1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

7 senelik spor geçmişim var ama bu konuda yorumlarınızı bekliyorum..

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve badiciyim tarafından 9 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. badiciyim

badiciyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamın aleyküm arkadaşlar..yaşım 22,7 senedir futbol oynuyorum,lisede 3 sene voleybol oynadım,yazları da yüzüyorum malumunuz..body salonuna gitmeye karar verdim,3 ay gibi bi süre gitsem tahmini değişiklik nasıl olur acaba?bi ara ölçtürmüştüm vücudu,sonuç şöyle;

boy: 1.80
    kilo: 80
    omuz: 120
    kollar: 33,33,5
    göğüs:90

2 sene önce bi hırsla şınav çekmeye başladım,7buçuk ay falan çektim,günde toplam 180-200 civarı,tek seferde maksimum 62yi görebildim,sonra bıraktım,arada bir çekiyorum.bu aralar dizimden sakat olduğum için antreman yapamıyorum o yüzden 80 kilo oldum normalde75-77 arası seyrediyorum.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

alt resimdeki vücuda özeniyorum arkadaşlar,sade bir vücut bence,çok abartılı olmasını istemiyorum,böyle bi şekile girmem ne kadar süremi alır sizce?

2. fthcnr

fthcnr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anlattığın sporcu geçmişine göre vücudun yağlı gözüküyor. Beslenme alışkanlığın düzensiz galiba

3. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Alttaki adamın vücudunu küçümser gibisin. Ama hiç de küçümsencek bir hali yok. Bu sporda bence hacim yapmak daha kolay. Adamdaki simetriği, define hali görmüyor musun. Asıl zor olan da bu zaten. Şişmek gerçekten kolay. İyi beslenir, dinlenir ve antremanda hacim programı uygularsan rahatlıkla hacimlenirsin; ama alt resimdeki gibi yağsız, parçalı olacağım diyorsan asgari bir kaç yılını sadece bu işe ayırmalısın. En çileli, fedakarlık gerektiren ve önemli olan da işte yağ yaktıktan sonra kasların bir kısmını koruyabilmek. Şekil A'da görüldüğü gibi..

Son düzenleme: 9 Nisan 2009
    Bozo-Baku bunu beğendi.
  4. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    3 ay gidicem dediğinize göre yaza kadar plaj vücudu yapabilme hayali kuruyorsunuz herhalde :) 3 ayda ne kadar gelişim olur bilemeyiz herkesin bünyesi farklı ancak fazla birşey beklemeyin. Genellikle zayıf kişiler daha çabuk sonuç alıyor ki sizin kilonuz normal. Resimde belirttiğiniz vücutta bence en az 1.5-2 sene düzenli çalışma ve sağlam beslenmeyle yapılabilir.

5. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    çok fazla abartılacak bi vücudu yok aslında :)

6. mahir07

mahir07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    antalya
    slmtncr' e katılıyorum..

Benim görüşüm 3 - 4 ay sıkı çalışırsan bu görüntüye çok ama çok yaklaşabilirsin..

75 -77 yani eski kg' a dönmeye bak bu zaman dilimi içerisinde.. Aynı zamanda da çok sıkı çalışırsan bence sonuca yaklaşırsın..

Olmak istedigin vücutta abartısız bir göğüs sağlam omuz başları ve karın kası var..

bence sen bu fotografa yakınsın (alt yapın var) sadece dışa o kadar yansımıyo yag oranından..

Umarım başarırsın

7. yoksunyar

yoksunyar Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    omuz başların voleybol oynadığından dolayı diğer taraflarına göre biraz daha gelişmiş.ama yağ oranınında yüksek olduğu aşikar.özendiğin resimdeki vücut sade bir vücuttan öte çalışılmış uğraş verilmiş bir vücut.alt yapısı sağlam bir vücut.vücudun nasıl tepki verir bilmiyorum ama resimde ki vücuda 3-4 ayda sahip olmak zor biraz.

8. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    Resimdeki poza dikkat edersen mide ön planda, kollar geride olduğu için vücut olduğundan daha hacimsiz gözüküyor.

9. danger35

danger35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    evet bencede sadece mide çalışmış gibi :)

10. badiciyim

badiciyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet beslenme alışkanlığım biraz düzensiz..mayıs ayında 1500m koşusu var final sınavım o yüzden koşulara başlıyorum yağları yakıcam inşallah..sadece plaj görünümü için istemiyorum aslında,formda bi vücuda gereksinim duyuyorum,ki sporcu olduğum için yağlı vücut hiç mi hiç hoşuma gitmiyor.maçlarda da belli ediyo zaten koşu hızım %40 azaldı.ama yaza da formda girip devam ettirmek istiyorum.geçen yaz 74 kiloydum beni güreşçi zannediyolardı kanatlar belirgin olduğundan dolayı.ekmek yemeyi kesicem,gece yemeyi kesicem,yağlı yememeye çalışıcam sanırım bunlar yeterli? her sabah 9-10 gibi dağda koşu yapmayı düşünüyorum rakım olarak 400-500 var koşucağım yer,sakaryadayım ve köyümde gerçekten koşulucak yerler var.temiz hava da yağ yakmayı hızlandırır diye düşünüyorum ne dersiniz?

11. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
  12. muration

muration Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muh
    Yer:
    istanbul
    alttaki resim calvin klain mankeni yani dikkat edelim lutfen.. oyle bir vucudun olunca git calvin abiyle gorus alsin seni zaten :)

13. danger35

danger35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    alttaki vücutta abartılacak ne var onu anlamadım!

14. jackabbo

jackabbo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Simetri var, estetik var, yağ yok ;)

O adam manken muhtemelen, ve o vücudu korumak hacimlenmekten kat kat zor emin ol

15. triggerx

triggerx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    fazla birşey istemiyorum böyle olsun istiyorum diyor işte arkadaş mr.olympia gibi olmak bende istemem bence güzel bir vücut

16. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    triggerx ''mr.olympia gibi olmak bende istemem bence güzel bir vücut'' demişsin oncelıkle ıstesende mr olympia olamazsın bunu belırtelım ılk once...

ve fazla bır sey degıl dedıgınız basıt gordugunuz vucutta epey bır emek var kucumsenen bu vucut gayet kuru ve estetık bır vucud ve bu formu yakalamak da korumak da oyle kolay bır sey degil kesınlıkle..

hem resımdekı vucut o kadar da hacımsız bır vucut degıl pozdan kaynaklanan bır durum da soz konusu ve boyle bır vucudu ıyı ıdman yapmadıktan sonra ıyı beslenmedıkten sonra 4,5 seneden once elde edemezsınız cok ıyı beslendınız guzel ıdman yaptınız dıyelım yıne bır 3 senenızı alır..

soyle de bır durum soz konusu ben bu resımdekı gıbı olmak ıstıyorum mantıgı cok yanlıs ve bu yanlısın uzerıne ne kadar sure de boyle olabılırım? sorularını da sormak baska bır yanlıs...

asla resımdekı gıbı bır vucuda sahıp olamazsınız ya resımden cok ıyı ya da daha kotu olursunuz aynı zaman dılımı ıcerısınde..

ve su kadar zaman da boyle olabılrımıyım? ve su vucuda ulasabılırmıyım? soruları sızın motıvasyonunuzu kaybetmenıze yol acar ...

bu sporda basarı sadece ve sadece kendınızle olan yarısınıza baglıdır bana gore cunku sız dıger kısılerden farklısınızdır farklı bır genetıge farklı beslenme duzenıne farklı antreman saatlerıne sahıpsınız ve dogal olarak da sonuclar farklı olucaktır...

badıcıyım resımlerıne de bır kac yorum yapıcak olursak vucudun alt yapısı bence ıyı kanatlar belırgın bıraz yag var cardıo ve ıyı ıdman beslenmeyle uzun vadede ıstedıgın sonucu alabılirsin ..

sana tavsıyem zaman kavramını kafandan sılıp sadece kendınle yarısmak olmalı ...

ıyı calısmalar dılıyorum...

Son düzenleme: 14 Nisan 2009
    biosselim ve yoksunyar bunu beğendi.
  17. badiciyim

badiciyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slymnasye teşekkür ederim..hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.benim süredeki kastım biraz forma girmem ne kadar sürer diye sormaktı çünkü yıllardır bu işi yapan insanlar elbet ne kadar sürede forma giriliceğini de biliyordur,form derken resimdeki vücudu kastetmiyorum vücudun hamlığını atmasından bahsediyorum.yağ yokken gerçekten iyi vücudum vardı arkadaşlar ama şu yağlardan bi türlü kurtulamıyorum.göğüsleri biraz daha şişirmek istiyorum özellikle ama başaramadım üst göğüsü falan dolgunlaştırmayı ve alt kısma çizik çekmeyi..evde yapılıcak çalışmayla bu mümkünmü acaba?bide göğsümde bi çukurluk var farkettiyseniz onun sebebi göğüsteki bi problem midir yoksa normali mi öyle acaba?

Son düzenleme: 18 Nisan 2009
  18. msb

msb Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Yer:
    İstanbul
    Yapmayin arkadaslar ne 3 senesi, ne 4,5 senesi?

Resimdeki manken abimizin vucudu tamamen isik-golge ve Photoshop efektlerinden ibaret. Ortada kas namina dikkate deger bir sey goremiyorum. Tek ozelligi yag tutmamis bir goruntuye sahip olmasi. Fazla yag baglamayan bir metabolizma duzenli calisma ve beslenmeyle bu vucuda en gec "1" sene icinde ulasir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş