alçıyı çıkarmak.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

şöyle bir yazı buldum sitede

ağırlığık artmamasının nedeni yaptığın kardıo dıye dusunuyorum enerjın kalmıyor.
    beslenmem iyi nromal demişsiniz size göre normal olabilir ama spor yapan biriyle yapmayan biri aynı beslenme şekline devam edemez.

o koyduğum likte gunluk proteın ıhtıyacı karbonhıdrat ıhtıyacı gıbı bılgılerde yazıyor ıncelyın.

Juggernaut bunu beğendi.
  6. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    bildiğim kadarıyla. 10 tekrar'ı kolay yapabiliyor ve geçiyorsan ağırlık senin için düşük. ama 10 tekrarı zorla yapıyor ve geçiorsan bu senin için ideal ağırlıktır. acele etme.

7. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    başlangıçta 96 kiloydum.2 ay gittikten sonra fitness'a bir ameliyat geçirdim ve o süreçte tekrar kilo aldım neredeyse eski halime döndüm tekrar başlayalı 1.5 ay oldu tekrar 88 kiloya düştüm.ayrıca ağırlık çalışmalarını kilo vermek için verdi bana antrenör.ilk önce belli bir kiloya inip ardından agırlık çalışmaya başlamak istediğimi söyledim çünkü.haftada 4 kez gidiyorum salı-perşembe-cumartesi-pazar olmak üzere.beslenmeyle ilgili araştıracagım.yorumlarınız için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş