7 adet supplementler kombinasyonum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve jooule tarafından 2 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. jooule

jooule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1 x Universal amino acid 2700
    1 x Optimum Glutamine 1000 - 240 Kapseln
    1 x Optimum BCAA 1000 - 200 Kapseln
    1 x Optimum Fish oil -
    1 x Opti-Men - 180 Kapseln - Multivitamin
    1 x Cell Tech Performance Series - kreatin
    1 x Optimum PRO Complex - Potein tozu

evet bunlari kombine ettim.. 9 aydir araliksiz antreman yapiyorum suan supplementler yüklemeye ihtiyac duyuyorum antreman programim degisti ve cok agirlasti..

benim sorum ise hangisini nasil hangi günlerde kullanmaliyim..
    daha önce pek supplementler kullanmadim protein ve amino acid den baska.

yatarken almam gereken veya gün icerisinde almam gerekenler nedir?

tesekkurler

2. kby

kby Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Amerika
    Yatarken tavsiye edilen Glutamine, ZMA ve Caseindir.

Kreatin, Glutamine ve BCAA antreman sonrasi 5'er gram, (BCAA Antreman oncesi de eklenebilir)
    Protein tozu sabah kalkar kalkmaz ve antreman sonrasi
    Fish Oil ve Multivitamin kahvaltidan sonra ya da kahvaltiyla birlikte

Amino Acid kullanimi hakkinda pek bir bilgim yok, ancak su supplementlerin yaninda gerek de yok.

3. jooule

jooule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tesekkurler cevabin icin.

benim bildigim ise söyle ama sizede danismak istedim en iyi verim icin.

Protein Sabah kalktiginda - antremandan 45dk önce antreman sonrasi ve yatarken ( bunu sabah ve yatarken degisebilir )

amino acid ( antremandan 45dk önce 3 tablet antreman sonrasi 3 tablet ) tabletler aminonun icerdigi özelliklere ve yapilan antremana göre degisebilir.

Kreatin, Glutamine ve BCAA antreman sonrasi ( ve öncesi diye biliyorum ama ? ne kadar dogrudur tartisilir onun icin burada sizlere danismak istedim. )

Fish Oil ve Multivitamin ise gün icerisinde 2 defa alabilirmiyim? yoksa sadece kahvaltiyami endekslemeliyim?

4. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    bence whey i sabah kalkar kalkmaz al..antreman sonrası whey yerine amino glutamin yeter..bcaa yı antreman öncesi kreatinle birlikte...diğerleri bencede aynı

5. kby

kby Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Amerika
    Beslenme yeterliyse -ki beslenmeyi her zaman supplement'e tercih et- antreman oncesi protein tozu almana gerek yok.
    Yatmadan once whey protein yerine casein tercih edilmeli ki vucudumuz uyku suresi boyunce beslenebilsin.

Kreatin ve Glutamine icin antreman oncesi kullanimina gerek yoktur. BCAA oncesi veya antreman esnasinda ve sonrasinda olarak kullanilabilir.

Fish Oil'in icerigi onemli. EPA VE DHA oranlari toplami 1000mg oluyorsa iyidir (bu balik yagi markasina gore degisiklik arz edebilir, hesaplamayi kendiniz yapiniz),
    fazlasina gerek yok. Multivitamin'in yine icerigi onemli. Bazen 1 ya da 3 kapsul (ve hatta Animal PAK'te 11 hap var diye biliyorum) alinabilir. (Antreman siddeti ve beslenme de onemli yer tutar multivitamin kullaniminda).

Son düzenleme: 3 Mayıs 2013
  6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Optimum PRO Complex'i nereden temin ettiğini sormamda bir sakinca var mi

7. jooule

jooule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aciklamalarin icin tesekkür ederim.

Benim arastirmalarim sonucu böyle birsey buldum

Kreatin : Antrenman öncesinde kreatin almak, kaslarınızın olabildiğince hızlı enerji temin etmek üzere kreatin fosfat ile doymuş olmasını sağlar, Antrenmandan sonra alacağınız kreatin ise kaslarınızdaki stoğu tazeler, kas hücresi hacmini arttırma ve büyüme için IGF-I (insülin benzeri büyüme faktörü-1) seviyelerini maksimuma ulaştırır.

