7 aylık antrenman programı-yorumlar

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve meercm tarafından 30 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. meercm

meercm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar. Bu yıl normalde bölük pörçük yaptığım sporu bir sisteme oturtmak istediğim için forumu iyice araştırdım. Kafamda bazı şeyler oluştu. Ve forumda paylaşılan Antrenman Stratejileri'nden birine de uyma kararı aldım. Boyum 190cm ve kilom da 100. Spora başlama öncesi kilo vermeyi düşünmüyorum.
    Bu programda haftanın 4 gününde antrenman yapılıyor. Set sayısı 2 ve set başına düşen hareket sayısı 6-8 ya da 8-12(merak ettiğim noktalardan biri bu 6-8 tekrar mı 8-12 tekrar mı?) Ve maksimum ağırlık kullanılıyor.
    Şöyle bir rutin var:

1. GÜN: Omuz, trapezler, Arka kol, karın
    2. GÜN: Sırt, arka omuz ( rear delts), alt sırt
    3. GÜN: Dinlenme
    4. GÜN: Göğüs, Ön kol, karın
    5. GÜN: Bacak
    6. GÜN: Dinlenme
    7. GÜN: Dinlenme
    (Buraya kadar yapılabilecek iyileştirmeler varsa lütfen yardımcı olun.)

Bu programa göre kullanılabilecek 3 yöntem var:
    • Rest-pause : Seti 8-12 tekrar aralığında yap. Başarısızlık noktasına geldiğinde 10-12 saniye dinlen ve birkaç tekrar daha çıkart.
    • Double rest-pause : Seti 6-8 tekrar aralığında yap. Başarısızlık noktasına geldiğinde 10-12 saniye dinlen ve birkaç tekrar daha çıkart. Daha sonra yine 10-12 saniye dinlen ve yine birkaç tekrar çıkartmaya çalış.
    • Single drop set : Seti 6-8 tekrar aralığında yap. Daha sonra ağırlığı %25 oranında azalt ve başarısızlık noktasına kadar tekrar yap.

Ben burada sizin 6-8 tekrar ve 8-12 tekrar konusunda düşüncelerinizi alarak kendime uygun olanı seçmeyi düşünüyorum.:confused:

Bu program hızlı metabolizması olan ve hiperaktif denen kişiler için ideal bir programdır deniliyor. Hiperaktif deyince aklıma ben geliyorum sürekli enerjiğim ama harcayabileceğim bir şey yok bu yüzden basket, yürüyüş, tırmanma gibi şeyler yapıyorum günlük. hyper_

Bana kiloma göre de nasıl bir beslenme sistemi önerebilirsiniz acaba? :confused: Çünkü bu beslenme işinden anlamıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam geçen yıl kurbanda 110 kiloydum o aradan yarıyıl tatiline kadar kafama göre bir şeyler yaptım 90'a düştüm. Ama çok kötü bir biçimde düştüm güçten kuvvetten düşmüştüm takatim kalmamıştı.:eek:

Spora başlamadan önce gelişim takibi için resimler gelecek...

Sayfayı Paylaş