Aç kalarak yağ yakmak??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BiKey tarafından 22 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. BiKey

BiKey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 17, 1 senedir fitnessa gidiyorum ama dersler falan filan yüzünden beslenme+spor bir türlü tam oturamadı. Sadece son 2 aydır çok ciddi, sıkı ve disiplinli yapmaya başladım ve 2 ayda 88 kilodan 81e indim. Başta yağ oranım &27 idi. Şu an tahminen yağ oranımın %23, %24 olması lazım. Tabi 1 senedir fitness yaptığım için kas durumum hiç fena değil, kollar, omuzlar, göğüs süper ama yağ da fazla olduğu için daha da şişman gösteriyor ve kaslar hiç belli olmuyor anca elleyince anlaşılıyor. Yani yağ kütlesinin altında güzel bir vücudum var :)

Şimdi mesela Survivor'a bakıyorum. Taner gittiğinde göbekliydi, 85 kiloydu. 2 ayda 70e düştü ve güzel bir vücuda sahip oldu..

Ben de diyorum ki, 2 ay boyunca, sütümü ve günlük 120gr etimi eksik etmeden sadece meyve yesem bir de günde sadece 8 yemek kaşığı lapa yesem. Çok fazla kilo veririm, tabi kasdan da illa birşeyler gider belki ama yağdan çok büyük ölçüde gider. Çünkü beslenme uzmanı "kilo verip de yağın gitmemesi mümkün değildir bir insan kilo veriyorsa az da olsa yağdan da gider" diyor.

Ayrıca ben kas kaybımı ağırlık çalışmasıyla telafi yöntemine de giderim..

Bu programın nasıl bir zararı olur? (Bu program son çarem gibi çünkü salonda herkes ağırlık çalışırken ben günde 2 saat kardiyo yapmaktan çok sıkıldım)

2. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    bence düşünme yöntemin doğru ancak eğer son çaren bu ise..yağ kaybedersin ama dediğin gibi kas da kaybedersin ama vücudun çok daha estetik olur en azından. ben sağlıklı bir diyet yaparak kilo vermeni öneririm. sadece sağlıklı bir diyetle o kadar çok kilo veremezsin ama kardiyoyla desteklersen istediğine ulaşacağını düşünüyorum..demeye çalıştığım kardiyonun da diyetin de bir orta yolunu bul.ne aç kal ne de günde 2 saat kardiyo yap

AngryHun bunu beğendi.
  3. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    vücudunuzu asla aç bırakmayın.yağı büyük oranda azaltabilirsin ama karbonhidratı azaltmanı önermem.antreman çıkaramazsın yoksa emin ol.günlük 2000 kalori civarı almaya çalış.günde 120 gr et çok az.biraz daha miktarını yükselt etin.etten kastım tavuk göğsü.yanlış anlaşılmasın :)

kimse anasının karnından define çıkmıyor dimi :) o yüzden sabretmelisin.

gokhan2604 bunu beğendi.
  4. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah - 2 Yumurta Beyazı 100 Gram Yulaf 200 Ml yağsız süt

Öğlen 1 kase salata 200 gram tavuk 100 gram lor

akşam 1 kase yoğurt 200 gram tavuk

off günlerinde 30 40 dakika tempolu yürüyüş
    çalışma günlerinde 10 15 dakika bisiklet başlamadan
    ve min 50 dakikalık sağlam bir çalışma her çalışma sonrası 4x max mekik.

5. gokhan2604

gokhan2604 Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    spora devam etmek şartıyla olur. eğer sporsuz aç kalarak denersen vücudun tetiğe basar ve sen aç kaldıkça o da metabolizma hızını indirirerek merdiven şeklinde indirir daha az enerji tüketir. spor aktivitesini devam ettirerek diyetle yağ azaltmayı hem ikiye katlarsın hem de metabolizma hızın düşmez diyet bitince yanan yağları yerine koymaya çalışmaz vücut.

meyve yememelisin çünkü basit şeker doludur. vitamini diyet boyunca günde bir vitamin mineral kompleksi hapı ile al. thums:

et süt önemli değil. asıl önemli olan yağ yakma diyetinde;

1- yağsız yoğurt (tam protein casein, kas kaybını minimize etmek için antikatabolik,ayrıca antioksidan sindirim sistemi dostu bakteri içeriği)

2-her öğünde az miktar extra kepekli ekmek, yavaş yanan karbonhidrattır,vitamin mineral içerir, sindirim sistemini fiberle destekler. günlük 100 gramdan az karbonhidrat beyninin beslenmesini engeller mental sıkıntılar çekersin,ketosis moduna girebilir vücudun.beyin yakıt olarak karbonhidrat kullanır. bulamazsa kaslarını yakıp şekere çevirten hormonlar salgılanır. karbonhidratı 100gr altına düşme ve kepekli ekmekten al. karbonhidrat varsa ve azsa beyine sunulur diğer hücreler ve kalp,kas vücut yağını kullanırlar..

3- salatalık,marul,ekşi sert yeşil elma istediğin kadar ye dolu kalsın mide. bunlar mideyi doldurur açlık çekmezsin ama kalorisi eksidir. yani 3 tane salatalıktan 20 kalori alacaksa ince bağırsak onu sindirmek için uğraşırken 30 kalori yakar. toplamda eksi kalori ile çıkarsın.