Dahası, antrenmanların hemen ardından, kaslarınız, kreatin gibi gıdaları almak için ileri derecede hazır hale gelir. Antrenman saatlerine yakın alınan kreatin, günün diğer saatlerinde alınan kreatine kıyasla ne kadar etkilidir? Victoria Üniversitesi’nde (Avustralya) yapılan bir etüdün Medicine & Science in Sports & Exercise (Spor ve Egzersizde Tıp ve Bilimi) dergisinde yayınlanan raporuna göre, antrenmanlardan hemen önce ve hemen sonra kreatin, whey protein ve glikoz içeren bir takviye alan deneyimli sporcular, aynı takviyeyi sabah saatlerinde ve yatmadan önce alanlardan hissedilir biçimde daha fazla kas kütlesi ve kas gücü kazanmışlardır. Bundan daha da çok şaşırtıcı olan bir husus ise, bu deneklerin antrenman yaptıkları haftanın sadece dört gününde bu takviyeyi almış olmalarıdır. Bizler, kreatin alımına bu kadar çok ara vermenizi tavsiye etmeyiz; ancak arada bir gün kreatin almayı atlayacak olursanız, bu unutkanlığınızın genel sonuca çok negatif bir etkisi olmayacağını söyleyebiliriz.

böyle bir yazi bulmustum.. tabiki bu sonucta yazi bilgilendirme amacli ama en önemlisi bunu kullanan ve tecrübe etmis insanlara sizlere danismak daha dogrudur.

o yüzden pek cok ikilemde kalmistim antreman öncesi sonrasi antreman yapmadigim günlerde vs..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:20 ----------

tabiki yok ;

Kaufen * OPTIMUM PRO COMPLEX - 2 KG Optimum Nutrition - (59,90€) - Proteine

buradan temin ettim ürünleri

8. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Teşekkür ederim sanırım yurtdışında yaşıyorsunuz : )

9. jooule

jooule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    evet yurtdisinda yasiyorum aslin da bb.com dan alicaktim cok daha ucuza geliyor fakat kargo süresi 10 ila 16 gün arasi :))

10. kby

kby Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Amerika
    Antreman oncesi alinmasi gerektigini soyleyen kaynaklar da var, ben sadece antreman sonu aliyorum (Gerci antreman oncesi kullandigim Animal PUMP'ta da 3 gram protein vardi ki bu 3 gramin bile gunluk ihtiyaci karsiladigi soyleniyor: Creatine in Animal Pump - Bodybuilding.com Forums) siz antreman oncesinde ve sonrasinda alabilirsiniz. Yukleme donemi gerekli denildi bir ara ama sonra gereksiz oldugu anlasildi. Yuklemeye gerek yok.

11. jooule

jooule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    anlasildi o zaman yüklemede yapmiycaksam ben 5gr olarak basliyorum 1 ay mi kullanayim 2 ay mi kullanip ara vereyim? sanirim belli bir süre ara verip vücudun üretmesini saglamam gerekiyor

12. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Ara vermekteki amaç vücudun kendi kreatinini üretmesini beklemek değil olası karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarının önlemek.

sultanmehmed bunu beğendi.
  13. jooule

jooule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    iyi hos söylüyorsunuz da bende arastirip ögrenmek istiyorum ve okudugum makalelerde ise örnegin ;

Kreatin Depolama

Kreatinin en etkili depolama yolu, alınmaya başladığı ilk hafta günde bireyin kilogramı başına 300 mg alınmasıdır. Buna bilim adamları yükleme evresi demektedir. Bu bir haftanın sonunda, dengeleme evresine geçildiğine, doz günde kilogram başına 100 mg’a indirilmelidir. Diyelim ki 75 kilo civarında gelen bir sporcu, yükleme evresinde günde 22,5 gram kreatin alırken, dengeleme evresinde ise 7,5 gram kreatin almalıdır. Bu miktarların gün içerisinde bir defada alınması yerine, bir kaç küçük doza bölünmesi, kreatinin emilimini optimum düzeye çıkartacaktır. Kreatini kullanırken dönemlik bırakmalar tavsiye edilir çünkü bu kreatinin normal şartlarda vücut tarafından da üretilebilmesi ve tamamen takviye kreatine bağlı kalınmaması içindir.

söyleniyor benim istedigim de en cok verimi nasil alicagimi bulmak suan hala baslamadim supplemtlere.. cünkü ne kadar kullanip ara vericegimi ve yükleme yapip yapmiycagimdan emin degilim herkez farki seyler söylüyor keza makaleler de öyle..

14. jooule

jooule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaslar son durumu bu sekil de ayarladim sizce nasil olmus bir göz gezdirip yorum yaparmisiniz?
    yarin bu sekilde baslamayi düsünüyorum

Kreatin - hergün 1 ay boyunca 5gr - antreman sonrasi -bos günlerde sabah 5 gr

Whey protein - Uyandiktan sonra 20gr , Antremandan hemen önce 30gr , Antremandan 30-40dk sonra 25gr.

