86'dan 74'e Hedef:68kg

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve RaJeV tarafından 3 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Gayet gercekci bi yorum bence okadar suplemente gercekten gerek yok zayiflamak ugruna helede 86 dan 68 e 6 aydan dusmen bence cok basarisiz ki babamdan biliyorum 1 ayda 16 kilo verdi bu adam suplement mi kullandi hayir spor mu yapti hayir kaslarimi eridi hayir kaslarim eriyecek diye keskin diyetler yapmiyor millet ama sacma okadar kolay kas erimez yani bende suan istesrm 1 ayda 86 ya cikip 1 ayda ayni kiloma donerim bundan eminim keskin diyetlerim vardir .d
    Belkide bundan dolayi caner de boyle bisey diyo ama dediklerine katiliyorum canerin neyse kolay gelsin .)

Dexter_Morgan bunu beğendi.
  2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    1 ayda 16 kilo vermeyi sağlıklı olarak görüyorsanız zaten yorum yapmanıza gerek bile yok

Ayrıca o kadar iyi diyet yapmayı biliyorsanız beliniz niye 81cm anlayamadım. Ayrıca bu işler öyle havadan atıp tutmayla olmuyor ki onuda geçtim senin 86 ya çıkıp aynı kilona dönmen ile benim durumum tamamen alakasız. Benim vucüdüm daha önce bu kadar kilo hiç bu kadar uzun süre koruyamadı. 75'in altına düştüğümü hatırlamıyorum hiç. O yüzden kıyaslama yapacaksanız adam akıllı bir şey ile yapın.

Ayrıca bu atıp tutunların forumda ne resimleri ne günlüklükle ne de akıllı uslu yorumları var!

Son düzenleme: 16 Mayıs 2012
  3. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Ole bisey mi dedim acaba .dNese olay zaten bitmis zayiflamissin ins kilo almassin onemli olan korumak korumak

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:41 ----------

Kemiklerim iri .d.d 2 ay onceki olculer bide olcuyle tartiyla fazla ugrasmam ayna cevabi veriyo

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:44 ----------

Evet zaten senin resimlerdende yorumlari goremiyoruz :) resim koymak zorunda degilim ama ozelden facemi veriyim istersen

4. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    yazmıyım yazmıyım dedimde yorumları görünce dayanamadım bence daha fazla gereksiz yorumlar yapıpta günlüğü kirletmeyin.Herkesin vücut yapısı bir değil bunu hala anlamayanlar var kendisinde öyle oldu diye başkasındada öyle olcak diye birşey yok.Kaldı ki bende 3- 4 aydır yağ yakımı için çabalıyorum.Ancak henüz belden 6cm verebilmiş durumdayım.Oysaki forumda 1 ayda benim beslenme düzenimde beslenipte antreman yapmadan ayda 5-6 cm verenler var.Arkadaşın resimlerini eklemesi için bu tarz kışkırtmalara vs. gerek yok.Belli ki kendi hedefi var.Ona ulaşmadanda koymayı düşünmüyor.Ayrıca her seferinde bu kadar supplement kullanıpta yazıp yazıp dahada basitleşmeyin.Durumu olan istediğini alır kullanır.Protein tozu alan şişiyor , carnitin kullananda göbek kalmıyor mantığınıda geçin artık.Eğer günlüğünde yanlış bulduğunuz şeyler varsa bunca zamandır neyi beklediniz.

Son düzenleme: 16 Mayıs 2012
    Azi ve RaJeV bunu beğendi.
  5. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Bu sporun temelinde genetik faktörler yatıyor maalesef. Anamı babamı severim ama bana verdikleri genlere "gelişme&değişme" söz konusu olduğunda isyan etmeden geçemem.
    Bizim salonda da var, bu üstteki türlerden. Adam doğru düzgün salona uğramıyor, geliyor ısınma hareketi yapmadan bi şey yapmadan biraz çalışıyor. Beslenme desen zaten yok, sigara alkol her halt var. Adamın devasa kanatları, üçgen vücudu var.
    Bu noktada yapılacak hiç bir şey yok. Bu da bu sporun adaletsizliği. Benim yaptığım diyetin, antrenmanın yarısını yapmadan benden iyi olan insanlar var.

Tamamen genlerle alakalı. Biyolojik bir şey.
    Ben belki Rajev'den daha kötü bir durumda olan biri olarak yazılanları kısmen de olsa üstüme alındım. 8 aydır canım çıkıyor, ama ortada vücut yok. (8 ayın öncesinde 6 aylık bir geçmiş olmasına rağmen)

Bize düşen sabretmek. İnanmak. Fakat böyle birileri çıkıp da "sen şu kadardır yapıyon, ne oldu sonuç bu mu?" deyince, insanın inancı da kırılıyor. Çünkü en çok bu yönden sıkıntısı olan insan inanıyor "sabredince olacağına"...

