86'dan 74'e Hedef:68kg

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve RaJeV tarafından 3 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 98 üye.
  1. xeonsteel

xeonsteel Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    aynen fotoları bekliyoruz artık :)

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    6 pack tam anlamıyla istediğim gibi olduğu zaman. Zaten onun haricinde vucüdüm ciddi anlamda eksik gördüğüm bir bölge yok :)

3. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Detaylı olarak günüm:

Sabah: Optimen ve Omega 3
    50-100g Sucuk, 3 Yumurta peynir ve zeytin

Öğlen: 150kaşar 1 adet elma

İkindi: 300g et( balık, tavuk ve kırmızı et karışık), 1-2 kaşık bulgur pilavı

2 saat sonra spor:
    Omuz, Triceps ve bilek
    Antreman sırasında Scivation xtend
    45 dk Kardiyo
    Spor sonrası bir ölçek whey yarım ölçek dekstroz (creatine ara vediğim için kullanmadım)

Akşam:
    200g hindi

Gece: Magnezyum, Çinko B vitamini (ZMA)

Sabah ve akşam 1 bardak form çayı içiyorum ayrıca bench_O

4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bugün dinlenme günümdü. Yine her öğün yeterince protein aldım. Sabah biraz da karbonhidrat aldım. Yulaf ezmesi yedim ayrıca öğlenki öğünümde 3 kaşık (hakiki) bal yedim.

5. Absinth

Absinth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Azminize Hayran Kaldım, İnsallah SixPack'ler Arasına Parmak Gırcek Kadar Belirginleşir :)

Küçük Bir Sorum Olucak; Bende 90 Kilodan 75'e Dustum 1.80 Boy'um Var.
    Yağ Oranını Nasıl/Nerde Ölçtürebilirim ?

Teşekkür Ederim.

6. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Hastanelerde ölçüyorlar ama ben gitmedim henüz. En sağlıklı ve düzgün olanı hastanelerdir. Spor hekimliğine gidebilirsiniz

Yada süper marketlerdeki büyük ağırlık ölçenlerde genelde yağ oranını da ölçüyor

7. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    2 bölge çalışıyorsun antrenmanın ne kadar sürüyor ? en az 45 dk desek , 45dk kardio da yaptığına göre kas kaybedersin böyle.

yada 2 bölgeyi tamamladıktan sonra bir müddet bekleyip sonramı başlıyorsun? yazın detaylı olmadığı için emin olmak istedim

8. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Hastanelerde ücretli midir?

Bir de kolesterol mi ölçtürmek gerekiyor acaba?

Bu arada, fotoğraf konusunda ısrarcıyım. Bende de karın kası var ama yağdan gözükmüyor :) Ben de kendimi avutuyorum dördü gözüküyor ikisi gözükmüyor diye.. Acaba aramızda çok fark var mı?

Bir de kişisel bir soru olacak ama, vgye aylık kaç para harcıyorsun? Ya da şöyle söyleyeyim; tüm supplementler ve salon, yiyecek içecek masrafları ne kadar tutuyor?

9. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Aslında baya uzun sürüyor. Toplam 1:30-2saati buluyor her şey. Ağırlık 1 saat en az sürüyor malesef :s
    Bu yüzden wheyi arada götürmeyi düşünüyorum ama kararsız kaldım çünkü içine dekstroz atıyorum :)

SSK'nız varsa para almazlar. Büyük ihtimalle aynıyızdır. Alttaki iki gözükmüyor benimde sadece bütün olarak gözüküyor

Hocam salon benim aylık 20 lira falan tutuyor.
    Yiyecek nasıl desem ki zaten yurtta kalıyorum. Kendi yemeği kendim yapmak zorundayım yani aile ile yemeyince tamamen kendime ait oluyor. Oda 200-300 lirayı buluyor tüm öğünler
    Supplementler 2-3-4-5 ay gittiği için hesaplamak zor. Ama 150 lira falanda ona gidiyor diyebiliriz sanırım thums:

Aslında bakılınca bu spor küllü cebe zarar ama sokakta göğsünü gere gere yürümek paha biçilmez bench_O

10. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Boy: 1.73
    Kilo: 70
    Yağ oranı: %8.5

Bel: 75 cm

11. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Salon nasıl 20 lira ya? :) Ben bile küçücük bir şehirde yaşamama rağmen 40 lira veriyorum :) Üniversitenin salonu mu?

Ben 13 aylık sporcuyum hiç supplement kullanmadım. İleride kullanmayı düşünüyorum ama.
    Yurt yemek vermiyor mu? Ben seneye yurtta kalmayı düşünüyorum. 3 öğün çok kaliteli yemekler veriyor bizim okulun yurdu. Ben lise okuyorum bu arada. Seneye mecbur sporu bırakıcam 1 yıllığına. 12. sınıf olacağım için. Sonraki yıl üniversitede, supplementlerle birlikte başlamayı düşünüyorum. Yurt ortamı tam Karataylık bir yer bence.

Bu spor zengin sporu zaten, o konuda katılıyorum sana :)

Aynı kilodayız ama senin bel 5-6 cm ince benden. Eminim senin packler daha net gözüküyordur. Benimki ışık altında 6 tane gözüküyor. Güneş ışığında çok az gözüküyor.:eek:

12. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Evet üniversitenin spor salonu. Giriş 85 kuruş. Yurtta yemek verilmiyor okulun yemekhanesi var oradan bi öğün yiyorum sadece.

13. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Iso sentation 93 üm de geldi :)

14. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    iso 93 çok iyi seçim. yağ yakımında ant sonrası kullanılabilecek en iyi saf protein.

85 kuruş olmasını çok garip buldum çokmu düşünmüşler bu fiyatı. her girişte 1 tl versen, 15 krş para üstü beklemek kadar garip birşey olamaz herhalde :D

15. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    bench_O
    Evet iso 93 iyi oldu. Almışken iyisini alalım demiştim :D
    75kuruştu geçen sene 10 kuruş zam yapmışlar :D

16. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Selam dostum bende fırsat buldukça yazılarını okumaktayım, acaba iso93 ü nereden aldın internet üzerinden mi? yardımcı olursan sevinirim

17. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    İnternetten aldım 3ka da bulabilirsin

18. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bu bench press de iyice kendimi geliştiriyorum. 2 hafta önce 100kg'yu kaldıramazken bile bu hafta 6 tekrar yapabildim :)

19. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum ağırlığı giderek artırıyor musun?

Çok ağırlık az tekrar mı yapıyorsun??
    En önemlisi, o enerjiyi nereden buluyorsun? Antrenman öncesi yemek mi yiyorsun?

Ben 2 haftadır çok tekrar az ağırlık yapıyordum. Baya güç kaybettiğimi ve enerji sıkıntısı çektiğimi anladım.

Önümüzdeki hafta tekrar ağırlıkları artırıp az tekrara dönmeyi ve bunu her 2 haftada değiştirmeyi düşünüyorum. Ne dersin?

20. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Şimdi genelde ben antremana gitmeden 2 saat önce yemeğimi yerim. Diğer öğünlere göre karbonhidrat biraz daha fazla olur. İşte makarna yerim bulgur pilavı yerim tatlıya çok ama çok hasret isem de puding yerim. Ama yanında kesinlike 30-40g proteinli yiyecek de olur.
    Bu bench pressdeki ilerleyişimi salona benle gelen özellikle göğüs günleri partnerimde şaşıyor. Herhafta en az 5 kilo artırıyorum. İlk setler çok iyi geçiyor mesala incline ile başlarım onda rahat yaparım 100kg ile ama daha sonra benche geçerim. 100 ile tek set yapabiliyorum sonra orada 85'e kadar düşürüyorum. En son decline da 75'e kadar düşürüp yapıyorum. Yani sürekli bi enerjim olmuyor. Ama şimdi 4 incline 4 bench 4 decline toplam 12 set göğüs press yapmış oluyorum. Bunlardan sonrada güğüs esnetme hareketine geçiyorum.

Ben her zaman çok ağırlık az tekrardan yanayım. Ama tekrar sayısı muhakkak en az 6 yada 8 olmalı

Sayfayı Paylaş