Ağırlık antremanından 2 saat sonra cardiyo önerirmisiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve thekinger tarafından 10 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar spor salonunda ağırlık çalıştıktan sonra cardioya zaman kalmıyor, hem erkenden vücudu beslemek hemde yemeği zamanlı yemek için çoğu sefer malesef idman sonrası cardio yapamıyorum.
    Evde bisiklet var, örneğin saat 8 de biten ağırlık idmanından 2 saat sonra evde cardio yapmamı önerirmisiniz?

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    insulin ve kortizol hormonu yuzunden bana mantikli gelmiyor.Cunku agirlik calisinca, sen kortizol salgiliyorsun, bu da yikim oluyor, idman sonrasida protein tozu ve basit seker alimi yapiyorsun ki , insulin hormonu salgilansin ve kas yikimi yerine yapimi gerceklessin. eger vucudun tam insulin hormonu salgilarken kardiyoya girersen, insulin hormonunda dalgalanma ve dusus olusacak , ve kortizol hormonun da yikimi artiracaktir. Boylece yaptigin idmandan cok fazla bi fayda goremiyeceksin. Bu benim kendi dusuncemdir. Ya agirlik idmanindan sonra hemen yap 25 30 dk tempolu yuruyus gibi, Ya da off gununde yap kardiyoyu.Daha fazla verim alacagin garanti.

thekinger bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş