7 Aydır Evde Çalışıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve luthelx3 tarafından 15 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. luthelx3

luthelx3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar 7 aydır düzenli evde çalışıyorum.Futbolcuyum ve klüpte spor salonumuz var ordada ağırlığa giriyoruz genellikle bacak oluyo ama ben klübe erken gidip kendi antrenmanıma görede çalışıyordum sezon bitti ve ben hala evde devam ediyorum vücudumda bayağı bi değişiklik oldu geçen seneki tişörtlerimi giydiğimde kollarım göğüsüm kanat bölgesi sıkıyo falan çok mutlu oluyorum gelişmeyi gördükçe. şimdi antrenmanlardan sonra 1 litre falan en az süt içiyorum ayrıca bıldırcın yumurtası falan haşlıyorum. ama protein tozu kullanmaya karar verdim
    bana önerebilceğiniz bi marka var mı? bütcem 150 lira bench_O

yaş 16 boy 180 kilo 62

2. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bence Whey kullanmana gerek yok. Zaten zayıfsın, yani proteini en az yağ ile alma gibi bir derdin yok. Whey dışında çok az protein kaynağı neredeyse tamamen protein içeriyor ama büyümesi devam eden, zayıf birinin çok yemek yemesinde-çok fazla doymuş/trans yağ/basit şeker içermediği sürece- bir sorun yok zaten. Bence sen GOMAD(Gallon of Milk a Day - Günde Bir Galon Süt) yönetimini uygula. Bir galon(3.78 litre) yağsız süt 136 gram protein içerir, 2000 kalori civarıdır, elzem yağları, vitaminleri içerir, kolay erişilir.

3. luthelx3

luthelx3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim. bir kaç kişiye sordugumda antrenmandan önce ve sonra protein alımını yükselt bu sayede kilo alırsın gibi şeyler duydum bu yüzden whey kullanmaya karar verdim?

4. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Temel atmadan teras yapılır mı? Günde 62x2=124gram protein alıyor musun ki antreman öncesi/sonrası mevzuuna takıldın? Eksik beslendikten sonra ne yapsan nafile vücut önce elzem yerlere harcayacaktır aldığın besini, o da büyümen büyük ihtimalle devam ettiğinden kemiktir, organdır, kandır, vesairedir. İştah açmanın yolarına bak bence. Whey mucize bir şey değil, doğru beslenmedikten sonra, bir işe de yaramaz. Zararı olacağını da düşünmem ama gereksiz masraf. Rüyanda gördüysen güvenilir markaların her hangi birini kullan, belki placebo etkisi yapar :)

5. luthelx3

luthelx3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    beslenmem zaten cidden yerinde yanidüzgün besleniyorum ama futbolcu olduğum içinde kilo olamıyorum 3 ayce falan resımlerımı atmıştım hacimlenmeye bak demişlerdi bende düşündüm bu şekilde hacimlenebilirim diye hocam yanlış mı düşünüyorum?

6. luthelx3

luthelx3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar başk yorum yok mu?

7. Shqiponje Madhe

Shqiponje Madhe Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Protein tozu kullanma. Bol bol ton baligi ye. Kolay gelsin.

luthelx3 bunu beğendi.
  8. luthelx3

luthelx3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    öncelikle tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. ton balıgının besın değerlerine baktım gerçektende protein açısından zengin. ama neden protein tozu kullanmamalıyım bunu merak ettim sadece bilgilenmek açısından?

9. D_E_L_i_

D_E_L_i_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam luthelx3.
    Bende yeni başladığım dönemlerde (eski veya profesyönel falan değilim) protein tozuna takmıştım,sanki tozu alınca iki katı yol alıcam gibi geliyordu ama forumda beslenme ile ilgili yazıları okudukça protein tozunun yeteri kadar protein alan (yumurta,tavuk,ton balığı,süt vs..) birisi için sadece psikolojik olarak tatmin edici sonuçları olduğu ve paran varsa neden olmasın sonucuna vardım.
    İşin gerçeği kullandım ama kutuyu bitirdikten sonra proteinli besinleri alma özenim sayesinde hem karnım doyuyor,hem param cebimde kalıyor hem doğal besin alıyorum hemde sağlığım bozulmuyor (bazı makalelerde tozlarla ilgili sağlıksız yazıları ne kadarda olsa mide bulandırıyor).

Ancak vücudun aldığın besinlerle doymassa ki VG ile 100-120 kiloluk kaslı bir vucudun olursa kaslarına ekstra bu ürünler gerekecektir,belki o zaman olabilir.

Beslenme bölümünü tabiri caizse ''hatim'' et.

Protein tozu alma demicem ama tercih etme bence...

Sayfayı Paylaş