1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

8 ayda bu vücut normalmidir, yorumlarınızı merak ediyorum ?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve zamisli tarafından 31 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. zamisli

zamisli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    şu anda boy : 189 cm kilo 78 .... en son 93 kg ya gelip kocaman bi göbeğim old .da karar verdim başlamaya ..5-6 gibi zamanda 3 öğün yiyerek zayıfladım .bu arada ağırlıkda çalıştım ama whey protein yanında gün içinde yeterli protein almadigimdan galiba kilo verdiğimde sanki 6 aylık çalışma bi işe yaramamıştı..artık bu 1 aydır beslenmeye agırlık verdim..meyvesini 3-4 aya yerim galiba .. neyse toplamda da 8 ay falan oldu. bilmiyorum 8 ayda bu vücut normalmidir nedir yorumlarınızı merak ediyorum ?

Ekli Dosyalar:

• 7.JPG
      7.JPG
      Dosya Boyutu:
      35,6 KB
      Görüntüleme:
      1.263
    • 1.JPG
      1.JPG
      Dosya Boyutu:
      24,4 KB
      Görüntüleme:
      1.466
    • 2.JPG
      2.JPG
      Dosya Boyutu:
      18,5 KB
      Görüntüleme:
      1.168
    • 3.JPG
      3.JPG
      Dosya Boyutu:
      20,2 KB
      Görüntüleme:
      1.316
    • 4.JPG
      4.JPG
      Dosya Boyutu:
      16,3 KB
      Görüntüleme:
      1.109
    • 5.JPG
      5.JPG
      Dosya Boyutu:
      24,3 KB
      Görüntüleme:
      1.170
    • 6.JPG
      6.JPG
      Dosya Boyutu:
      27,9 KB
      Görüntüleme:
      1.247
  2. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    8 ay için yetersiz gibi geldi bana.ama birazdaha hacim yaparsan topalıyabilirsin. .

3. CyberLink

CyberLink Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir / Çeşmealtı
    8 ay çalışmanız bana kalırsa pekte verimli olmamış gibi, ancak siz zaten beslenmenize yeni yeni dikkat ettiğinizi belirtmişsiniz aynı tempoyla devam edin bence ama programınızı gözden geçirmenizi ve göğüs, omuz ve kanat bölgesine biraz daha ağırlık vermenizi öneririm ve tabi günde en az 120 gram kadar protein almalı, karbonhidratlı besinleride eksik etmemelisiniz. Kolay gelsin :)

4. zamisli

zamisli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    evet beslenme önemli..kilo vermeye çalışırken ki az yeme alışkanlığını yeni yeni kırmaya başladım . seneye vücut hazır :)

5. cagri2424

cagri2424 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    8 ay ıcın yetersızde o morluklar ne kolundakı

6. zamisli

zamisli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    askerden kalma şarapnel izleri ( Yanık izi )

7. albatros46

albatros46 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Bencede yetersiz çünkü protein almışsınız galiba o yetersizlik beslenmede :)

8. Shqiponje Madhe

Shqiponje Madhe Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Abi gogus - omuz - karin - trapez hic calismamissin da sadece kol calismissin gibi duruyor burdan.

9. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    8 ayda daha iyi olabilirdi.zayıfsınız hacim yapmanız lazım.çok ağırlık az tekrar çalışın.kardiyo şimdilik yapmayın.karbonhidrat ağırlıklı beslenin proteinde alın tabi.yağ oranını düşünmeyin kilo alırken birazda yağlanma olacaktır doğal olarak bunu kafaya takmayın kilo almaya çalışın.uyku düzeninize dikkat edin en az 8 saat uyuyun.öğün sayısını artırın kompleks karbonhidrat alın antrenman öncesi sonrası ise protein ve karbonhidrat alın.

beslenmeniz yetersiz sanırım yoksa 8 ayda çok daha iyi olabilirdi.besin takviyesi kullanabilirsiniz.günlük ihtiyacınız olan kalorinin üstüne çıkın.2-3 saatte bir yemek yiyin 6-7 9 öğüne kadar çıkın.sindirim için bol su için.düzenli antrenmanla beraber kilo almaya başlarsınız sabırlı olun.ama ağır antrenman yapmalısınız öyle milleti falan izlemeyin salonda konsantre olun motive bir şekilde salona gelin hard work yapın.heavy duty yapabilirsiniz.

o yanık izleri için yapabileceğiniz bir şey yok mu?

boyunuz uzun bu vg de bir dezavantajdır ama avantaja çevirilebilir bunun için hacim almalısınız uzun boyda hacim daha estetik duracaktır.kısa boylular daha kolay hacim alır.10 kg alsanız tamamdır ;) tabi kas olarak 10 kg alacaksanız.10 kg nin 8 kg si yağ olursa bu hiç iyi olmaz ama 5 kg si yağ 5 kg si kas olursa iyi bir sonuçtur.93 kg den 78 e inmişsiniz ama kas kaybı olmuş hemde baya fazla.

