70 günlük ev çalışmam / body beast içerir

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve waynemre tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. waynemre

waynemre Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    tarih konusunda polemik olmasın diye forumda p90x bodybeast konusuna attığım mesajdan başliyim programı ailevi sorunlar nedeniyle yaklaşık 3-4 hafta aksattım ama diyeti ve yürüyüşü en azından metro merdivenlerini yürüyerek çıktım asassör kattiyen kullanmadım yani olabildiğince yağsız yiyip hareket etmeye çalıştım.konuyu daha sonraları six pack çıkarınca açıcaktım ama sıkıntıdan şimdi açayım dedim vakit bulursam gelişimi eklerim..

02.08.13, 08:10
    merhaba arkadaşlar yeni konu açmak istemedim buradan devam edeyim dedim.geçen sene 2 hafta kadar p90x yapıp ( yapmaya çalışıp ) tatil dolayısıyla bırakıp bidahada başlayamadım.27 yaşında 1.87 boy 90 kiloyum.vucut tipim askeriyeye göre atletik bana görede iskelet olarakta fena sayılmaz ama gerisi saldım çayıra mevlam kayıra :D çok bi spor geçmişim olmadan tekrar p90x e başladım 4. günde bıraktım :D ama bu sefer tamamen değil 5. gün gündüz less mills combat yaptım ( tamamını sorunsuz bitirdim ) sanırım 4 günlük p90x çilesinden sonra kolay geldi akşamınada body beast yaptım..tabiki düşük ağırlıkla başladım ilk günler fazla yüklenmemek adına ve onuda sorunsuz bitirince p90x için şuan fazla kilolu ve güçsüz olduğumu düşünüyorum aslında görünüşte pek kilom yok ama boydan belli etmiyo amacım atletik 80 83 kilo arası doğal bi vucut umarım tercihim doğrudur.zira less mills te yarım saatte p90 kardiyolarından daha fazla ter attım.akşamlarıda body beast yapıcam bacak kısmını atlicam.ilk üç ay protein önermiyolar ama 3 çeşit lor peyniri aldık üçünüde zorlaya zorlaya belki 50 gr yiyebilmişimdir hem bu kadar emek verip hemde kas kaybetmemek adına optimum whey alıp günde bir ölçek kullanmayı düşünüyorum.beslenmemde şuan genel kurallara uygun zamanla biraz daha proteini artırırım ağırlıklarla birlikte.bu sefer daha dikkatli ve azimliyim kısmetse 90 gün sonra befora after yapmayı düşünüyorum.bu arada cla aldım günde 2 öğünden yarım saat önce alıyorum 1 şişede hardline karnitin aldım ancak kullanmıyorum şuan ihtiyacım yok gibi sizce yağ yakımının sonlarınamı saklasam zira almicaktım ama hızlandırır heves olur diye aldım denemedimde ... umarım başarı gösterip spora yeni başlicaklara bir örnek olabilirim

evet ilk mesajım bu gelelim değişime
    bu resim 27.07 tarihli tok karnına 92 kiloları görüyodum elbisesiz olsa 91 fln
    http://k1310.hizliresim.com/1g/9/tdul2.jpg

aynı tarih yandan
    http://k1310.hizliresim.com/1g/9/tdum6.jpg

8. ayın 16 sı
    http://m1310.hizliresim.com/1g/9/tdumj.jpg

9. ayın 16 sı ( bu dönemlerde dengeli beslendim fakat ağırlık çalışamadım )
    http://m1310.hizliresim.com/1g/9/tdun0.jpg

9.27
    http://m1310.hizliresim.com/1g/9/tdun9.jpg
    10. ayın 5 i
    http://k1310.hizliresim.com/1g/9/tdung.jpg

10. ayın 9 u ( bugün )
    http://r1310.hizliresim.com/1g/9/tdunm.jpg

detaylara gelim beslenme forumda ne deniyosa onu yapmaya çalıştım

kalkar kalkmaz yarım ölçek optimum whey 2 bardak su ( bunuda ağırlıkları artırdıktan sonra yaklaşık 10 15 gündür )
    sabah 100gr aknaz ligth peynir 10 zeytin çay 2 tam yumurta ( bazen eklediklerim salatalık domates kepekli galete tam buğday ekmeğe fındık ezmesi)

ara : buda değişken elma,5-10 kuru kayısı kuru üzüm yada üzüm , 20 25 tane fındk,bazen ceviz badem,bazen abartıp 1 pakete kadar yer fıstığı

