Ağırlık Arttırarak mı Ağırlık Düşürerek mi Çalışınılmalı? (videolu)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve adrapapupa tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. adrapapupa

adrapapupa Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar, spor salonundaki hoca 4 set yapıyorsam ilk sette düşükten başlayıp 4. sete kadar arttırarak çalışmamı söyledi mesela ilk sette 10 kg 2. sette 15 3. sette 20 4. sette 25 gibi.. Ama internette 2 video ile karşılaştım ikisi de profesyonel insanlar ve bunun tam tersini yapıyorlardı örneğin ilk sette 50 2. sette 30 3. sette 25 son sette 15 gibi düşünebiliriz bunu. Yada 20 kiloyla başlayıp 20 ile mi bitirmeli ?

Sizce hangi yöntemi uygulamalıyım ?

video linkerini de paylaşmak istedim ( ilk video da dediğim olay dakika 1 den sonra başlıyor)

2. svensk

svensk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    yurtdisi
    Yazdiginiz 3 turlude calisilabilir, bu antreman sisteminize bagli. Bu sitede Flexor hocamizin paylastigi antreman sistemlerini okumak isinize yarayacaktir.

3. adrapapupa

adrapapupa Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    cevap için teşekkürler ama mutlaka birinin etkisi daha fazladır diye düşünüyorum, hangisi olduğu hakkında bilgisi olan var mı ?

4. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Bana göre aynı kilo daha iyidir Jay Cutler ve Ronnie Coleman ve ARNOLD un izlediğim vidiolarında yaptığı gibi bu sistemde sen aynı kilo kaldırsan bile daha kasını zaten yorduğun için o kilo kasa ağır gelir zaten gelişir eğer düşükten artırırsan kas yorulduğu için yüksek kilonun anlamı kalmaz azaltırsan kondisyon çalışmasına benzer.O yüzden bence en iyisi aynı kilo ama çok ağırda bir süpersete gireceksen düşükten artırmalısın çünkü herhangi bir kas zedelenmesi sana çok pahalıya mal olabilir... Tabi ki bunlar benim önerim sen bilirsin...

5. Ivories

Ivories Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye/İstanbul
    Dostum bunlar dropset calismiyo mu ? 2. videoda hatun dropset tarzi bisey demisti . Cunku hic ara vermeden kiloyu dusurerek kaslardaki gerilimi arttiriyo
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Şubat 2014 ---
    Bu konu hakkinda kesin bisey soyliyemem ama hocam arttirarak gitmenin daha iyi oldugunu soyledi

Be leg ext de :
    12(38) 10(44) 8(50) 6(56) duruma gore ekstra 6(60) yapiyorum bu durumda her iki tarzi yapmis oluyorum

Az agirlik cok set , cok agirlik az set

Sayfayı Paylaş