Ağırlık Çalışırken

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xxMassacrExx tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xxMassacrExx

xxMassacrExx Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar.. Yaklasık 3 aydır bu sporu yapıorum.. Sormak istedigim soru şu ..
    Bazı kimseler yuksek kilolarla cıkarabildigim kadar set cıkarmamı soyluolar bazıları ise beni zorlayacak kilolarla hareketi cok yavas yapmamı soyluyorlar.. fakat yuksek kilolarla calısınca da hareketi dogru yapamıorumve yavas yapmadaki gibi kaslarda bi yanma hissetmiorum...İstedigim kas kutlemin artması cunki pek de ii bir vucudum yok.. Ne önerirsiniz yavas yaparsam kas kutlem artmaz mı?

2. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    yapabildiğin ağırlıkla yavaş yapmanı öneririm.Zaten seni zorlayan bir ağırlıkla hızlı yapabileceğini düşünmüyorum.Ondan dolayı sen sınırlarını zorlucak bir ağırlık seç ama hareketi nizami olarak yapabildiğin de sınırları zorlucak ağırlığı tam indirip tam kaldıracan öyle bir ağırlıkla istesende hızlı yapamassın şahsen bende öyle oluyor. çalışmalarında başarılar

xxMassacrExx ve mertcan333 bunu beğendi.
  3. mertcan333

mertcan333 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ewt kesinlikle yavaş yapmalısın kasında yanma hissediyorsan tamamdın herkülleştin... yapabildiğin ağırlıklarla yavaş çalış.. inanki 5 kglık yavaş, 15 kg lık hızlıya bedeldir...bench_O

fiko444 bunu beğendi.
  4. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    mertcan süpersin dostum ya tamam herkülleştin :D inan canım çok sıkkın moralim çok bozuktu bunu okurken güldürdün beni ya cevapsız bırakmayayım dedim :D:Dd

5. hacker

hacker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    bence az kilo çok tekrar bunu deme sebebim şu; ben ağır kiloyla çalıştığım zaman hemen bi yerimden sakatlanırım ama hafif kiloyla sakatlanan daha görmedim. yani hem sağlıklı hemde daha verim alabileceğin birşey bence az kilo mu çok kilo mu diye düşünceğine ne kadar yediğini düşün bence beslenmen ve dinlenmen hepsinden önemli

6. xxMassacrExx

xxMassacrExx Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    cok teşekkürler yardımlarınız için fakat bi arkadasın son mesajında degindigi bi konuda sorun var. beslenmeye cok dikkat ediorum fakat hafta içi en fazla 6 saat uyuyabiliyorum malesef :S

7. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    az uyumak iyidir :D şaka bir yana sonuçta sana verebileceğimiz tavsiye en az 8 saat uyu olur ama zamanın yoksa yapacak bir şey de yoktur
    bundan dolayı kafana takmamanı öneririm sen kendini dinlenmiş ve çevik hissediyorsan bu yeterli olacaktır

8. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    bence son seti daima max tekrar yap sonuçta bazı kişiler 15 tekrar yapacağı kiloyla 10 yapıyor oranı ayarlayamıyor son seti gereken ağırlıkla max tekrar yaparsan dengelersin. birde kaldırabildiğin tek tekrarı hesapla ona göre bir program oluştur emin ol çok iyi olur son rakamı zar zor basarsın.bench press barbel curl vb önemli hareketleri bikerede kaldırabileceğin rakamı hesapla onun yüzdesi üzerinden çalış max verim alırsın kafanda soru işareti kalmaz çünkü bilimsel..

9. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    bence öncelikle kendine bir partner bul sseninle beraber çalışabilecek çünkü kaslar ı çalıştırdıgın kilo ne kadarsa kas onun daha fazlasıyla kasılmak isteyecek ilerde bu sporda partnersiz sadece 2 ay gelişebilirsin sonra hep yerinde sayarsın.. iki haftada bir düzenli olarak agırlıkları arttır ... iki kilo iki kilo bile arttırsan çok büyük fayda olur hareketi yedirerek yap iki saniye yukarda iki saniye aşşağıda mesela benchte onun gibi hızlı yapmanın hiç bir faydası yokken zarartı bile vardır mazallah çalışırken agırlıkla kendine zarar verebilirsin
    nefes olayını iyi ayarla ve3 kiloları düzenli arttır sana büyük fayda saglayacaktır.
    ben 3 aydır bu sporu yapıyorum ....ama baya bir araştırıyorum... ilk gittigimde benchte boş barla çalışırken milliet gülüyordu. şimdi 70 kilo bastıgımda adamlar helal olsun diyorlar çünkü onlasr ben geldigimdede 50 basıyorlardı şimdide ................
    beslenmene dikkat et kesinlikle proteinlere dikkat et ..............3 beyazdan uzak dur birini kesinlikle bırak ( şeker- tuz - masturbasyon) :)
    ama kesinlikle önce kendine aynı programı yapan bir partner bul ve setlerdede hep arttır 4 set yapacaksan sırayla 2-5 er kilo arttırarak piramit gibi yap faydasını çok görürsün ....
    biraz uzun oldu ama ksurua bakma tabiki buradaki üstatlardan daha faydalı bilgi alabilirsin..
    bildiklerim bu kadar umarım işine yarar

xxMassacrExx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş