7.ayım bitti.Evde devam etmek zorundayım.Lütfen yardımcı olurmusunuz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fatiko15 tarafından 13 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    S.a abilerim.Lütfen bana yardımcı olun.Ben 7 aydır bodybuilding yapıyorum ama beslenmeme son 2 ay dekkit etmeye başladım.Başladığımdaki ölçülerim şöyleydi:parantez içleri şuanki ölçüler.

Kilo:69(71)
    Kol:29(34)
    Göğüs:93(101)
    Omuz:112(119)

Yaşım 17.Dershaneye yazıldım.Sporu bırakmak zorunda kaldım.Evde şnav mekik olarak devam etmek istiyorum.1 tane dumbelim var 5kg.Üst göğüsüm zayıf.Şnavı şöyle yapmayı düşünüyorum.

4X20:Normal tutuş
    4X15: Dar tutuş
    4X20:Üst göğüs şnavı
    4x20:alt göğüs şnavı
    4x10:geniş tutuş

toplam:340şnav ediyor.Sizce yeterlimi? Dumbellada kol çalışırım.Parkda spor alanı var orda dips kesme filan yaparım.Barfix çekerim.Szice iyi olurmu? neler yapmalıyım? Forumu araştırdım lütfen daha önce konu açıldı demeyin çoğunu okudum ama birincil ağızdan , şahsen sizden yardım almak istiyorum.Yardımca olursanız sevinirm.Şimdiden çok teşekkür ederimm..

2. huuseink

huuseink Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Fatiko15 bende senin durumdayım dershane başlıcak üni.ye hazırlancaz derken salonu bırakmak zorunda kaldım herneyse... söyledigin hareketlerin pek faydası olmaz yani büyümek istiyosan genişlemek yani en iyisi paraya kıy benm gibi dambıl set al 70kilo(sana baglı) bar la bide kapı barfiks felan al ..ama şunuda söyliyim beslenmeden gine işe yaramaz alacagın malzemeler ...beslenme antreaman uyku bunların üçü olması lazım büyümek için....

3. maskopat

maskopat Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul/gopaşa
    dostum boy kaç?

4. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Şevkini kırmak istemem ama hacim kazanamazsın.Dumbell seti alman daha yararlı olur.

5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    salona yazılabilseydin keşke. barbell ya da dumbbell seti alırsan seni bir süre idare edecektir. barfiks çekebileceğin bir yer olması da iyi olur. yukarıda saydığın hareketlere ek olarak yapılabilecek vücut ağırlığı egzersizleri şöyle :
    bench dips, dips
    squat jump, box jump, calf raises, ip atlama
    mekik, çapraz mekik
    barfiks demirin olsa 300 çeşidi var, en basitinden geniş tutuş, hammer grip, dar tutuş, eller ters tutuş vs.
    hanging leg raise
    diamond push up, plyo push up, power push up
    hand stand push up (amutta şınav)
    sissy squat
    inverted row
    reverse leg curl

6. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çoğu arkadaş üniversiteye hazırlık için dershaneye yazılıyor ve spor salonuna gidecek zaman bulamam diye yanlış bir kanıya kapılıyor. Şahsen Lise 3. sınıfa başlıyorum bende dershaneye yazıldım. Fakat spor salonunu bırakmak gibi bir niyetim yok. İmkanım ve yaşım el verdiği sürece yapmayı düşünüyorum. Düzenli bir programla yapılmayacak iş değil. Ayrıca spor salonunun sınav hazırlığında rahatlatacak yegâne şey olduğunu düşünüyorum. Seninde imkanın varsa denemeni tavsiye ederim. Baktın beceremiyorsun o zaman bırakmayı düşünebilirsin.

7. obenturkcan

obenturkcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    profesyonel destek almadan pek yol katedemezsin

8. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    dipsi , barfixi , şınavı sırtına ağırlık takarak yaparsan hacim için az tekrar yaparsan sonuç alırsın yani neden olmasın yapılabilir

Sayfayı Paylaş