Glutamine - BCAA ; Sabah protein alimindan 25 30dk sonra 5gr Glutamine , 3-5 gr BCAA
    Antremandan 30dk önce 5gr Glutamine , 3-5 gr BCAA
    Antremandan hemen sonra 5gr Glutamine , 3-5gr BCAA

Multivitamin- Balikyagi ; Kahvalti ile 500-1000mg Multivitamin , 2-3gr Balik yagi
    Aksam yemegi Balik yagi 2-3gr

Amino asit - Antremandan hemen sonra 4-6 tablet

15. brhmcr

brhmcr Guest

Abartili supplement kullanimi olarak nitelendireyim,

Toplam kac gram protein gunluk aliyorsunuz ki 3 olcek protein alasiniz, supplement kullanimi gunluk ihityacin %20 sini gecmemeli ki zaten glu, bcaa da var..

Gunluk 5 gr glutamine yeter artar bile zaten bir numarasi yok bagisikliginiz biraz arttirir o kadar.

BCAA gunluk toplam protein tozuyla beraber 10 grami bulabilir.

Multivitamin markaa bagli, ben olsam off gunlerde almam mesela ...

Gunde 6 gram balik yagi nedir? steroid kullanip define olmaya ugrasan prolar aliyor bunu, bizim icin gunluk EPA/DHA 1000mg yeterli, hadi bilemediniz 2 katini alin o da 2000.

BCAA, aminoasit + protein cok yukleniyorsunuz kendinize.

16. jooule

jooule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki aciklamalar icin tesekkürler fakat ben bu listeyi

http://www.************/cont.php?cat=7&t=1277

buradaki makaleyi okuyup hazirlamistim.

Uluslararası Vücut Geliştirme Federasyonu IFBB tarafından da etkinliği ve güvenilirliği kabul edilip resmi yayın organında yayımlanmıştır.

birde bir cok yerde arastirdim cogu bu isi gercekten yapanlarin yorumu

" whey protein tozu cratine l-gutamine aminoasit tabletleri vucut gelistirme sporunda en onde giden 4 supplementtir "

yorumunu yapmislar sirasi degisir belki ama glutamine hep icerisinde yer aliyor ama sen diyorsun bir numarasida yok.

okumadigim makale kalmadi herkez baska birsey yaziyor..

kreatine antreman öncesi de alinabilir yazan da var. Antreman öncesi alinirsa hic bir ise yaramaz kreatine zaman gerektiren bir supplementdir antreman sonrasi aldiginiz da bir sonraki antremana kadar atp yi tetikler ve hazirlar vücudu vs vs..

17. brhmcr

brhmcr Guest

Kreatine once ve sonra alinmali diye dusunuyorum.

Glutamine konusu ise cok konusuldu, yeni calismalar recovery de etkisi olmadigini ama bagisiklik sistemine yararli oldugunu gosteriyor.

Supplement firmalarinin calismalarina cok takilmayiniz, kendi cikarimlariniz onemli bu noktada.

Bence cok kati definisyon diyeti veya zorlu kis sartlari altinda grip vs enfeksiyon riski olmayanlarin glutamine kullanmasina gerek yok.

18. mert31

mert31 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    londra
  19. jooule

jooule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ilk 7 gün icin sabah kalkar kalkmaz 2 ölcek yani 1 servis ve antremandan sonra 1 servis öneriyorlar

7. günden itibaren sadece antreman sonrasi olmak üzere 1 servis öneriliyor

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08.05.13 01:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07.05.13 23:42 ----------

en son hali bu sekil de BCAA ve Glutamini cikarttim sebebi ise PRO COMPLEX de bulunan BCAA ve Glutamin degerleri söyledir ;

Protein PRO COMPLEX - 1 serviste(74g) yani 2 ölcekte 60g protein ve bunun yaninda 14g BCAA 10g Glutamine bulunuyor.

Sabah kalktigim da 1 ölcek (37g) yani 30g protein 7g BCAA 5g Glutamine.

Antreman sonrasi 2 ölcek (74) yani 60g protein 14g BCAA 10g Glutamine.

Kreatine - Antreman sonrasi 2 ölcek , bos günler de sabahlari 1 ölcek

Multivitamin - Günde 3 tablet ( 1 servis ) Kahvalti 1 öglen yemegi 1 aksam yemegi 1

Amino acid - Antreman öncesi 3 tablet antreman sonrasi 3 tablet

Fish oil - Kahvalti ile 1 tablet Aksam yemegi ile 1 tablet

günlük önerilen BCAA ve Glutamin degerlerine aldigim protein ile ulasiyorum zaten bunun yanina ekstra BCAA ve Glutamini kullanmam gerekmiyor sanirim.

Sayfayı Paylaş