1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

9 aylık ev emeği

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve yiğitcanharmancı tarafından 30 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    9 aydır evde çalışıyorum. Salona gidebilme durumun yok. Bu yüzden çok fazla araştırma yapmak zorunda kaldım. İnternetten birkaç tane antrenör ve müsabık ile arkadaş oldum. Sağolsunlar bana çok yardım ettiler. Ben de onların ve kendi araştırmalarım sayesinde buraya kadar geldim. Şu anda da artık ben başkalarına yardım etmeye çalışıyorum, makaleler oluşturuyorum. Msnim, yardım isteyen yeni vucutçularla doldu. Forumda da seviyeli ve sportmen bir şekilde yararlı bilgi paylaşımında bulunmaya çalışıyorum. Evde de kendi öğrendiklerimi uyguladım.
    İlerde 2.meslek olarak antrenör ya da müsabık olmak hedefim. Kendime Arnold'u örnek alıyorum. O da 19 yaşına kadar kendisi çalışmış :) Neyse lafı çok uzattım.

Boy:168
    kg:64

Evde en fazla 24 kg bench press yapabiliyorum. Bu nedenden dolayı göğüslerim diğer bölgelere göre geri, farkındayım :S .

Hiç suplement almadım, besinlerden günde 100 gram protein alıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşm ölçüler yazsaydın keşke daha rahat yorum yapılabilirdi eskiden neydin 9ayda ne oldun ama ynede vücudun kötü değil bence iyi calısmalar

3. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Kol:24-33
    Göğüs:82-100
    Omuz:-108-120
    bel:-75-76
    bacak:52-57

İlk yazdığım sayılar başlamadan önceki ölçülerim. 7 kilo aldım.

4. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

bence gayet iyi gelişmişsin tebrk ederm insallah daha iyilerinide başarabilirsin:)

yiğitcanharmancı bunu beğendi.
  5. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    evde yapılabilecek en iyi vücudu yapmışsın bence
    il resimlerin yok ama ilk ölçülerin herşeyi anlatıyor
    tebrik ediyorum
    bu arada evde ne gibi aletlerin var?

6. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    bence 9 ay icin az bir gelisim olmus evde duzenli beslenmenin etkisiyle birseyler olmus o olmasa daha vasatti tahminimce agirliklar kesinlikle yetersiz bence agirlik al veya bir salona basla azmini kaybetmeden once

7. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Evde ağırık çalışmasının yanında yay çalıştım. Kanatları öyle hallettim. Makalesini yazmayı planlıyorum.
    Profesyonel aletlerim yok. Kitaplardan bench sehpası yapıyorum. İncline becnh için sandalye kullanıyorum. Bunların dışında 6 tane dambılım var. 2-5-10 kiloluk çift olmak üzere.

amandeyim bunu beğendi.
  8. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    yiğitcan aynı şeyden muzdaribiz, tek eksik görünen göğüs... :(

dediğin gibi ağır girmek lazım ve evde göğsü ağır girmek çook ççooook zor!

iyi vücut! tebrikler!

NOT: ilk halini görsek daha iyi olurdu diyen forum üyeleri, ben yiğitcan'ın ilk halini biliyorum, ve emin olun görseniz inanamazsınız... çok güçlenmiş, çok geliştirmiş kendini... supplementsiz, salonsuz evde olabilecek en iyi seviyede bence...

Son düzenleme: 30 Mart 2009
  9. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ustunuze birini oturtun ama agirligini tam vermesin veya kitap koydurun 6 7 tane tutsunlar ve sinav cekin eger agirlik girme imkaniniz yoksa cok ise yariyor antreman olmadigi bazi gunler ben yapiorum evde ve acaip kasiyor gogusleri

10. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    sırt çantasına 20kg doldurarak şınav çekiyorum. Gene yetmiyor.

11. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    güzel güzel alet azlıgından yetersızlıgınden korkma. Baaska hareketlerle kapatırsın o eksıgı. Sen yeterki iste :) Guzel gelısım tebrık ederım. Triceps yapın benım kı gıbı :D belki herkesın oledırde benımkıde senın kı kadar sanırım ondan :D

12. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    dostum cok haklisin bu konuda sirt cantasinin icine kitaplari doldurupda $Inav cekmek baya zorluyo birde ayaklarinizi yuksek biryere koyupda $Inav cekmekde baya ise yariyo ayrica gogusun ust kisimlarinida calistiriyo

13. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    eğer o olculer gelişimse besela kol 24 den 33 e gemısse ve 7 kılo alınmıssa diger olculerdede ciddi artıs var supersin basarılarının devamını dılerım

14. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0

3-4 ay önceden bir sırt resmim

15. mix

mix Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evdeki calışmana göre iyi bir iş cıkarmısın tebrikelr

16. harun yahya

harun yahya Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Ya hiç birşey yok kizma ama bu spor maddi durum beslenmeni hangi şekilde yapiyorun bilmiyorumama evet evde ançak bukadar olur başkadaolmaz üzülme ama çalişip çalişmadiğin arasinda pek fark yok kendini kandiriyorsun en iyi bir salona git ve sakin yazlik çalişanlardan oma bu sporu sevdiğin ve kendin istediğin için yap

17. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

sen de bişey biliyorsan eğer, ben hiç bişey bilmiyorum artık... boş konuşmayı bırak ta sırf yorum yazmış olmak için yorum yazma...
    sen bu adamın ilk halini gördün mü de hiç fark yok diyorsun?
    madem sen salondasın koy fotonu da seni de görelim... salonda kaldırdığın ağırlık oluyor da evdeki pamuk çuvalı mı?

Son düzenleme: 27 Nisan 2009
  18. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    çok güzel gerçekten bravo ama göğüs, karın ve sanırım bacaklarda biraz sorun var :/ ama sen aşarsın bunuda süpersin devam et

19. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Bir yanlışını düzeltmek isterim gözüme takıldı yanlış bilgilendirme olmasın.
    Kaynak
    Arnold:Bir Vücutçucun Eğitimi
    Sayfa 14
    İlk olarak Soccer(futbol) için bacaklarımı geliştirmek üzere ağırlık çalışmalarına başladım.Vücutçular ağır çalıştığımı farkettiler. (Bu spora salonda başladığını ve asıl amacının futbol oynamak için bacak çalıştığını anlatıyor.Devamında takım sporlarının kendisine uymadığını ve bireysel spor oalrak vgye yöneldiğini göreceğiz.Burada 16 yaşında)
    Sayfa 15
    O yaz vücutçular beni himayelerine aldılar.Avusturyada Graz yakınalrında bir göl kenarında ağırlık kullanmadan çalışıyorduk.Ağaçlarda barifx çekiyor,şnav yapıyorduk.Çakı mekik benzeri hareketlerde dahildi.Uyguladığımız basit program vücudu düzenleyici olup salona hazırlık içindi.Yaz sonana kadar çalıştık.Bundan sonra salonda çalışmaya başladım.İki üç hafta içinde işin tiryakisi oldum.Haftada üç gün salonda çalışmaya başladım.
    Sayfa 17
    Spor salonunda olabilmek için yaşamaya başladım.
    Sayfa 22
    Babam kışın sadece haftada 3 gün salona gidebileceğimi belirtti,her öğleden sonra evden uzak olmamı istemiyordu.Bu sıkıyönetim uygulaması çerçevesinde eve bir spor salonu kurdum.
    Sayfa 39
    1965 yılında orduya katıldım.(1947 doğumlu olduğuna göre 18 yaşında oluyor ve bu yaşına kadar salon çalışmasına devam ediyor kitapta bıraktığına dair tek kelime yok)
    Sayfa 41-43
    Sonunda ordudan kaçıp Junior Mr.Europeye katılmaya karar verdim.(Kazandı)
    Geri dönüş için bilet parasını borç aldım.Dönüşte duvardan atlarken yakalandım.Yedi gün boyunca taş bir sehpe üzerinde ve hemen hemen yiyeceksiz hapis yattım.Hapisten çıkınca kupamı herkese gösterdim.Daha sonra bir ağırlık salonu kuruldu ve her öğleden sonra oraya gidip çalışmakla vazifelendirildim.(burada koca salonda tek başına çalıştığı anlaşılıyor ancak evde değil zaten başında 2 asker nöbet tutuyordu sürekli çalışıp çalışmadığını kontrol için)
    Sayfa 48-49
    Bir spor klübünde antrenörlük yapmaya başladım.Üyelere nasıl çalışacaklarını göstermek vazifemdi.
    Hem hocalık yapıyor hemde idman yapıyordum.(19 yaşında ve salonda çalışıyor.Daha kitap böyle devam ediyor.Arnold kariyeri boyunca sürekli spor salonuna gitmiştir.Hiç bir zaman sadece evimde çalışayım mantığıyla ilerlemedi.Zira babası haftada üç gün salona gitme sınırı koyduğunda bile dışarıdan bir arkadaşını çağırarak her idmanı birlikte yaptılar.Hiç bir zaman tek başına çalışmadı.İlerleyen yaşlarında yarışmalardan kazandığı paralarla salon sahibi oldu yine salonda çalışmaya devam etti)

Bi süre önce yazdığın kafama takılmıştı 2-3 haftadır sol bileğimdeki sakatlık yüzünden düzgün antreman yapamıyordum.Foruma da bakmadım.Şimdi görünce hem seni düzelteyim hemde Arnold hakkında yanlış bilgilendirme olmasını istemedim.Ne kadar siyasi görüşlerine katılmasakda Sporcu kişiliğine diyecek laf yok.Bu arada vücut güzel olmuş.Tam bir atom karınca gibisin:D İyi çalışmalar dumbelllls

Son düzenleme: 28 Nisan 2009
  20. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bacaklar ve trizeps harika yalnız göğüs hayatta 100 yok sölim yanlş ölçmüşsn

Sayfayı Paylaş