öğlen : %90 tavuk yerim ilk zamanlar 150 gr kadar göğüs son 2-3 haftadır 250 gr a kadar çıktım bazen 2 parça ya bölüp 2 saat arayla yiyorum,yanına karbonhidrat olarak yağsız pirinç bulgur yada makarna ( ölçek olarak etten daha az öyle diyim ). diyetim çok katı değil ev yemeklerinide yiyorum kaçamak patetes kzartması bile yediğim oluyo ama asla abartmadan çok az . yemeklerin yanında mutlaka salata yoksada elektrikli ızgarada tavukla bilikte 1 domates 3-4 biber kızartırım.arada küçük acı biberlerden bikaç tane.asla tuz yok.genelde yarım kase yoğurt çoğu zamanda günde 300 400 ml sütaş ayran

ara : spor öncesine denk geldiği için yarım kase yulaf ve funny fitness gevrek karıışımı yarım yağlı sütle

spordan sonra:1 ölçek whey ( bazen jelibon bazen 1 dilim ekmeğe fındık ezmesi )

gece-akşam öğlenin aynısı karbonhidratı çok çok az olcak şekilde bazen sadece tavuk domates biber.bazen yağı süzülmüş ton balığı domates salatalık.bazen 100 gram aknaz ligth peynir 5 10 tane zeytin 5 10 parça kepekli galtelerden ( küçük ) kaçamak olursada yulaflı biskivü bazen biskrem

spor : bodybeast ilk 1 ay giriş programını yaptım günde 2 bölgelik ama bacak çalışmadım karındada şınav pozisyonunda tek elde ağırlık yukarı kaldırılan harekette dirseğim ağrıdı programın karın kısmınıda es geçtim 3x20 mekik yada 8 min abs yaptım youtube da olanı.kardiyosunuda atladım kardiyo olarak haftada 3 gün tempolu yürüdüm 10 km kadar.kendimi enerjik hissedersemde yürümediğim günlerdede 10 15 dk ağırlığın sonunda kardiyo yaptım.genelde 3 gün çalışıp bigün ara verdim haftalık yapmadım yani. şuan hergün bi bölge olduğu için ön ve arka kol aynı gün haftalık programa geçip 4 gün ağırlık 3 gün yürüyüş şeklinde bölcem.yada 2 gün ağırlık 1 gün ara 2 2 2 2böyle gitcem.

başlangıç:kilo 91
    omuz :120
    göğüs:110
    bel:100
    kalça:110
    bacak :63
    sağ kol :36.5
    sol:35.5

70.gün
    kilo :85
    omuz:124
    göğüs :110 ( görüntüde artış varda kilo vermedenmi yoksa ilk ölçümü fazla alındı bilmiyorum ama çok daha sert )
    bel:89
    kalça:104
    bacak:60
    sağ kol : 38.5
    sol :38

malzemeler pilates topu , barfix demiri, ilk 2 ay 2x3 kg 2x8 kg plastik dambıl
    son 10 gündür ayarlanabilir 40 kg lık dambıl ( plastik ama iş görür ) sırt ve kola 8 lik bayadır yetmiyodu
    1 kutuda hardline cla kullandım genelde günde 2 tane genelde ev yemeği yada dışarda yiyeceğim zamanlar. dışarda yersemde genelde tavuk şiş yada pilav üstü tavuk ton balıklı salata fln yedim.hedefim büyük değil biraz kamburdum şükür o baya azaldı dinçleştim kondisyonum gücüm baya arttı 80 85 kilo arası fit bi vucut mümkünse six packli....

Son düzenleme: 9 Ekim 2013
  2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır

Önceki Bölüm :
    üye fotoları
    Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

3. t730sh

t730sh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    10. ayın 5 'ine kadar göbekde değişiklik farkedemedim ama son attıgın fotoda gayet iyi.

4. waynemre

waynemre Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    malesef konuyu açtıktan sonra omuzumda çıtırtılar gelmeye başladı foruma baktım arkadaşlara sordum çoğu kafaya takılcak bişey yok desede bi süre ara verip diyet yürüyüş kardiyoyla kilo vermeyi düşünüyorum.biraz daha zayıflayıp tekrar ağırlığa başlicam

5. waynemre

waynemre Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar malesef 8 aydır çalışmıyorum 1-2 kilo aldım vucut aynı tekrar başlamak istiyorum geçen sene sehpam yoktu bu yaz sehpada alıcam deneyimli arkadaşların tavsiyesini bekliyorum bu sene pek bişey olmazda seneye sağlam vücutla girmek istiyorum sizce çok az karbonhidrat alarak yağ vererekmi çalışayım body beast yapıcam geçen sene memnundum.yoksa direk 9-10 ay bulk yapıp yaza doğru definasyonmu yapim. bide 7-8 ay önce gaspari açtım kullanamadım nemsiz karanlıkta ağzı kapalı duruyo ama 2 ayda tüketilmesi lazımmış.kullansam sorun olurmu en azından denesem

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Fotoğraf ekleme kurallarına uyulmamıştır!

Kurallar gereği birden fazla açıdan fotoğraf eklemeliydiniz.Başlık kilitlenmiştir fakat yeni fotolar temin ettiğinizde ya yeni başlık açınız ya da yöneticilerle irtibata geçip fotoğrafların başlığa eklenerek başlığın açılmasını talep ediniz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak fotoğraf ekleme kurallarını okuyunuz. Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş