86'dan 74'e Hedef:68kg

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve RaJeV tarafından 3 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Balık yeme fırsatım malesef olmuyor. Arada bir ton balığı tüketiyorum ama.
    Günlük 50-100g geçmeyecek şekilde de kuruyemiş tüketiyorum. Onun haricinde bi ara omega 3 kullandım ama bittiği için şu an kullanamıyorum. Belki tekrar alırım ileride.
    Tereyağını kesmekte ki mantık nedir?

2. Acu

Acu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam , şuan kullandığınız programı yazma yada özel mesajla gönderme şansınız var mı ?

Çok teşekkürler.

3. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Şu an ki programımı yazayım. Ama tam belli olmuyor.

Sabah:
    Az tereyağında 5-6 tane yumurta. 100g beyaz peynir. Zeytin domates biber vs
    Öğlen:
    Çorba, Et yemeği, Sebze yemeği (Protein 40'a yakın olacak şekilde)
    Antremandan 1 yada 1 buçuk saat öncesinde:
    1-2 adet meyve. Muz yiyeceksem 1 tane yiyorum. Kivi ve portakal yiyebiliyorum. Şimdi şeftali geliyor şeftali yerim artık :D Eğer o saatte evde olacaksam muslide yiyebiliyorum
    Akşam Yemeği:
    100-150 g bulgur pilavı 200g et (zeytin yağında) ve yoğurt

Ara öğün: Ara öğünü hangi yemek arası uzun olacaksa o zaman yiyorum. Ara öğünlerim çeşitlilik gösteriyor. Temel amaç her zamanki gibi protein ihtiyacını karşılamak.
    Aşağıdakilerden birini duruma göre tüketiyorum:
    100g kuruyemiş
    100g kaşar peynir
    100g beyaz peynir
    100g ton balığı

Beslenme programım genel hatlarıyla bu şekilde oluşuyor. Duruma göre bazı şeyleri ekleyip çıkartabiliyorum

4. maddy

maddy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    RaJeV bu ara öğünlerde takıldığım bir durum var.
    Beyaz peynir, kaşar peynir, ya da ton balığını anladım. Zaten ton balığı 160 gr'lık bir paket süzülünce 100gr civarı geliyor ve bu miktar karbo ve yağı az olduğu için taş çatlasın 150kcal gibi birşey, beyaz peynir ve kaşar da böyle, yağ biraz daha var onlarda ama onlar da maksimum 250-300kcal gibi oluyor. Ancak bu 100gr kuruyemiş kafamı kurcalıyor. Mesela en sağlıklı kuruyemiş vg'de benim bildiğim yer fıstığıdır, onun da 100gr'si 25gr gibi protein, maks. 10gr karb ama 50gr kdr yağ içerir. Tamam yağ iyi bir yağ, sağlıklı cinsten ama sonuçta ekstra çok kalorisi var, ve dikkatimi çekti düşük karbonhidrat da değilsin tam, bulgur meyve fln var, bu da demektir ki vücut o ekstra yaği depolamayı tercih etme yoluna gidecek eğer tamamını yakmazsan. Bu 100gr kuruyemiş miktarını özellikle kardiyoyu daha uzun yaptığın ya da ağır idmanlara girdiğin günlerde mi tercih ediyorsun?

RaJeV bunu beğendi.
  5. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Ağır antremanları gireceğim zaman alıyorum yanıma okulda yiyorum. Zaten okul ortamanı bilirsin onu sen asla tek başına yiyemezsin on kişi parmak atar içine :D Ben oraya maksimum yazdım. Bir de kuruyemişi sadece göğüsten önce tercih ediyorum. Onun da sebebi çok ağır olarak girecek olmam. Meyveye gelirsek yine meyveyi sadece antreman önce alıyorum yoksa gücüm tükeniyor.

Bulgur pilavına da gelirsek de GI çok düşük bir karbonhidrat içeriyor abartmamak şaşırtıyla rahatlıkla yenilebilir :)

6. maddy

maddy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Benim kafa biraz Atkins'e göre gidiyor, o yüzden sormuştum zaten, ama cevabın bana yeterlidir, hem zaten baktım Atkins'te de serbestleşiyor bulgur ama son iki aşamada, zaten o aşamalar da senin ulaştığın kilolara gelmeden çok önce :D

İlgiyle takip ediyorum günlüğünü, sen her ne kadr kendin yetersiz görsen de şu ana kadar ulaştığın nokta da takdire şayan. Bu şekilde devm etmeni dilerim..

