1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

7 Aylık gelişim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ozelsec tarafından 1 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ozelsec

ozelsec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    body başlıyalı 5 ay oldu hiç bir zaman aksatmadım hafta 4 gün yaptım suplement sadece 1 ay kulandım oda bcaa ve protein tozu doğal protein aldım babam kasap oldugu için şuan kollarım bu şekil soğuk 39 cm yaşım 19 omuz pres yaparken bile tek elime 25 kilo alabiliyorum üst gögüsüm iyi ama alt yumuşak nasıl sertleştiritim bide ben ramazandan sonra tartıya çıktım 3 kilo almışım 700 gr yağ hoca diger kalanda ödemiş az yemek yesemde kilo alıyorum bu aralar aşırı cardiyoda yapamıyorum en fazla 20 dakika bisiklete biniyorum fazla yapınca ağırlık aşırı kaldıramıyorum ne yapmalıyım sabah kalktıgımda ayağım şişiyor gibi [​IMG]

2. CeidoX

CeidoX Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  3. ozelsec

ozelsec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bu gün spordan resim çekildim attım bide suplement kulanayımmı? 3 ay gittim üniversite yüzünden 6 ay ara verdim tekrar aralıksız 5 ay yapıyorum hafta 4gün yaş 19 boy 180 kilo 84 ben ilk başaladıgımda 97 kiloydum [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG]

4. legenDary

legenDary Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Yağlarını yakmaya ihtiyacın var.

5. ozelsec

ozelsec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    başka gelişim nasıl?

6. varokav

varokav Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Gelisim cok az yag yakip hacimlenmelisin

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Güzel yağ yakmışsın tebrikler. Kardiyo yoruyorsa antrenmanın sonunda veya boş gününde yapabilirsin. Supplement kullanımı sana kalmış. Eğer 160-170 gr proteini yiyeceklerden alabiliyorsan gerek yok.

8. ozelsec

ozelsec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kolum soguk :39 cm babam kasap o yüzden rahat protein ihtiyacımı karşılıyorum ben cardio artırırsam bu seferde body yeterince agırlık ve set yapamayacagım bide yağ ile kasıda eritirim diye korkuyorum cardio az body ağırlık devam etsem ilerde ne sorunla karşılaşırım

9. formel

formel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul , şişli
    Sırf kol çalıştın herhalde:)) Diğer yerlere göre kol baya ilerde , koldan ziyade göğüse omuzlara ağırlık vermen lazım. Onun dışında 97'den 84'e güzel düşüş olmuş tebrikler.Boyunu yazmamışsın.Sırt pozları yandan pozlarda olsa daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

10. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    ben sadece kol görebiliyorum bence diğer bölgelerede önem vermen lazım.

11. Duhast

Duhast Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    kollar iyi fakat önce yağ yakımı cardio çalmışmalısın karın bölgeni eritmelisinki kaslar gözüksün bisiklet yaptıktan sonra ağırlığa enerjim kalmıyo demişsin burda sana lazım olan şey ağırlık değil zaten önce bunu kafandan silmelisin

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bunun düzeltilmesi gerek. Bulk da yapsan kardiyo da yapsan, kardiyoyu öne de arkaya da koysan ağırlık çalışmayı asla bırakma, ağırlık çalışmak kas kütleni korumayı sağlayacak. Yağ yakımını ise yarattığın kalori açığı sağlayacak. Bu kalori açığını yediklerini azaltarak da hareketini arttırarak da, en güzeli ikisini birden kullanarak yapabilirsin. Yani opsiyonel olan şey kardiyodur, kardiyosuz yağ yakabilirsin ama ağırlık çalışmadan kas kütleni koruyamazsın.

13. ozelsec

ozelsec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    doğru bende hafif kardiyo yapmayı düşünüyorum çünkü cardio agırlık versem bu sefer kolda küçülürüm bide malum yazın insan ramazan sıcak derken hareket etmek kaçınıyor ama kışın üniversitede yoğun tenpo zayıflayacagımı inanıyorum okuldaki bölüm dalğıçlık su iç içe oldugum için aşırı cardiyo yapmama gerek daha fazla yağlanmamak için suplement kulanmıyorum boy 180

14. Duhast

Duhast Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    kas kütlesini kaybedene kadar çoktan yağ yakar ? sonuçta aylarca yıllarca ağırlık çalışmadan cardio yapmayacak

15. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Konu sahibi 84 kilo. Fit bir görünüm için en az 5 kilo yağ yakması lazım. 1 aydan uzun bir süreç gerektirir bu, bu sürede çalışmayan kas güç ve hacim kaybedecektir. Ayrıca ağırlık çalışmayı bırakıp kendini kardiyoya vermesini gerektiren bir sebep yok.

Tam ekleme yapacaktım, kardiyo çalışmak yağ yakımı açısından şart olmasa da sağlık için haftada en az 2-3 kez hafif de olsa yapılmalı.

16. anilko17

anilko17 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    kol iyi gelişmiş usta ama digerleri için aynını söyleyemem yağ fazlalıgı görüyorum

17. Bockel

Bockel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Aminoasit kullanmanı öneririm. Ve yağlarını yakmalısın dostum.

18. ozelsec

ozelsec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bana bir besleme programı yaza bilirmisiniz kesinlikle çıkmayacagım bir haftalık suplement kulanmıyorum onar göre yazarsanız sevnirim şimdiden teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş