7 haftada Kas kaybı yardım lütfen

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve afraki tarafından 11 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. afraki

afraki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    21.Mart 2012 de doktor kontrolünden geçerek diyetisyene göründüm ve benim için diyet programı hazırladı. 3 hafta sonra ikinci kontrole gittiğimde yaklaşık 4,5 kg verdim bunun 1 kg kas 3.5 kg yağdan gitmişti üçüncü kontrole 4 hafta sonra gittim 3,5 kg verdim fakat bunun tamamına yakını gövde kaslarımdan gitti neredeyse hiç yağdan veremedim ve kastan gittiği için ikinci kontrole göre vücut yağ oranımda artış göstermiş oldukafa_. 7 haftada toplam 8 kg verdim.fakat kas kütlemi koruyamıyorum.bulunduğum ilçede spor salonuda yok. bana neler önerebilirsiniz ? diyetisyenin verdiği diyet listem şu şekilde :
    Sabah: 1 yumurta1 kibrit kutusu peynir. 4 dilim ekmek.7 adet zeytin
    ara: 2 porsiyon meyve
    öğle: 3 porsiyon et. 1 sb yoğurt. 4 yemek kaşığı sebze yemeği. 4 dilim ekmek
    ara:2 porsiyon meyve
    akşam: 2 porsiyon et. 1 sb yoğurt. 4 yemek kaşığı sebze. 4 dilim ekmek
    ara:2 porsiyon meyve
    toplam 2200 cal

Egzersiz: günde 45 Dk orta tempoda yürüyüş(yürüyüşlerimi kesinlikle aksatmadan her gün yaptım)

aşağıda da bölümlendirilmiş vücut analizim

birinci kontrol: http://g1205.hizliresim.com/x/c/5q41x.jpg

ikinci kontrol: http://g1205.hizliresim.com/x/c/5q42w.jpg

üçüncü kontrol: http://g1205.hizliresim.com/x/c/5q43j.jpg

2. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    dostum oncelıkle gecmıs olsun bu testı nasıl yaptırdın ? hastanede hangı bolum ve ne testı olarak gecıyor

afraki bunu beğendi.
  3. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    bu yağ oranı / kas oranı ölçtürmek için hastanelere gidip ne dememiz gerekiyor bu arada bilen var mı? Bir de kaç tl ücreti ölçtürmenin, sgk karşılıyor mu?

4. afraki

afraki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    gittiğim diyetisyendeki bi cihaz vardı ölçümleri cihaz yapıyo. her diyetisyende vardır galiba

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:21 ----------

öncelikle aile hekimliği yada dahiliye hekimine falan görünmek gerekiyo gerekli görürse diyetisyene sevk ediyo sgk karşılıyo

deist190 bunu beğendi.
  5. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0

eyw dostum sagol spor salonu yokmus ama bır sekılde spor yapman lazım kaslar erıyıp bıtmeden benm ıhtıyac yok o teste sımdılık ama orda metaolızma yası dıyor ya onu merak edıyorum ben sadece

afraki bunu beğendi.
  6. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut çalışmadan sadece kardioyla kilo verirsen istersen en iyi şekilde beslen kaçarı yok kaslarından da kaybedersin,salon şart değil kendi imkanlarınla yapabileceklerini yap

afraki bunu beğendi.
  7. afraki

afraki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    peki evde özellikle gövde kaslarını korumaya yönelik ne yapabilirm ? öncelikli amacım vg değil şimdilik kas kütlemi koruyup yağ yakımını arttırmak istiyorum. zaten 45 dk yürüyüş epey zamanı mı alıyo vg içinde aşırı zaman harcamak istemiyorum sonuçta öğrenciyim. sizce neler yapabilirim ? günlük 25 mekik kas kütlemi korumamı sağlar mı

8. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Günlük 25 mekik hiçbir şey sağlamaz :) Zamanın yoksa önce yağ oranını düşürüp sonra kas inşasını düşünmeni tavsiye ederim.Yeteri kadar zaman ayırmadan kas kütlesini artırmanın imkanı yok çünkü.Hele 25 mekik,10 şınavla falan olacak iş değil :)

9. afraki

afraki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    asıl problemimde yağ oranımın düşmemesi :) yaptığım kardiyo kas yıkımına neden oluyo ?ayrıca kas kütlemi arttırmak istemiyorum en azından ideal kiloya ulaşıncaya kadar var olan kas kütlemi korumak istiyorum asıl derdim kas kütlemi koruyamamam ve kiloların kastan gitmesi

10. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Spor salonu olmaması şanssızlık olmuş.Anladığım kadarıyla düzenlisin,spor salonuna düzenli devam oldukça fark yaratırdı.İmkanın varsa evde kendin için küçük bir düzen kurabilirsin :)

Kas kütleni neden artırmak istemediğini anlamadım.Kilo alacağını düşünüyorsun belki ama aynı ağırlıkta kas ve yağ farklı boyutta yer kaplar.Kas daha ufak görünür yağa göre.

afraki bunu beğendi.
  11. afraki

afraki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    aslında tam olarak kas kütlemi arttırmak istemiyorum değil. şöyleki kas kütlesini arttırmak için daha yoğun bi program gerekiyo. seninde dediğin gibi 25 mekik 10 şınavla olacak iş değil :D o yüzden kas kütlemi arttıramayacağımı bildiğim için en azından korusam daha iyi olacak :)

12. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    diyetisyenini beğenmedim

güzel 2200kcal lik diyet vermiş ama günde 6 porsiyon meyveyle gereksiz kcal yükseltmesi yapmış

tahminimce metabolizma hızın iyi, bu yüzden yediklerin yeterli gelmiyor ve kas kaybediyorsun.

yada kassal antrenman yapmadığın için kaybediyorsun

tavsiyem ;

ara öğünlere lor+tavuk filan koy meyve yerine sabah kahvalsına diğer öğünlerden takviye yap, sabah en fazla yenmesi gereken öğün, akşam en az

kassal antrenman yapmak için dambell ve barbell seti satın almalısın. forumda hareketleri nasıl yapacağın resimli olarak anlatılmış, bulamazsan bana mesaj atarsın.

ayrıca öyle her ay gidip yağ kas ölçümü yaptırıp moralini bozma, bir sebebi olmayabilir de kas kaybının, tamamen dönemsel, hormonal veya metabolik bir durum olabilir. bir kez senin olmuş kaslar artık senindir merak etme, erirse erisin. kas hafızası sayesinde çok çabuk geri kazanırsın

afraki bunu beğendi.
  13. afraki

afraki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    çok teşekkür ederim :) her ay kontrole gelmemi diyetisyen istemişti. her gittiğimde de bu ölçümleri yapıyor

Son düzenleme: 12 Mayıs 2012

Sayfayı Paylaş