9 Bin Yil Önce Arnold Gibiydik

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve Despo tarafından 13 Aralık 2005 başlatılmıştır.

 1. Despo
  Offline

  Despo ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  30 Mart 2004
  Mesajlar:
  7.966
  Beğenileri:
  6.095
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Serbest
  Yer:
  Danimarka
  9 bin yıl önce Arnold gibiydik

  Uzmanlara göre insan yüzü 10 bin yıldır küçülüyor. Bundan 9 bin yıl önce erkekler Arnold Schwarzenegger’e, kadınlar ise Camilla'ya benziyordu.  İngiltere’de Pazar günleri yayınlanan The Sunday Times gazetesi, dünyanın en eskisi olduğu sanılan, Türkiye’de 9 bin yıllık bir kentteki kalıntılarda bulunan kafataslarında, kentlilerin yüzleri, aynı dönemdeki henüz yerleşik olmayan insanlarınkilere oranla küçülmeye başladığını ortaya koyuyor. İnsan yüzündeki bu meydana gelen bu değişimin başlıca nedeni ise daha yumuşak ve ekilip toplanan yiyeceklerin alınmasının çok güçlü çene kemiği, dişler, kafatasları ve kaslar gerektirmemesi olduğu belirtiliyor.

  Yapılan araştırmalar, insan yüzünün 10 bin yıldır küçüldüğü, insanların atalarının başları ve yüzlerinin yüzde 30 daha büyük olduğunu ortaya koydu. 10 bin yıl önce birçok erkeğin aktör Schwarzenegger’e, birçok kadının da Camilla’ya benzediği belirtildi.

  Gazeteye konuşan ABD’deki Ohio Üniversitesi’den öğretim üyesi antropoloji uzmanı Prof. Clark Spencer Larsen, "Bu, 10 bin yıl önce başlayan tarımcılığın büyümesi ve giderek daha çok pişmiş yiyeceklerin alınması ile başladı" dedi.

  Gazete, dünya çapındaki ilk çağa ait kalıntılarda bulunan binlerce diş, çene kemiği, kafataslar ve diğer kemikler ile yapılan ölçümleriin Larsen’in savlarına temel oluştırduğunu katdetti.

  Yakında düzenlenecek bir konferansta 10 bin yıl önce yaşayan bir insanın yiyecek bulmak ve hayatta kalmak için göstermesi gereken büyük çaba nedeniyle daha büyük yapılara sahip olduğunu savunacak olan Larsen şöyle dedi: "O dönemde birçok erkeğin, Arnold Schwarzenegger’in başı gibi bir şekli vardı. Kadınlar ise, daha çok Camilla (Prens Charles’in eşi Cornwall Düşesi) gibi görünürdü. Tony Blair ve George Bush ise, daha çok narin olan modern tipin iyi örnekleridir."
   
 2. sarc4stic
  Offline

  sarc4stic Özel Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2005
  Mesajlar:
  3.239
  Beğenileri:
  2.261
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Satış Temsilcisi
  Yer:
  Istanbul
  Tüh be az farkla kaçırmışız :D
   
 3. Konz
  Offline

  Konz Üye

  Katılım:
  22 Aralık 2005
  Mesajlar:
  80
  Beğenileri:
  9
  Ödül Puanları:
  18
  yannız tony blairdada sağlam vücut var o yaşa ve işe göre =) bi ara gazeteye çıkmıştı
   

Sayfayı Paylaş