72,1 kg supplementsiz 1 aylık yağ yakım günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve uzzman tarafından 7 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar geçen sene bugünlerde 108 kilo civarıyken şuanda 72 kiloyum, yazın başından beri kas yapımı ile ilgileniyorum.
    Okulun tatile girmesiyle 45 günlük boşluğum oluştu ben de %17 olan yağ oranımı azaltmak için yağ yakımına girmeye karar verdim.
    Ancak profesyonel şekilde yapmayacağım, hiçbir supplement kullanmayacağım hatta tavsiye edilen ya da bilimsel verileri göz ardı edeceğim de diyebilirim.
    Resim de çekebilirsem eklemeyi düşünüyorum, bel ölçümü de ölçüp ekleyeceğim.
    Kabataslak şöyle bir program çıkardım;
    Yağışsız günlerde bisikletle 5-6km arası uzaklıkta olan üniversiteme gidip spor salonunda kas inşası yapmaya çalışacağım ağır kaldırmadan, bu önümüzdeki 2 hafta olabilir sonra okul kapanıyor.
    Sabah kalkınca sade vip kahve içip koşu bandında yorulana kadar koşacağım daha sonra yeşil çay içip yemek yiyeceğim.
    İkindi-akşam gibi belediyenin parklara yaptığı aletlere gideceğim orada 1 saat geçiririm diye düşünüyorum, saat 21.00 gibi de 1 saat koşu bandında yürüyüş-koşu yapıp duşa girip günü bitireceğim.
    Yiyeceğim şeyler;
    Bim kaanlar lor peyniri, karbonhidrat için haşlanmış kepekli -bulgur,pirinç,makarna-, et makinesinde çekilmiş 200gr civarı tavuk göğsü ve 4 adet yumurta - bunu 2 öğüne böleceğim-.Sınırsız sebze yiyebildiğim kadar ve sınırsız bitki çayı.Sabahları da koşudan sonra yarım yağlı süt ile 70-80gr yulaf ezmesi.Bir de evde yapılırsa kuru fasulyenin tanelerini yiyebilirim.
    Aralarda evde şınav-mekik-barfiks çekeceğim kasları çalıştırmak için.

İlk günüm yarın olacak umarım planladığım gibi geçer.Eleştirilerinizi bekliyorum.

2. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün 12.30 gibi kalktım, 3 çay kaşığı kahveyi yarım fincan suda içtim.
    Yaklaşık 10dk sonra koşuya başladım ama performansım çok düşük geldi, 19dk 200kaloride koşuyu bitirdim.Yarım kasede süt ve yulaf yedim.Şuan yeşil çay içiyorum.
    Yiyip içtiklerim şuana kadar berbattı, ilk defa balsız yulaf yedim ve kusmamak için zorladım.
    Bundan sonra da kuru fasulye yiyeceğim.
    Ayrıntıları atlamamak için evde olduğum sürece sürekli editlemeye çalışacağım.

3. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Editleme veya silmeyi bulamadım mod arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Toplamda 3 kase haşlanmış pirinç ve kuru fasulye yedim yarı yarıya.Her öğünde domates ve brokoli de yedim.
    1.öğünden sonra 9dk 100cal koştum ve temel hareketleri yaptım.
    7 gibi yemeyi bitirecektim ama dışarı çıkmak zorunda kaldım, 8.10 gibi yemek işim bitti, yarım saat sonra tekrar koşu,ip ve hareket yapacağım.
    İstediğim gibi bir gündü diyebilirim ama bir daha bu kadar sık fasulye asla yemeyeceğim.

4. xeptor

xeptor Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Editleme yapamıyoruz sanırım bende de yok. 1 günlük toplu yazarsan daha iyi olur. Başarılar.

uzzman bunu beğendi.
  5. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün 1 gibi kalktım yine 2-3 çay kaşığı kahve içtim.Ardından 20dk koşu ve mekik,şınav,barfiks yaptım.3 yumurta ve 150g civarı tavuktan yaptığım karışımın 3te birini yedim.Ardından yeşil çay.Saat 16.00 gibi Tekrar yemeğin 3te birini yedim, bu arada lor da yiyorum her öğün 80gr civarı.Ve mutlaka domates-brokoli veya soğan-.Ardından bitki çayı ve 10dk koşu ve yine hareketler.
    Az önce de yemeğin sok kısmını yedim ve birazdan tekrar koşu ve hareket yapacağım.
    Sabah çok şaşırdığım bir şey yaşadım, kalkınca tuvalet vs. işimi bitirince 70,4 kilo geldim ve belim 82cm (normalde 86cm) geldi, demek ki geç saatte bir şey yememek baya etkiliyormuş sabahki durumu.

6. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün hareket yapamadım, 2 gündür yoğun şekilde yaptığımdan bacaklarımda hareket edemeyeceğim kadar ağrı oluştu.Kasın adını bilmiyorum ama kalfların sağ tarafında kalıyor.Önceden de koşardım neden bu kadar ağrıdı anlayamadım.
    Kalkınca yine kahve, ardından yulaf.Yarım saat kadar sonra 4 adet yumurta ve 120-130gr tavukla yaptığım karışımın yarısını yedim saat 2 gibi.Öğrenci kredimi alınca :) eve 6 gibi geldim geri kalanını da gelince yedim pilav ve lor ile, yarım yağlı yoğurt da aldım ondan da 200-300g civarı yedim, aralarda yine yeşil çay ve bitki çayı.
    Yarın mutlaka koşu ve hareket yapacağım.

7. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    bel ölçüsü aldın mı? kaç cm acaba?

8. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Bel ölçüsü 84-85cm tokken yani bu saatlerde, sabah mesajda belirttiğim gibi 82 çıkmıştı, su çok içtiğim için vücutta su varken ve yokken bel ölçüsü ve ağırlık çok farkediyor.Eğer makinayı geri sayımda çekmeye uygun yerde ayarlayabilirsem foto da koyacağım evdekiler hiç görmedi göbek gidene kadar görmesini istemiyorum :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10.01.13 01:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09.01.13 23:47 ----------

Resimleri çektim ama açıyı yakalayamadım göbek göründüğü gibi çıkmadı, başka şekilde de denemeye çalışacağım.

Kası sıkınca :) Benim için bu görüntü daha önemli, 1 ay sonra umarım daha belli olur.

Bu da sıkmadan.

9. mesut yıldırım

mesut yıldırım Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Devam !

Boyun kac uzzman ?

10. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Boyum 185.

Bugün 1 gibi kalktım ve kahve içtim ardından 18dk 170 kalori koşu yaptım.Sonra 70-80g yulaf yedim süt ile.Yarım saat kadar sonra 160g tavuk ve 3 yumurtadan yaptığım karışımın %40ını yedim kepekli makarna, lor peynir ve yoğurt ile.
    Bir çılgınlık yapıp okulun salonuna bisikletle gideyim dedim 0 derece havada ve hüsran oldu, gelirken karanlık olur diye gidemedim ama 2 saat boyunca bisiklet sürdüm ve çok yordu bu.Rüzgar ve yokuş çok olduğundan inanılmaz bir antrenman oldu benim için.
    5 gibi geldim ve kalan yemeğin yarısını yedim.Yeşil çay da içtim ve 7.30 gibi yemeğin son kısmını da bitirip katı alımını bugünlük sonlandırdım :)
    Birazdan 10dk koşu ve temel hareketleri yapıp duşa girip günü bitireceğim.

--
    Yetkili arkadaşlardan yukarıdaki resimleri link içine almalarını rica ediyorum pek hoş durmuyor, isteyen arkadaşlar bakarsa daha iyi olur.

11. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün 1 gibi yulaf ve 1.40 gibi de her zamanki tavuklu yumurtanın 3te birini yedim.2.30 gibi okulun salonuna gittim ve 1,5 saat kadar çalıştım, çok yorucu oldu ve sanırım koşu yapamayacağım.5 ve 7de de diğer öğünleri yedim, yoğurt,makarna ve lor ile.Bugün ayrıca mantar yedim suda kızarttım değişik bir lezzet oldu :)

12. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün 1 hafta bitiyor.Hedefime yavaş yavaş yaklaşıyorum, bugün hayatımda ilk defa tam 69 kiloyu gördüm :) Bel ölçüm de 79-80 arasıydı tabi sabah kalkınca vücut susuz iken.1 haftada 1,2-1,5 arasında kilo vermişim diğer 3 hafta da bu şekilde olursa bırakıyorum yoksa okul açılana kadar devam edeceğim.
    Yazmadığım cumartesi ve pazar günleri dışarıdaydım, cumartesi türlü ve pazar patlıcan kebabı yedim, bana göre çok yağlıydı ama az yedim ve kağıt havluya koyarak-suyunu sıkarak en aza indirmeye çalıştım.
    Cumartesinden beri çökelek yiyorum ama yağlı geldi sanırım bir daha yemem.
    Dün sabah 20, akşam 20 ve yatmadan önce 40dk yürüyüş-koşu yaparak 800 kalori harcadım.Cumartesi hareket yapamadım.

Bu arada hala konuya bakan bir yönetici yok, resim öyle duruyor ben linke alınmasını istemiştim, editleme olmaması da ayrı bir saçmalık.

13. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    2 gün önce bisikletle yaklaşık 10km yol gittim,3km düz, 3,5km iniş ve 3,5 yokuş.Özellikle dönüş çok zorladı, 2 saat bacak çalışmış gibi oldum ve ertesi gün yani dün bir şey yapamadım.Bugün aynısını tekrar yapacağım, inanılmaz kalori yaktırdığına eminim.
    Beslenmede hiçbir değişiklik yok aynen devam ediyor.
    Bugün kalkınca 2 gündür gitmediğim WCye gittim ve sonuç oldukça mutlu etti 68.8 kg olmuşum.9 günde 1.6 kilo vermişim.Bel çevrem de 78 olmuş.
    Umarım bu hızla devam ederim de şu 65.x leri görürüm...

14. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Pazar günü şehir dışına tatile çıktım ve bu süre içinde bozdum diyebilirim, yediklerim aynıydı ama günde yaklaşık 30 civarında ceviz yedim daha fazla da olabilir.Bu sabah tartıldım ve 69,4 gördüm ciddi hayal kırıklığına uğradım, 68,8 idim ve 600gram almışım tamamı da yağ.
    Ama bugün kaldığım yerden devam ettim, bisikletle 8km yaptım ve tüm kaslarımı çalıştırdım salonda.
    Okul açılmadan önceki gün tekrar resim koyacağım umarım fark olur..

15. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Normalde 4 gün sonra programım bitiyor ama ben okul açılmasına yakın bitirmek istiyorum, sanırım 1,5 hafta daha uzatacağım.Yaklaşık 1,5 haftalık şeker ve kuruyemiş yememe rekorumu dün bozdum, ceviz ve kuru incir yedim.Bitene kadar bir daha yapmayacağım.
    Şuan 68 kiloyum belimi de en kısa zamanda ölçmeyi düşünüyorum.

16. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Hep aynı olduğu için yazmıyorum ama uzun bir süreden sonra günlük yaptığımı yazayım.
    Bugün dinlenme günümdü, 13.00 gibi kalktım ve sade vip kahve yaptım, 2 saat pcde takılıp 80gr yulaf yedim yarım yağlı süt ile, 18.00 gibi de ilk öğünümü yedim :) Mantar,tavuk,yumurta,su ve baharatı karıştırıp tavada kızarttım.Yarısını ilk öğün diğer yarısını 20.00 gibi yedim.
    Ana yemekle birlikte kaanlar lor,yarım yağlı yoğurt ve haşlanmış kepekli bulgur yedim.
    Aralarda yeşil çay ve meyve çayı içtim karışık olarak.
    22.00 gibi de yaklaşık 150gr tarhana yiyip süt içtim, yatmadan önce de süt içeceğim.
    Yarın hava güzel olursa bisikletle spor salonuna gideceğim olmazsa evde toplamda 1 saatte 700 civarı kalori yakmayı planlıyorum 20şer dakikadan.

17. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    evde 1saatte nasıl 700 kalori yakıyosun merak ettim dogrusu

18. ydob

ydob Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    eskişehir
    1,85 boya göre çok zayıf bence proteinli beslen ve ağırlık çalış güzelcene sıkılaşınca onlar gider zaten :)

19. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Koşu bandında hiit tekniği ile.

Hiç sıkılaşacak gibi durmuyor, kendimi inanılmaz kilolu hissediyorum.

Definisyon dönemini bitirdim arkadaşlar.3-4 gün önce 66,4 kiloyu gördüm ama bu sabah 67,2 kilo çıktım.
    Bel ölçüm 74 oldu ama hala deri yumuşaklığı aynı duruyor, karında çok hafif belirginleşme var.
    Dün itibariyle bulk dönemine girdim 2 ay boyunca kendime 75 kiloya kadar şans veriyorum, 15 nisan gibi yaz tatiline kadar tekrar definisyona gireceğim.
    Bu konuda herşeyi söylemiştim ama eksik pozum varmış, onları da çekip tavsiyelerinizi almak isterim.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/uzzman-8-ayl-k-vg-t69038.html?t=69038

20. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    resim ekledigin konu kitlenmis. Burdan yazayim bi kac sey. Ayrica burda antreman programin bizimle paylasirsan daha iyi olur. Ben hizlu bir sekilde kilo verdim 30 kilo verdim kisa bir sürede sarkmalar bende var hala zamanla gidecejtir fazla takma. Salonda üst gögus calisamiyorum yazmisin ayni hareketi dumbbell ile yapmayi denedinmi?

Bide kolar bendede cok kötü.Kol calisdigim günler karboyu biraz daha fazla tüketiyorum ve süperset calisiyorum.

Sayfayı Paylaş