4- günde iki bardak kafein içeren içecek tüket (şekersiz). öğün aralarında da yeşil çay iç.

bununla yağ azaltmamak mümkün değil. benim hanım bu diyetle 95 kilodan 58 e düştü altı ayda.:)

dependencylv, AngryHun ve HARD&HEAVY bunu beğendi.
  6. ReveR

ReveR Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    yemek yemeyerek yağmı yakılır. taner 10 kilo verdi ama acaba yağlarda azalma oldumu? tanerde zaten yağ yoktu oraya gittiğinde. sadece kilolarından verdi. ha adam bide hindistan cevizi muz gibi şeyler yediler belki bu sayede yakılmıştır. belki hindistan cevizinin içinde vardır bişeyler bunu bilmiyoruz henüz

7. HARD&HEAVY

HARD&HEAVY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Biz bir de bu vatandaşların kamera arkası durumunu bilmiyoruz ki ,belki sabahları hepsi güzel güzel kahvaltı yapıyordu en azından ihtiyaçları kadar.Senaryo çoğaltılabilir.Orada kaderleriyle başbaşa olduklarına inanmıyorum açıkçası.

gokhan2604 bunu beğendi.
  8. erdullah

erdullah Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şahsen ben et daçminin sucuklu yumurta yediğine şahidim.Kamera arkası..

9. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ağırlık antrenmanını azaltıp cardio yu arttırman ve beslenmende çok titiz olman lazım. Ağırlık çalışmak iştah açar. Madem kaslısın, haftada 2 gün body 2 gün cardio yapmanı, sadece body günlerinde yüksek kalorili ve protein ağırlıklı beslenmeni öneririm. Bir zayıflama kemeri ile koşu bandında 30, step aletinde ve kondisyon bisikletinde de 10-15'er dakika harcayıp üstüne karın hareketlerini yaparsan olağanüstü sonuçlar alırsın. +Barfiks çekemiyorsan hemen denemelere başla ve çek. 4 güne de barfiksle başla. Ne kadar kaslı olursan ol barfiksi küçümseme, inanılmaz farkediyor. Bunun dışında cardio günlerinin sabahında şınav çekmeni ve gece yatağa girmeden biraz üst karın için mekik çekmeni de tavsiye ederim ama yağ yakımı her zaman beslenmede biter eğer buna alışık değilsen ve kendini disipline alamıyorsan şimdi hemen başla, geç bile kalmışsın aslında çünkü yaz bitti. Sonbahar-kış sezonunda 3 gün body-1 gün cardio yapıp Mart-Nisan gibi cardioya abanarak yağları yakmak ve plajlara akmak en mantıklısıdır ama ben 2-3 ay ağzıma yabancı bir şey sokmadan duramam diyorsan şimdiden kendini kasmaya başla kolay gelsin.

10. gokhan2604

gokhan2604 Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    kardiyo ile ilgili bende bir tavsiye vereyim. hiit diye bir yöntem okumuştum bir kaç yerde. tom venuto da bunu tavsiye ediyordu. mekik,bisiklet,makinada koşu falan hepsinden daha etkili. hem aerobik performansı yükseltiyor hem de maksimum yağ yakımı sağlıyor.

normal koşuyla ısınıyorsunuz
    aniden maksimum depara başlıyorsunuz 60 sn kadar.
    sonra normal yavaş koşuya geçiyorsunuz 2-3 dk.
    ardından yine maksimum depara geçiyorsunuz 60sn
    çok yorulursanız yürüyerek dinleniyorsunuz 1-2 dk.
    sonra tekrar normal koşu
    ardından maksimum depar 60sn.

vücut bu duruma ne cevap vereceğini bilemiyor. üstelik bunun ne kadar devam edeceğini siz biliyorsunuz ama vücut kimyası bilemiyor. bu yüzden nolur noolmaz diye o çok değerli yağ depolarını sonuna kadar kullanıma açıyor çekinmeden. 20-30 dk bunu yaparsanız asıl etki daha sonra başlıyor, epoc etkisi. bu hareketten sonra siz masa başında otururken bile gün içinde saatlerce vücudun enerji balans ayarlaması daha yüksek miktar yağ kullanım yüzdesi olarak değişiyor. yani sadece antrenmandaki 20-30 dk değil ilerleyen saatlerde oturduğunuz yerde epoc ile yağ yakımı devam ediyor.

karşılaştırma olarak 100m depar koşucuları ile maraton koşucularını vermişler. 100m ciler hem daha iri ,hem daha kaslı ,aynı zamanda yağsız çatır çatır ayrık vücuda sahip. maratoncular ise gariban gibi görünüyorlar. kardiyo dönemlerinde bacak çalışma antrenmanları gününü iptal edip hiit uygulamak işe yarıyor. çünkü hiit hem aerobik hem anaerobik oluyor.

yani güzel proteinle beslenme desteği bacak kaslarını geliştiriyor. aynı 100m koşucuları gibi. o adamlardan bazılarının röportajlarına yer vermişlerdi. adam hiç ağırlık çalışmıyor ama felaket bacak kasları oluşmuş depardan. aynı zamanda o bacak kasları yaydığı büyüme hormonu ile kolları omuzları da geliştirmiş. hem de hiç biceps ,triceps çalıştırmadığı halde. zaten usta body ciler der , squat, deadlift yapmazsan üst tarafın da az gelişir diye.

11. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
  12. sarp ziyagil

sarp ziyagil Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar merak ediyorum bende bunu uygulamak istiyorum 184 64 kiloyum karın kasım yok boyle yaparak ulaşabilir miyim

13. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    En büyük hata aç kalarak yağ yakamazsınız kaslardan olursunuz. Haftada 200 kaloriyi azaltarak devam edin. Fazla protein vücut otomatikman yağa dönüşür.

Sayfayı Paylaş