8 aylık BB Tecrübeli arkadaşlar YARDIM bilgiler ve foto mevcut

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve DrBurakkk tarafından 26 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. DrBurakkk

DrBurakkk Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle merhaba arkadaşlar yazım biraz uzun ama gerçekten yardıma ihtiyacım var BB de yapılabilecek hatalar konusunda çoğu arkadaşlar da bilinçlenebilir

Boy:185
    Kilo:75

Ben BB ye 8 ay önce başladım ve kısa bir süre sonra yaşam tarzım haline geldi adeta BB ile evlendim diyebilirim hayatımın her anında onu düşünerek davranmaya başladım. Her dakika her saniye araştırdım bilenlerle konuştum okumadığım dergi forum kalmadı giderek mesafe katettim çok kalınlaştım diyemesem de hedeflerim doğrultusunda karın bölgemdeki yağları yakıp vucudumdaki kas hatlarını belirgin hale getirdim ilk 6 ay da ölçümlere göre 6 kilo kas verip 4 kilo kas aldım yağ oranım %20 den %13 e düştü. Buraya kadar bir sorun yok son 2 aydır hırsla çalışmaya devam ediyorum ve bugün yeni ölçüm yaptırdım. Ölçüme göre son 2 ay öncesine kıyasla yağ oranım ve miktarım sabit kalmış. 1 kilo kas kaybetmişim gözüküyor ancak aynaya baktığımda son 2 ayda iyi geliştiğimi gördüm çalıştığım ağırlıkları giderek artırdım ve iyi yol aldığımı sanıyorum. Söyle bir durum var bence kaslı birisinin kesinlikle karın kasları belli olmalıdır ilk dikkat ettiğim ve en önem verdigim kas grubu karındır bende bu doğrultuda karbonhidrat alımımı oldukça düşürmüştüm yağ alımım minimum seviyede protein alımım günlük 180 gr civarı tavuk yumurta ve et agırlıklı. Sizlere yazımın sonunda spora başlamadan önceki , 2. Ölçüm yaptırdığım ve bugünkü fotoğraflarımı atıcam. Arkadaşlar acaba nerde hata yaptım da boyle bir sonuç ortaya çıktı ben göremiyorum sizlerden yardım bekliyorum antreman ve beslenmem hakkında bazı bilgiler vericeğim.

Antreman
    İstanbulun en bilindik fitnesslarından birine gidiyorum ve antönörüm buranın en iyilerinden. programımda bir sıkıntı olmadığına eminim. Antremandan önce 5 dakika yüksek tempo koşu antremandan sonra 15 dakika yüksek tempo koşu yapıyorum.Antremanımı 3 parça bir gün gögüs biceps ikinci gün triceps sırt 3. Gün bacak omuz yaptım

Suplement

İlk başladığımda L-karnitin kullandım 2. Ayda protein tozuna başladım (weider premium whey) protein tozununda şuan 3. Kutudayım kutular arasında 2 haftalık boşluk bıraktm. 3. Ayda weider creatine başladm. Gelelim son 2 aya protein tozuna aynı şekilde devam ettim ayrıca BCAA üniversal tomic 7 bitirdim.

Beslenme

İlk şunu söyleyim istanbulda öğrenviyim ve öğlen öğünüm dışında yemeklerimi kendim yapıyorum öğlende genelde salata yada ızgara tercih ediyorum
    Dediğim gibi karın kaslarımı belli etmek için düşük karbonhidratlı beslendim bazen aşırı düşük karbonhidrat aldığım oldu hayatımdan tatlı şeker v.b basit şekerleri tamamen çıkardım bazen aldığım tek karbonhidrat antremandan önce yediğim yulaf ezmesi oldu tabi arada süt yourt ice tea aldığım oldu. Besinlerimin %80 nini proteinler oluşturdu yağ alımım zeytinyağı arada fıstık ezmesi ve kuruyemişlerden karşılandı1 günlük örnek beslenmem

Sabah 4 yumurta beyazı 2 tam yumurta

Öğlen tavuklu yada ton balıklı salata

Spordan önce yulaf ezmesi ve kuruyemiş

Spor sırasında 1 ölçek BCAA

Spor sonrası 1 ölçek whey protein

Akşam ızgara tavuk tada et

Bol yeşil çay( ekmek ve basit şekerler neredeyse yok. bolca ıspanak)
    Acaba nerde hata yapmış olabilirim arkadaşlar kendi düşündüğüm yapmış olabilecegim hataları yazayim.

1)Aşırı düşük karbonhidratla kasları yetersiz besleme ve kas yıkımı

2)Sabah erken koşularla kas yıkımı

3)Bazen 15-20 gün aralıksız fitnessa gittiğim oldu kaslara yeterince dinlenme süresi vermediğim için kas yıkımı

4)Şöyle bir ihtimal var son ölçüm olmasaydı geliştiğimi düşünüyor ve halimden memnundum bu ölçüm yapılan makina saçmalamış ve gerçeği yansıtmamış olabilir mi (İstanbulun en bilindik fitnesslarından birinde ölçtürdüm uyduruk makine olduğunu sanmıyorum)

5) Hayatımda meyve diye birşey neredeyse yok

Başlamadan

4. Ay

8. Ay

2. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    hocam hatalarını yazmışsın aslında özellikle karbonhidratı birde dinlenmeyi es geçmemen gerek,karbonhidratı düşük aldın mı zaten çok azda olsa kas kaybedebiliyosun,sen hiç almıyosun neredeyse karboyu en kötü günde 100 gr alman lazım, dinlenme olarakta tek bölge çalışıyosan en azından haftada 1 gün dinlenmen lazım günde iki bölge çalışıyosan bir gün dinlenme bir gün antreman şeklinde yapman daha iyi olur. Beslenmene sabah bir elma veya bir muz eklersen iyi olur hem karbonhidratı alırsın hemde sabah glikojeni , kan şekerini dengede tutarak kasın gelişimine hızlı devam etmesini sağlarsın kuruyemiş olarakta günde ceviz,badem,fındık üçlemesini eksik etme yardımcı olabilmişimdir umarım :)

DrBurakkk ve aranan_adam bunu beğendi.
  3. popeIV

popeIV Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    bacak omuz programını dikkatli yap sıkıntı cıkmasın :D:D:D

suzerain1 ve aslangur bunu beğendi.
  4. murat.pinarbody

murat.pinarbody Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yaptığın en büyük hatalardan biri dinlenmemek unutma antreman ne kadar önemliyse dinlenmede o kadar önemlidir ;)

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Sabah erken koşu harici yazdiklarin bana gore dogru. Yani onlar yuzundeb kas kaybediyorsun

Sayfayı Paylaş