Ben yine Rajev kardeşime sabretmeyi öneriyorum. İnşallah biz de kavuşacağız hayalimize.

Azi, Morte ve RaJeV bunu beğendi.
  6. Acu

Acu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Affınıza sığınarak soruyorum, bütün forumu okumadım ama bu ilk mesajda yer alan gramı gramına yazılmış beslenme programı ile 86 kilo, 1.87 boyu olan 23 yaşındaki bir adam 80 kiloya inebilir mi?

Haftada 4 gün VG , 2 gün Cardio yapıyorum. VG'lerden sonra cardio yapmıyorum.

7. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Baştaki program bir işe yaramaz son sayfalardaki beslenme programını uygularsanız daha sağlıklı olur

8. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaş 6aydır 100 çeşit yağ yakıcı kullandı ve halen kullanmakta. Ne gerçekci yorum yaparsak yapalım kendini savunacak, hata yaptığını hiç bir zaman kabullenmeyecek,itiraf etmeyecektir. Bence daha fazla uzatmaya gerek yok. 1 yıla kadar definisyona devam etsin.

9. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Ben bisi demiyorum daha :) herkesin kendine gore dogrulari var ben okadar ilaci icsem bildigin hap kokarim yav ilaclara dayanmak yerine bogazini kissan olmuyomu yazik olmus okadar para valla claymis l carnitinmis bunlar zaten boş

10. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123

1 yıl değil 10 yılda yaparım. Olmuyorsa olmuyordur! Yanlış bir yer varsa söyle düzeltelim... Ayrıca 100 çeşit nerede yağ yakıcı kullanmışım. Animal cuts l-carnitine ve Cla kullandım sadece.(oxy elite başladım ve başkasına verdim) Sayı saymasınıda bilmiyorsunuz sanırım...
    Fiesta bi insan daha ne kadar boğazını sıkabilir? Açlık diyetine mi gireyim. Yediğim şeylerin hepsi yazılı okumuyorsan madem niye yorum yazıyorsun

Teşekkür ederim. Gereksiz yorum yazacağınıza yazmayın daha iyi. Sizin anlamadığınız şu ben buraya ne yaptığımı atlamadan yazıyorum. Deyin şunu şunu yanlış yapmışsın o yüzden hızlı kilo veremiyorsun. (Hani siz daha iyi biliyorsunuz ya bu işleri) Onun haricinde de yorum yapmayın çünkü çok havada kalıyor.

KISACA boş boş konuşmayın tavsiyeniz varsa buyrun. Supplement kullanma gibi de gereksiz bir şey yazmayın burası vücut geliştirme formu herkes ne kullandığını ne kadar yararlı ne kadar zararlı olduğunu biliyor. Bunu tartışmanında mantığı yok.