1 senede vücudun dolacağını düşünüyorum beslenmenize dikkat edin boş durmayın yiyin bir şeyler.3 beyazdan ve zararlı yağlardan kaçının.abur cubur vs. gereksiz şeyleri hayatınızdan çıkarın.başka ne bulursanız yiyin gitsin :)

10. zamisli

zamisli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.Çok yerinde tespitler..son 3 haftadır öğün sayılarını arttırdım . Beslenmenin ne demek olduğunu daha yeni yeni kavrıyorum .. 6-7 ay spor yaptım ama yemek kısmını normal bi insanın 3 öğün yediği kadar yaptım whey protinle ama anladım ki bu yeterli değilmiş.. neyse bana bi tecrübe oldu. Zayıflıcam diye en önemli beslenme kısmını atlayıp kay kaybına ugramışım yani boşa çalışmışım ama alt yapı oldu en azından. bugun bench press de 25 kg da 8 x 2 yapabiliyorm yardımsız hatta 30 ar kg ı 2 kere kaldırdım :) 6 aya kimse tutamaz artık beni... herkese teşekkür.. een azından arkadaslar okurda benim düştüğüm hataya düşmezler

Bu arada o izler için pek seçenek yok . onlar kabarıktı iğne vuruyorum kortizon o inikliğini alıyor ve rengini açıyor zamanla .. hafiften faydası oldu.. sırtımda çok fazla var o yüzden sıkıntı oluyo tabi ama bütün kabarıkları indi şimdi renginin ten rengine gelmesini beklicem inş.
    Yinede alıştım ama yapacak bişey yok .Bu da benim sınavımmış

vücutcuu bunu beğendi.
  11. runb1tchrun

runb1tchrun Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    bence yanıkların ıcın goze batan yerle dövme yaptırabilirsin

12. zamisli

zamisli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    aklıma geldi aslında sadece kollardaki için ama bi tedavi deniyorum etkili gibi . 1-2 yıl sonra olabilir ..şu anda alıştım izlere sorun yok

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:25 ----------

denizdeki resimle şimdiki resimlerimde izlerin hafiflediği görünüyor

13. huusoo07

huusoo07 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    gögüs çalışman faydana kardesim

14. ozzyozzy

ozzyozzy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    8 ay icin bencede yetersiz ..

15. $h@rky

$h@rky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam bu çalışma bence çok yetersiz 8 ayda daha iyi şeyler yapman gerekıyordu ağırlıkları arttırıp hacim kasmaya bak bence

16. zamisli

zamisli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Selam arkadaslar. 1 ay sonra 1 resim daha eklemek istiyorm.özellikle göğüsü sıkı çalıştım. hissedilir bir gelişme old düşünüyorm

17. Jesus

Jesus Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Üst taraf idare eder karın yapman lazım başarılar devam pes etme oluyor oluyor

zamisli bunu beğendi.
  18. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    sadece kol calışma diye bir mantık mı var ?? spor salonuna gidiyorum diye belirtmiş spor salonunda hocalar sadece kol yada sadece göğüs programı mı veriyor biraz mantık lüften..

Hacime ihtiyacınız var benim kanaatimce birde vucüddaki morluklar dikkatimi çekti doğuştan fln mı ??

zamisli bunu beğendi.
  19. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Çoğu arkadaş bir noktayı atlamış. 8 ay boyunca arkadaş ağırlık çalışmamış. Zayıflama da var bunun için de. Eğer sadece ağırlık çalışması olarak bakılsa 8 ay için pek verimli değil. Ama zayıflama da olduğu için yolunuz daha var.

zamisli bunu beğendi.
  20. dıkat

dıkat Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    gözüme sağ ve sol koldaki pazuların orantıszlığı çarptı onları eşitlersen ve göğüse ağırlık verirsen iiyi

Sayfayı Paylaş