90 dakika cardio dan sonra ne yemeliyim ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Fly tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Fly

Fly Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Arkadaşlar spora 1 şubat ta başladım cardio ağırlıklı çalışıyorum bir buçuk saat kadar cardio yapıyorum sonrasında bazı mide hareketleri vs eve geldiğim zaman kendimi aç ve halsiz hissediyorum. Genellikle 1 tane elma yiyorum ama o da açlığımı bastırmıyor :) Önerilerinizi bekliyorum.

Boy: 173
    Kilo 75,8 (1 şubatta 80,5 tim)

68 kiloya düşmem gerek :)

Son düzenleme: 24 Şubat 2009
  2. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Sağlıksız işler yapıyosun. Önerim forumu okuman.

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    saydam bunu beğendi.
  4. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Anladığım kadarıyla ağırlık çalışmıyosunuz.kilo vermek için bile olsa yine de 90 dakka çok fazla bence(üstelik çok kilolu da değilsiniz), 45-50 dakka yeterli ve seçiceğiniz tempo kalbinizi asla zorlamamalı,nefes nefese kalmıyıcağınız bi tempo seçmelisiniz.90 dakka boyunca yürüyüş mü yapıyosunuz?? 30 dakka orta tempo koşu yapın ve yokuşu da biraz yükseltin 3-4 e getirin yokuş seviyesini,görüceksiniz bu 30 dakkada 90 dakkalık yürüyüşten çok daha fazla kalori yakıcaksınız.tabi 90 dakka boyunca ne yaptığınızı bilmiyorum,benimki yürüdüğünüz varsayımına göre bi öneriydi. 90 dakka kardiyodan sonra en cılız birini getir o bile doymaz 1 elmayla:) un,tuz,şeker,tereyağ,kuruyemişleri çıkarın hayatınızdan.kuruyemiş olarak sadece fındık,ceviz,badem yiyin.kompleks karbonhidratlardan da glisemik indeksi düşük olanları tercih edin kana geç karışması açısından.her saat başı su için ki metabolizmanız devamlı çalışsın.Ben kahvaltı yapmadan önce 3 bardak su içerim sabah yüzümü yıkadıktan sonra.2 bardak içmeniz yeterli metabolizmanızı çalıştırmanız açısından.Zeytinyağı kullanın tereyağ yerine,hem zeytinyağı zayıflamanıza da yardımcı olur.Canınız çok şeker çektiğinde,bazen insana tatlı krizi gelir ya,o zaman ligt sütlü neskafe veya kahve için,görüceksiniz şeker ihtiyacınız tamamen geçicek.ben hep böyle yaparım.canım çok şeker çektiğinde 1 bardak su bile içsem o şeker krizini geçici olarak yatıştırıyo ama en etkili çözüm ligt sütlü neskafe bence.(şeker atmıyıcaksınız tabi) bu arada sütü ve yoğurdu hep light yiyin.%50 yağlı olan sütten de değil,%0.1 yağ oranına sahip Pınar'ın ligt sütünü ve yoğurdu alın.Öğün aralarınız en az 2,en fazla 3 saat olsun.eğer etli yemekler yiyicekseniz yatmadan en az 2.5 saat önce yiyin.kırmızı etin sindirilmesi 2.5 saati alıyomuş diye okumuştum.tavsiyem yoğurdunuzu da yatmadan 2 saat kadar önce yiyin ve yoğurdun üstüne artık hiçbir şey yemeyin ki yoğurt karaciğerinizi temizlesin.özellikle de yoğurdun sulanan kısımlarını sakın dökmeyin,asıl o sulanan kısımlar temizliyomuş karaciğeri.her gün 1-2 adet yeşil çay için.Kardiyoyu da haftada 3-4 kez yaptım mı bi de baktın solucan gibi olmuşsunuz.başarılar

5. Fly

Fly Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Yardımlarınız için teşekkür ediyorum forumda neredeyse okumadığım topic kalmadı zaten.

90 dakika cardio derken 45 dakika eliptical yapıyorum 45 dakika da yürüyorum (6.5 hızda)

Kendimi zorlamıyorum yavaş yavaş yapıyorum. Kendimi çok yorgun hissedersem iyice yavaşlıyorum. Ayrıca L-Carnitine kullanıyorum salona gitmeden 15 dakika önce1500 mg liquid.

Hafta içi 4 gün bu programı uyguluyorum. Cumartesi ve Pazar günleri ise carnitin yerine aminoasit alıp ağırlık çalışıyorum. En azından 1 ay kadar bu programı uygulayacağım.

Daha önce birçok program uygulamama rağmen hiçbir sonuç alamadım gerek vücüt geliştirme olsun gerekse kilo verme konusunda. Fakat bu yol ile 2 haftada vücudumun forma girdiğini hissettim. Zaten 1 buçuk senelik bir alt yapım var.

Ne yiyip ne yemediğim konusuna gelince sabahları kahvaltıda 2 tane yumurta beyazı, 1 dilim tam buğday ekmeği üstüne light krem peynir sürüyorum yanında domates salatalık portakal suyu vs.

Öğle yemeklerinde tavuk şiş, kuzu şiş, bazen çorba ile salata tarzı şeyler yiyorum. Yanında ayran içiyorum.

Akşam yemeğini saat 6 da yiyorum genelde haşlanmış tavuk, pilav, haşlanmış patates, light ton balığı tarzı şeyler..

Gerek iş olsun gerek okul hayatım olsun gerçekten çok yoğunum aslında bu yoğunluğumda spor yapmam bile benim için çok büyük bir lüks fakat ben ne yapıp edip bu işi yapmalıyım :) Bu yüzden beslenmemde ara sıra aksaklıklar oluyor yani tam anlamıyla istediğim gibi beslenemiyorum.

Son düzenleme: 26 Şubat 2009
  6. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Bravo abi azimlisin.abi o krem peynir ligt bile olsa yine de krem peynirler çok yağlı oluyo.lor peynirinden başka peynir yememenizi ve ayran içmemenizi öneririm.hayvansal yağlardan kaçıcaz sağlıklı olmak ve kilo vermek için:) bi de kırmızı eti haftada en fazla 1-2 defa yemenizi öneririm,zaten kas geliştirmeye yönelik bir çalışma da yapmadığınız için kırmızı et çok zararlı,beyaz et yiyin derim.kırmızı eti ilerde alzaymır hastalığına yakalanmamak için haftada 1 defa yemeniz yeter heralde:) tabi ben 25 yaşımdan sonra kırmızı eti tamamen bırakıcam.sonuçta alzaymır olmamak sadece kırmızı et yemeye bağlı değil

7. Fly

Fly Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Zaten kırmızı eti haftada 1 kez yiyorum. Peki ayran yerine ne önerirsiniz.

Sayfayı Paylaş