Son düzenleme: 29 Mayıs 2012
    HUMOR bunu beğendi.
  11. maddy

maddy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Pek yazmak istemiyordum, dışarıdan takip edenlerdenim daha çok ama bu noktada birkaç birşey söylemek istedim.
    Öncelikle Rajev arkadaşımızın diyetini ve sporunu buradan uzun süredir takip edebiliyoruz ve ben şahsen kendi yaptığı hataların farkında, elinden geldiğince düzenlemeler yaparak kendisini daha iyiye ulaştırmaya çalışan birini görüyorum ve takdir ediyorum bu bağlamda.
    Burada kalkıp işin genindeki ya da molekül seviyesindeki detayları anlatmayacağım ama 4 yıllık fakülte ve 2 yıllık da yüksek lisanslı bir moleküler biyoloji ve genetik mezunu olarak, her insanın metabolizması ve genetik çeşitliliği sonucunda yediği içtiği şeylerden, yaptığı spordan bir başkası ile aynı hızda ve oranda sonuç alamayacağını çok rahatlıkla söyleyebilirim, hatta gerektiğinde bilimsel anlamda açıklamasını da yapabilirim.
    Bazı arkadaşlar yağ yakıcılara çok dem vurmuş bu noktada, halbuki CLA ve L-carnitine zaten rutinde birçok sporcu/aktif yaşayan birey tarafından kullanılmakta ve diyetisyenlerce önerilmektedir. Gel gelelim Animal Cuts'a, Rajev benim bildiğim bu supplementi diyetine başlarken değil, diyetinin ileri bir aşamasında kullanmıştı, ki bu durum direk olarak metabolizmanın ilaca vereceği cevabın tayinine uygundur. Ki bunların haricinde de bir yağ yakıcı kullanması ya da kullanmaması bu kişinin kendi bileceği iştir, zararını görmedikçe ve amacına hizmet ettikçe bunu sorgulamak hele ki böyle bir sanal ortamdan kimseye düşmez kanaatindeyim.
    Bir de şu 6 aydır mevzuu var ki o tam bir komedi. Tekrar dile getirmekten çekinmiyorum, herkesin her diyete ya da spor rutinine vereceği cevap aynı sürede olmayabilir.
    Yukarıda bir arkadaş 1 ayda babasının 16 kilo verdiğinden ve herhangi bir ürün kullanmadığında bahsetmişti yanılmıyorsam. Bu durum gayet mümkündür. BMI oranında yüksek olan bireyler için kilo vermek genelde kolay ve hızlıdır. Örneğin aynı egzersiz rutinini yapan 85kg biri 1 ayda 5 kilo verebilirken, 150kg biri gene aynı sürede gayet sağlıklı biçimde 16 kilo verebilir. Yanlış anlaşılmasın lütfen, yukarıda bunu söyleyen arkadaşin babasının durumu bununla alakalı olmayabilir, ben sadece örneklendirmeyle durumu izah etmek istedim.
    Bir de gene aynı arkadaştı sanırım, şu anda bulunduğu 72 kg'den 1 ayda 86kg'ye çıkabileceğini ve gene 1 ayda bu aldığı 14 kg'yi verebileceğini söylemiş, sağlıklı bir şekilde hem de. Açıkçası 1 ayda 72'den 86'ya çıkmak gayet mümkün gelse de, aynı sürede eski kiloya sağlıklı biçimde inmenin "keskin diyetler"le de olsa olabilitesine şüpheli yaklaşıyorum. Bu noktada her birimizin diyet, perhiz, ve ölüm orucu kavramlarının tanımlarına bakmasını yararlı buluyorum.
    Kendimce bilgi vermek istedim sadece, kimseye karşı bir tavrım yoktur, ama çok uzun süredir bu forumdan bilgi edinen, edindiklerini araştıran biri olarak, kendi adıma burada yaptığı yorumlardan bazı insanların kendi renklerini belli ettiğini söylemekte de sakınca bulmuyorum.
    Benim kanımca Rajev'in ulaştığı noktayı fotoğraf ile kanıtlamaya ihtiyacı yoktur, olmayacaktır da. Bu tamamen onun kanaatindedir. Yazılanlara inanmakta güçlük çeken, ya da daha doğrusu inanmak istemeyenler için en güzel çözüm bu başlığa girmemek olacaktır.
    Saygılar.

HUMOR, Azi, Metal_aslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Hmm simdi olay 1. Her doktorun tavsiyesine uyulur mu hala doktorlar yagdan kacin etten uzak durun kolestroll yukselir yok protein gut yapar yok sık sık yiyin metabolizma yavaslar falan fistan zirvaliyor yani her doktorun dedigine inanamamak gerek
    Olay 2 babam 150 kilo filan degil 95 kiloydu evet 1 ayda adam 79 78 i gordu agzina gr kh girmedi arti yagda girmedi psmf yaptirdim adamcagiza :) gunde 200 250 gr protein aldi simdi bunu kaloriye vuralim ve kalori mantigini curutelim gunlul sebzeyle omegayla filan 1000 kalori aldi bu adAm bm si 2500 desek yani gunde 1500 kalori acik var sporda yapmiyor haftada 15000 kalori ediyo yani 2.2-2.3kilo filan ediyo bu adamin ayda 8 9 kilo vermesi gerekirdi ozaman ama 16 kilo verdi yani hersey kalori degil sen al bakim 1kutu gainer 1 kutuda protein tozu 1 1000 kalori 1 hafta gainer kullan 1 hafta protein bak bakalim noluyo Ayrica saglikli filan demedim ben gerci az yemek mi saglikli cok yemek mi oda tartisilir
    Rejev sanada sunu soyluyim tavsiye Diyetinde karbohidratla oyna kas istuyosan arttir yag yakiyim diyosan azalt sabit duriyim diyosan kendi karbo miktarini kendin belirle kisiye gore degisir protein ve yagdan korkma derim yag yakicilara filan hic gerek yok en gerekli suplement casein bence

13. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Yazınız için çok teşekkür ederim. Ben de insanlara bunu anlatmaya çalışıyorum ama bi türlü anlamıyorlar nedense kafa_

1 ayda 16 kilo vermek ne kadar sağlıklı! Bu nasıl savunabiliyorsun hala şaşıyorum!