RaJeV bunu beğendi.
  7. y1g2t

y1g2t Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    bende benzer problemler yasadim ama karin bolgesi icin bir kac tavsiye
    bcaa+hydrocut yada l carnitin+whey 3lu kombinesi hem kas kazanmak hemde ya yağmak icin optimum kombinasyon bence
    diyeti zaten yapiyorsun
    bunun haricinde cardio antremanını antremandan once 1/3 sonra 2/3 seklinde yaparsan daha cok faydasini gorursun
    cardiyoyu nasil yaparsan yap ama kapsonlu giy!:D utanma karnina jelatin bile sarabilirsin faydali tecrubeyle sabit.
    barfiks cubugunda vucut agirligiyla karin calismakta gayet etkili bir yontem.
    kolay gelsin

RaJeV bunu beğendi.
  8. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Keşke bir iki sayfa okusaydınız bunları yazmadan önce :) -lcarnitine whey bcaa bunları zaten kullanıyorum.
    Kapşonlu bir şey ile koşmak ter açısından gerçekten de muhteşem oluyor. Dışarıda koşarken kapşonlu bir şeyler giyiyorum. Hemde rüzgardan koruyor :D

O barfikste ayakları paralel şekilde kaldırmayı bi türlü yapamıyorum vucüdüm savruluyor hep :D

9. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Acıyorum ya gerçekten acıyorum ne saçma sapan yorumlar yapılmış.
    Ne kadar cahil, bilgisiz insan varsa bu konuda toplanmış, yazık.
    Biri demiş 6 ayda eight pack, diğeri demiş ben birşey kullanmadan şu kadar yağ yaktım.
    GENETIK FAKTÖRLER diye birşey var. Bunu hiç düşündünüz mü? Hadi onu geçtim, bu SAÇMA yorumları yapan insanların bilgisi ne düzeyde? Muhtemelen karın kaslarının üstündeki örtüyü sadece yağ dan ibaret sanıyorlar, DOĞAL YOLDAN vücuttan su atmaya yardımcı besinler say desem sayamayacak kadar cahil bir insansın, neyine güvenip yorum atabiliyorsun ki anlamış değilim.
    Yaşın kaç bilmiyorum ama ben sadece 17 yaşındayım, anlayana çok şey anlatır.

iyi antremanlar RaJeV

RaJeV bunu beğendi.
  10. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Kıymetli yorumun için çok teşekkür ederim. Bazı insanlar anlamıyor işte. O insanlara düzgence tavsiye ver dediğim zaman hiç bir şey diyemiyor benim yaptığım şeyi bana geri söylüyor sadece.
    Yağ yakım işi gerçekten çok zor. Hele hele vucüt o kiloya hiç ulaşmadıysa çok daha zor. Şuan 68 kiloyum. Bu kiloya daha önce hiç inmedim. Ve şu an vucüdüm buna alışma safasında. Ama şöyle olabilir adam düzenli spor yapıyordur zaten 65kg dır bulk dönemine girecektir ve belki olayı biraz abarttıp 80 kiloya çıkmıştır. O insan bana göre çok rahatlıkla kilo verebilir. Ayrıca genetik çok önemli. Birileri 6 ay çalışır sanki 2 senelerdir spor yapıyor gibi vucüda sahip olur bazıları 2 sene çalışır ama o kadar olmaz.

baskn35 bunu beğendi.
  11. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Rajev bu süreç bittikten sonra ne olacak onu düşündün mü hiç?

Benim kafamı kurcalıyor.. Arson'u görmüşsündür forumda. O kendi konusunda yazmış. Amacın karın kaslarını çıkarmak olmasın, kardiyo ve diyeti bırakınca 1 ayda yine üstü yağ ile kapanıyor demiş.

Böyle olacağını, en azından 2-3 ay içinde olacağını biliyordum fakat hiç bu açıdan düşünmemiştim. Harbiden biz bu yağ yakımı işini nasıl sonlandıracağız? Valla bu kadar uğraşıp 2 ayda kapanırsa, seni bilmem ama bana çok pis koyar.

