86'dan 74'e Hedef:68kg

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve RaJeV tarafından 3 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen katılıyorum. İnsanın kendine hakim olması gerekiyor ayrıca vucüdünü iyi dinleyip isteklerini karşılaması gerekiyor.

Şu an gidişim çok iyi. Tamam six pack elde edemedim ama 4 tanesi cepte duruyor. Alttaki kısmın en zor eridiği herkes tarafından iyi biliniyor. Bende bunu eritmeyi çalışıyorum. Ayrıca diyetim ağır olduğu için kas gelişimim o kadar hızlı ilermiyordu o yüzden de porsiyonlarımı artırdım. :)

2. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    yemekten kesme derim yani en azından antreman yaptığın gün iyi beslen antreman yapmadığın günlerde de protein miktarından kesme minimum kas kaybıyla yağlarını ancak bu şekilde eritebiliyosun

3. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Sabah:

100gr Sucuk 3 yumurta 150g peynir 20 tane zeytin
    1 adet Optimen Multivitamin ve Omega 3
    Öğlen:
    100g badem ve 100g kaşar ve 2 adet kivi
    Spordan önce:
    L-carnitine
    Spor sırasında:
    Scivation xtend ve C vitamini
    Spordan sonra:
    Muscletech Nitro-tech whey, 5g creatin, 15g dektsroz
    Akşam yemeği:
    200-250 g hindi
    1 saat sonra falan 1g kalsiyum ve d3
    Yatmadan önce:
    Çinko-Magnezyum-B vitamini

Antreman:
    Omuz(4 hareket) ve Triceps (4 hareket)
    40 dk Hiit Kardiyo

4. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    100 gr badem 100 gr kaşar 100 gr sucuk vs. aldığın kalori çok fazla değil mi bir günde?

5. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Ben az bile diye düşünüyorum; isterseniz hesaplayalım. Sonuçta 3 öğün yiyorum ve bu öğünlerin sağlam olması gerekiyor. Bu öğünleri de alırken dikkat ettiğim husus aşırıya kaçmamak. Mesala kahvaltı 100 g sucuk 3 yumurta 150 g peynir burası aşağı yukarı 40-50g protein demek. Bu da vucüdüm için ihtiyaç. Benim bunu almam gerektiğini hissediyorum.
    Aynı şekilde 100g badem ve 100 kaşar aşağı yukarı 35-45g protein eder. Bademi yememdeki unsur gün içerisinde dikkat ederseniz karbonhidrat almıyorum. Vucüdümüzün az da olsa karbonhidrata ihtiyacı var. Ne de olsa ağır bir spor yapıyoruz.
    Önemli olan karbonhidratı ayarlamak. Karbonhidrata dikkat ettiniz mi sorun ortadan kalkar. Proteinli yiyecekleri yemekten korkmaya hiç gerek yok.

Bugün:

Sabah:
    200g kaşar (geç uyandım derse yetişmek için :s )
    Öğlen:
    2 tabak mercimek pilavı, 1 tane tavuk göğüs, 1 tabak et kavurma
    Akşam:
    200-250g Köfte ve ayran

Supplement kullanımım yine aynı şekilde.
    Bugün sırt-kanat-trapez (toplam 6 hareket) ve karın(4 hareket) çalıştım. Karını ağırlıklarla çalışıyorum bi göğüs yada kol çalışır gibi

30dk Hiit kardiyo yaptım thums:

Son düzenleme: 7 Mart 2012
  6. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    150 gr peynir(yağlı) 412 kalori
    100 gr sucuk 452 kalori
    100 gr badem 600 kalori
    3 tam yurmurta 240 kalori
    100 gr kaşar peyniri 413 kalori
    200 gr hindi 308 kalori

total kalori : 2117 kalori

zeytini ve supplementleri saymadım. onlarda (protein tozu vs) yan ürün olarak 200 kaloriden saysak 2317 kalori.

düşündüğümden az çıktı gerçektende. bazal metabolizma + spor yaptıgına göre ideal galiba böylesi. umarım başarılı olursun, takipteyim gelişmelerden bizi haberdar et :) bende pazartesi diyete başlayacağım..

7. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Dün dinlenme günümdü. Vucüdümün baya ihtiyacı vardı iyi oldu.

Bugün:
    Sabah: 100g kaşar 1 adet elma (derse zor yetiştiğim için)
    Öğlen:
    150g hindi rosto, çorba, zeytinyağlı havuç, portakal (Baya bi sağlam öğün oldu aslında. yemekhanede çıkanlar işte :D )
    Akşam:
    200g tavuk, 50g sucuk, 1 yumurta, 50g peynir (baya aç hissediyordum kendimi :) )

Antreman:
    Bugün salona partnerimle gittim. Kendilerini denk getirmek zor olduğu için direk göğüs ve biceps çalıştım. Baya ağır girdim süper bi verim aldım. İşte programım:

Incline Bench Press (5 set) Max ağırlık
    Bench Press (4 set) Max ağırlık
    Decline bench press (3 set) max ağırlık
    Butterly (3set) makinadaki maksimum ağırlık :D
    Dumbell fly (3 set) Maksimum tekrar

Hummer curl (3 set) maksimum tekrar
    Dumberl curl (3 set) maksimum tekrar
    Sehpada curl (3 set) maksimum ağırlık

Bu antreman sonunda kollarımı kaldıracak kuvvetim kalmadı. :D

Ardından 30 dk hiit kardiyo yaptım

Supplement:

L-carnitine
    Optimen
    Scivation xtend
    Muscletech nitro tech
    Optimum Creatine
    Dekstroz
    Çinko magnezyum b vitamini

8. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    gelişimi merakla takip ediyorum nasıl bir sonuç çıkıcak hiç fotoda koymadım aslında aşamalı olarak koyabilirsen daha iyi olur istediğin vücuda ulaştığında ilk halim şu kadar aydaki halim son halim gibi

9. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Kolay Gelsin, Başarılar :) Az Kalmış Hedefine :) Foto İsteriz :D

10. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Fotolar var gelişim gelişim. Ama aynanın karşısına geçip ah tamam olmuş diyene kadar foto koymayı düşünmüyorum.
    %2-3 lük bir yağ yakımı gerçekleştirdim mi sanırım istediğim vucüda kavuşacağım.bench_O

11. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    güzel beslenme kh almadıgın surecek kaloriyi saymana gerek yok iyi gidiyosun 3 ögün beslenmende güzel ara ögüne gerek yok saglam yersen + karataya benziyo diyetin baya :D

12. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Tam karatay olmasada ona ayak uydurmaya çalışıyorum :)

Bugün yine partnerim vardı. O yüzden baya bi ağır çalıştık. Hatta bence baya bi abarttım bugün. Hiç yapmadığım bir şeyi yapıp 2 büyük kas grubuna aynı günde girdim:

Bacak (6 hareket) Max ağırlık
    Sırt-Kanat-Trapez (6 hareket) Max ağırlık
    Karın (4 hareket) max ağırlık

Ardından 30dk kardiyo yaptım yetmezmiş gibi hyper_ Tabi bu sayede tüm gün ateş bastı bana dumbelllls

Supplement kullanımım yine aynı şekilde

13. dgnytm

dgnytm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hocam ilk başlarda çalışırken yüksek agırlıkla mı çalısıyordunuz yoksa düşük agırdık ve seri şekilde mi ? ben de 173 cm 83 kg yim. bmxin likit carnitinini kullanıyorum bundan önce de hydroxcut hardcorex kullanmıştım 2 supp.ten de fayda gçremedim. ben yüksek agırdık girip 4x8 yapıyorum. acaba düşük ağırlık 5x15 mi yapsam yağ yakımında daha faydalı olur ?

ayrıca bu azminizi tebrik ediyorum umarım ben de aynı azmi gösterebilirim.

14. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkür ederim. Ben her zaman maksimum ağırlıkta çalışırım çünkü diğer türlü sıkılıyorum.
    Valla hangisinin daha çok yağ yaktığını konusunda kesin bir şey yok. Kimisi ağır bastığımız için çok fazla enerji harcamamız gerektiğiniz savunurken kimileri set sayısı arttırdığımız için daha çok enerji harcadığımızı savunuyor.

15. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Sanırım en hızlı büyüyen bölgem göğüslerim. Şu an 100 cm'i görmüş bulunmaktayım :D

16. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Katı diyetimi bırakıp daha iyi beslenmeye başlayalı neredeyse bi ay oldu. Önceden yağ yemekten çekiniyordum 3 öğünü pek aşmıyordum. Bu son bi yağdır yemeklerimde yağ kullanıyorum tabiki abartmıyorum. Yine porsiyon miktarlarını arttırdım. Daha çok protein almaya başladım.
    Önceki aya göre kolumda 2-3 cm arası büyüme gerçekleşmiş. Gerçekten benim çok büyük bir ilerleme hem de bir ay için. Yağ oranı yıkım oranım azalmış olabilir ama kas yapım oranım hızlandığı kesin. Ayrıca kaldırdığım ağırlıklardaki artış da gözle görülebilir bir şekilde arttı :)

Karın kaslara gelirsek alttaki 2 tanesi nuh diyor peygamber demiyor. Bir türlü eritemedim ama pes etmek yok. Karbonhidrata özen göstererek o yağlardan da kurtulacağım yaza kadar

17. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Nedendir bilmiyorum çok acıkmaya başladım artık. 3 öğün yerine 4 öğün yiyorum :)

18. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Takipteyim..Bel kaç cm oldu ve kaç kiloya düştünüz ? Ben 72 kiloya düştüm ama 108den 90'a indi bel cm. Daha devam etsem mi diye düşünüyorum :) Bazen beslenmede başarısız olduğumu düşünüyorum fakat Fazla kardiyo yapmadan inceldim bu kadar. Sizce 65'e kadar ineyim mi ? (1.82 boy)
    Bu arada whey protein kullanıyormusunuz ?

Son düzenleme: 14 Mart 2012
  19. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Whey değil daha bir çok çeşit supplement kullanıyorum. Önceki mesajlarımdan takip edebilirsin.

Kendimce düşündüğüm zayıflamayı ölçmedeki geçirilen evreler:
    1)Zayıflarken ilk başta insanlar kaç kilo verdiğini hesaplar. Çünkü çevredikilerde aa zayıflamışsın kaç kilo verdin diye sorar ve ne kadar çok kilo söylerseniz o kadar çok gururunuz okşanır.
    2)Belli bir miktarda kilo veren insan artık kilo değilde bel ölçüsünü dikkat etmeye bakar çünkü gözle görülen iri kütleler gitmiştir. Ve bize en çok batan beli ölçeriz kaç kaldı diye :)
    3)İyice zayıflayıp karın kasları çalışmaya başlayan insan ise artık bel ölçüsüne de bakmaz. Çünkü artık daha ağır karın kası çalıştığı için karın kasları da büyümeye başlar o yüzden tam bi net cevap alamaz. En iyi sonucu yağ oranına bakar :)

Ben yukarıdakilerin hepsini yaşadım. :D Şu an 3. kısımdayim. 4 üst karın kasım çıktı ve hacimlenmeye başladı. Ama üstünü kaplayan hafif bir yağ tabakası var. Şu an %12.5 yağ oranım var hedefte ise %10'a düşmek bench_O

Demek istemem o ki önemli olan ölçüden ziyade görüntü. 6 tane karın kası görene kadar devam :)

Kasımpaşa34 bunu beğendi.
  20. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Aynen karın kasları çıkana kadar devam :D