Bu yazından ben günlüğümü hiç takip etmediğin o kadar açık ve net ki. Ben yukarıdaki dediklerini 3-4 aydır uyguluyorum. Karbonhidratı sadece idmandan sonra alıyorum. Duruma görede idman önce biraz alıyorum. Onun haricinde karbonhidrat tüketmiyorum. Proteini de öğünde yiyebilidiğim kadar alıyorum 30-40g buluyor. Yağ zaten tereyağ ve zeytinyağı hariç kesinlikle tüketmiyorum.
    Casein kullanmaya ise karşıyım. Gece gece vucüt dinlensin daha iyi. Ayrıca cla ve l-carnitine sadece yağ yakıcı olarak görmek bilgisiz insanların düşüncesidir sadece. Şimdi buradan bana tek tek faydalarını yazdırmayın araştırın biraz öyle konuşun. Ayrıca bu ikisinin hiç bir yan etkisi yoktur doktorların çoğu da tavsiye eder.

Hala yine söylüyorum yazdıkların çok ama çok boş!

14. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    İyide ben saglikli demedim ki yaptigima.d

15. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    O zaman savunmayı bırak! Ve sağlıksız olmayan bir şeyi benim yaptığım ile karşılaştırma

Ayrıca hala senden tavsiye bekliyorum. Bi ton laf ettin. Şöyle güzel bi tavsiye verde uyalım!

Daha iyisini biliyorsan seni dinliyorum!

16. kajmeran23

kajmeran23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum günlüğünü elimden geldiğince okudum azimli birisin tebrik ederim en başta... sana bir kaç sorucağım yanıtlarsanız sevinirim

1. ben 3 aydır VG yapıyorum fakat düzensiz yiyiorum ve gögüs kaslarım baya irileşti kol kaslarımda görünür değişiklik oldu fakar senin gibi hedefim karın kası benimde hacime pek önem vermiyorum düzgün bir vucud tercihimdir fakat ilk aylardan beri mekik hareketleri yapıyorum fakat kardiyo programını yazarmsın göbek bölgesi için sevinirm..

2. yemeğe özen göstermiyorum, Bizim hatta hocamız bize ne bulursanız yiyin gibi saçma bir tabir kullandı ben çok uyuz oldum zaten, ondan sonra böyle forum forum geziyorum sağlıklı bilgi bulmak için. Sorum şu yağ yakarken ilaç almak şart mı benim maddi durum sadece spor salonun parasına yeter çünkü veya 50 tl tek seferlik ilaçlara....

3.Göbek bölgesi için mekik yağları yakarmı yoksa hacim mi verir ? ben iki gün ağırlık ve mekik hareketleri yapıyorum dinlenme günümde koşu mekik twist alt karın felan çalışıyorum...

şimdiden kolay gelsin iyi forumlar.

17. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    1)Kardiyo olarak bence bu dönemde en sağlıklısı dışarıda koşmaktır. Havalar güzel nasıl olsa antremanın bittikten sonra çık dışarı koş. Koşarkende 3-4 dakika şiddetli koş 1-2 dakika hafif tempo bu şekilde 40 dk koşabilirsin
    2)Yağ yakıcı kullanmak şart değildir. Sadece ulaşmak istediğin hedefe daha hızlı ulaşırsın. Yağ yakıcı olarak kahve ve yeşil çay öneririm
    3)Mekik yaparken sadece harcadığın kalori kadar yağ yakarsın o da oldukça düşüktür diğer antremanlara göre. Ama yine de çalışmaya devam et her ne kadar karın kasları gözükmese de gelişiyorlar.
    Twist hareketini bırakmanı öneririm. Sakatlık çıkartabilirsin başına allah korusun

18. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    2-3 haftadır başlığı güncelleyememin sebebi ağır bir hastalık geçirmiş olmam ayrıca finallerimin başlamasında dolayıdır. Yani 2-3 haftadır diyet ve spor aksadı malesef :(
    Cuma günü tekrar inş düzenli bir şekilde spora başlayıp devam edeceğim

19. kajmeran23

kajmeran23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tşkler dostum...

20. smck

smck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yağ olarak sadece tereyağ ve zeytinyağı kullanıyorum demişsin. ancak yağ yakımı için balık ve kuruyemişlerde bulunan omega-3 yağ asitlerinden çokça faydalanman gerekiyor. tereyağı kes zeytinyağı azalt omega3'ü çokça tüket. bence bunu bi denemelisin nacizane bi tavsiyemdir.

Sayfayı Paylaş