RaJeV bunu beğendi.
  12. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Valla ben 3 ay boyunca ÇOK yiyeceğim ama sağlıklı bir şekilde. Karboyu sadece antreman öncesi ve hemen sonrası olacak şekilde yavaş yavaş öğünlerimde ki protein miktarını artırmayı düşünüyorum. Karın kası ise karın kası zor çıkıyor anladık ama bunun yüzünden kollarım zayıf kaldı. Gözükmeyen bir kas için bu kadar yırtınıyoruz ama kollar felakat. Senin resimlerde de benimle aynı durum var gördüğüm kadarıyla. Artık karından ziyade hacimlenmeyi düşünmek gerek. Ha diyeti bırakacak mıyız? HAYIR! Kardiyoyu bıracak mıyız? HAYIR! Ama aldığımız protein miktarını artırmalıyız. Ayrıca ben sürekli antreman şiddetlerimi artıyorum. Antreman sonunda o kas grubu tükeniyor. 3 aylık güzel bir sürecim var bunu en iyi şekilde değerlendirmek gerek.
    Mesala 3 ana öğünüm olacak. 2 tane de ara öğün. Gün içerisinde her şeyden protein almak istiyorum. Sebzelerden almam biraz zor olacak ama onuda başaracağım inş.

13. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Senin yine supplement imkanın falan var. Ben her zaman doğru düzgün tavuk bile yiyemiyorum.
    Her konuda olduğu gibi bu sporda da "Money talks."

Ben yavaş yavaş ekmeği hayatıma tekrar alıp sporu bırakıcam galiba. Seneye YGS-LYS var. Dershane falan başlayacak, aksayacak her şey. Ama üni'de kararlıyım.
    http://ette56.com.tr/tr.html Buradaki pembe tişörtlü adam gibi vücut yapıcam :)

RaJeV bunu beğendi.
  14. Murat Cenk

Murat Cenk Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    rajev bu süreçte halsizlik yorgunluk hissediyormusun ?

15. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Karbonhidratı tamamen kestiğim zaman hissediyordum. O zamanda antremanlardan zevk alamıyordum. Şimdi antremana gitmeden iki saat önce ya muz yada yulaf ezmesi yiyorum yetiyor. Bir de akşamları bulgur pilavı yiyorum. Bu ikisinin verdiği enerji çok ağır antreman yapmama kolaylık sağlıyor. Bu sayede gün içerisinde yada antremanda yorgun olmuyorum. Gayet dinçim :)

Son düzenleme: 2 Haziran 2012
  16. Murat Cenk

Murat Cenk Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    aynen bende sana bunları soyleyecektım ama çözüm yolunu bulmuşsun :)

17. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Evet arkadaşlar benim diyetim biraz yağ yakımından çıkıp hacim kazanmaya döndü. Porsiyonlarımı ve öğün sayılarımı artırmaya çalışıyorum yavaştan. Hala basit şeker almıyorum antreman sonrası hariç. Ama karbonhidratı da hafif artırdım diyebilirim. Antreman sistemimdeki mantığı tamamen değiştirdim. Eskiden negatif yöne pek dikkat etmezdim. Şimdi 2 sn pozitif 4 sn negatif olacak şekilde ağırlıklarımı seçiyorum. O yüzden de ağırlıklar yarıya indi diyebilirim ama daha çok verim aldığımı hissediyorum. :D
    Tavsiyesi olan varsa dinleyebilirim :)

18. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bugün göğsü 4 ve 2 sn mantığıyla ile çalıştım ve fst 7 uyguladım. Resmen çöktüm ve tükendim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:48 ----------

Sabah:
    150g kıyma 3 yumurta
    Antremandan 2 saat önce:
    1 adet muz ve 1 adet nektarin
    Antremandan 45 dk önce:
    whey ve creatin
    Antreaman sırasında:
    Scivation xtend
    Antreaman sonrası
    Whey, dekstroz, creatin

İkindi yemeği
    300g tavuk 100g bulgur pilavı
    Akşam yemeği:
    150g kıyma

19. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    sizi gerçekten takip ediyor ve tebrik ediyorum . Acaba resimlerimi size iletsem , bana yardım edebilirmisiniz? Yaşım 19 . Boy : 183cm Kilo : 94Kg.
    Göğüs ve Göbek bölgemde aşırı yağlanma var. Teşekkür ederim şimdiden

20. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakımı için resme gerek yok. Çünkü tek çözüm var:

Sıkı diyet + Ağırlık çalışması + Kardiyo
    Bu üçünü uzun süre korumalasınız ki istediğiniz kiloya erişin. Göğsümü eritmek için hangi hareketi yapmalıyım gibi sorular soruyor bazı arkadaşlar. Öyle bir hareket yok. Bölgesel kilo vermek diye bir şey yok çünkü.

Sayfayı Paylaş