7 ayda gelişim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deathslayer tarafından 19 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. deathslayer

deathslayer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese selam.Foruma yeni katılıyorum.Ben yaklaşık 4 ay önce vücut geliştirmeyi bıraktım.Sebebine gelince beklediğim gelişimi alamadım.2009 sene şubat ayında başladım ve 7 ay boyunca gün aşırı olarak programımı aksatmadan tüm hareketleri doğru olarak kaldırabildiğim en ağır ağırlıklarla yaptım.Ama 7 ayda hiçte gözle görülür bir gelişimim olmadı.Göğüslerim hafiften çıktı kanatlarım genişleme oldu.Tek gelişti diyebileceğim kas grubu üst karın kaslarım diyebilirirm.Tamamende sıfır kalmadı vücudum elbette gelişti ama beklenen bir gelişim gösteremedim.Çalışmamın 5 yada 6.ayında hardline ın protein tozunu kullandım 2000 yada 3000 tarzı birşeydi.Bunun dışında hiçbir katkı maddesi kullanmadım.Her antrenman sonunda 1litre süt içiyordum.Benim sorum 7 ayda vucüdumun beklenen gelişimi gösterememesi normalmidir yoksa bendemi sorun var.?Şimdiden teşekkür ederim.
    SAYGILAR

2. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    neler yedin içtin?
    haftada kac gün antreman yaptın
    nasıldı bu antremanlar?
    jhangi gün neleri nasıl çalıştın?

3. tunahan480

tunahan480 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    matematik öğretmeni
    Yer:
    istanbul
    kaç kilo başladın kaç kiloda bitirdin ? bu soruya vereceğin cevap durumu aydınlatacak :))

4. deathslayer

deathslayer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 68 kiloyla başlamıştım ama çalışmaya başlamamın ilk 2 haftası hızlı bir şekilde kilo kaybettim 66,5 e kadar düstügümü hatırlıyorum sonradan 70 kiloya kadar çıktı boyumda 1,83 bu arada yani zayıfım.Gün aşırı devam ettim çalışmalara yani bir hafta 3 diğer hafta 4 güne denk gelicek şekilde.Açıkça söylemek gerekirse ne hocam bana bir beslenme programı verdi nede ben bir diyet porgramı uyguladım ne bulduysam yedim.Yoğurt süt ve yumurta gibi gıdaları oldukça fazla tüketmeye çalıştım.7 ay boyunca uyguladığım programıda yazmak isterdim ama yaptığım hareketlerin hepsinin adını bilmediğim için fazla birşey yazamayacağım

5. TaoOfJeetKuneDo

TaoOfJeetKuneDo Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Hareketleri doğru yapıyorum demişsin.Peki doğru hareketleri yapıyor musun?

Antrenman programı çok önemli ve belirli periyotlarla değiştirmelisin antrenman programlarını.

Ağırlıklar,Set Ve Tekrar Sayıları,Dinlenme Süreleri Çok Önemli.

Antrenmanlar bu işin %30'luk bir kısmı.Geriye Kalan %50'lik belki daha fazla bir kısım beslenmedir.

Günlük kg başına 2 gr protein 4 gr karbonhidrat alman gerekiyor.Örneğin 60 kg'sin.

60*2=120 gr protein 60*4=240 gr karbonhidrat alman gerekiyor.

Proteinler kırmızı et,tavuk,balık,süt,yoğurt peynir gibi hayvansal gıdalardan alınmalıdır.

Karbonhidrat olarak ise pirinç,bulgur,makarna,yulaf ezmesi gibi gıdaları tüketmelisin.

Antrenmandan 2 saat önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içerisinde 40-50 gr protein alman bunun 2 katı kadarda yani 80-100 gr arası karbonhidrat almalısın.

Gece yatmadan önce kazein protein alman gerekiyor.Süt veya kefir içmeni öneririm.Kefir'in içinde whey proteinleri var.Kefir tercihimdir.

Ayrıca 8 saat uyku gerekiyor.Kaslar dinlenirken gelişirler.

22:00-02:00 saatleri arasında Growth Hormone(Büyüme hormonu salgılanır) salgılanır.
    Kasların büyümesi ve gelişmesi için ayrıca kemiklerin büyümesi için gereklli olan çok önemli bir hormondur GH.

Ve kaliteli yağlardan almalısın.Omega 3 ve omega 6.

Ayrıca fındık,badem,ceviz tüket.İçindeki yağlar testesteron seviyesini artırır.Testesteron hormonuda kas yapımı için gerekli olan hormondor.+güç artışı olur.Performansın artar.

Kısacası beslenme çok önemli iyi bir beslenme programı,sağlam bir antrenman programı ile hedefine ulaşıcağına inanıyorum.Ve tabiki dinlenme ile.

İyi akşamlar...

Son düzenleme: 19 Aralık 2010
  6. manhunt

manhunt Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    53
    Görsel bir öğre olmadan yorum yapmak zor olur bence, video ya da resim çekip yayınlama imkanın varsa daha doğru sonuç ortaya çıkar.

7. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    beklenen gelişimi alamadım diyorsun .
    beklediğin neydi ???

Sayfayı Paylaş