60 Günlük Diyet Öncesi / Sonrası - Aşamalarla.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve alpbodrum tarafından 28 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 142 üye.
  1. EfendiEfendi

EfendiEfendi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar. Öncelikle çabalarınız, sabrınız, disiplininiz için sizi tebrik ediyorum. Ve yardımlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Sanal ortamda sizin gibi birini bulmak zor.

Daha önce yediğime içtiğime dikkat etmedim. Ama bir yerden başlamam gerektiğini farkettim ve sizin mesajlarınızı görünce kararım kesinleşti diyebilirim.

Birkaç sorum olucak size. Vücudumdan bahsedip bu programa uyup uymayacağımı soracağım.
    *18 yaşındayım. 1.80 boyum var. 75 kiloyum. Normal gibi gözükebilir ama değil.
    *Karın kısmında çok az yağ var. Eritmenin büyük sorun olacağını düşünmüyorum.
    *Bacak ve kalça kısımlarında normal yaşıtlarımdan çok fazla yağ var.(Abartılacak kadar.) Bunun spor faaliyetlerine katılmadığım için olduğunu varsayıyorum.
    *Kemiklerim iri. Yani kollarım, ellerim gereğinden fazla büyük. Yüzümde de biraz yağ var.
    *Temelim yok sayılır.

-Bana bu programı önerir misiniz? Veya ne önerirsiniz? (Önceliğim yağları eritmek. Ama hafifden kaslara yoğunlaşmaya da başlamak istiyorum. Ya da ..? 60 gün içinde bu vücuda sahip olmayı hedefleyenlerden değilim. )
    -Kemiklerimin iri olması bana avantaj sağlar mı? (Şişmanlığın bahanesi olan kemik iriliği değil. Gözle görülür kemik iriliği.)

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Dostum selamlar geç cevap için kusura bakma söylediğim gibi ayağım kırık fazla internete giremiyorum.

Boyuna göre Kilon fazla değil hatta normal / Eğer kemiklerin söylediğin gibi iriyse o zaman çok fazla yağlı olman mümkün değil maksimum 5 - 6 Kg yağ vardır ( Kemiklerin iriyse )

Bölgesel yağ eritme diye birşey malesef yok yani kilo vermeye / yağ yakmaya başlarsan tüm vucudundan eşit olarak vereceksin. EĞer bacak ve kalça bölgende sorun varsa mutlaka koşmanı öneririm . Zaten diyete girip , yada en azından yağlıları şekerleri keserek. Hergün 1 saat koşsan bile.

Eşit şekilde yağ yakımı sağlar forma girersin. Ancak amacın vucut yapmaksa o zaman bir salona başlayıp 1. sayfada anlattığım programı uygulayabilirsin.

Şimdiden başarılar dilerim.

EfendiEfendi bunu beğendi.
  3. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    geçmiş olsun inş en kısa zamanda iyileşir ayağın bu arada çalıştığın ağırlıkları yazabilirsin kaç kg la yapıyorsun hareketleri

alpbodrum bunu beğendi.
  4. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşım öncelikle biraz uzun bir mesaj olucak bu yüzden kusura bakma:) azminden dolayı gerçekten bana ilham kaynağı oldun tebrik eder ve teşekkür ederim. geçen sene bu zamanlarda başladım vg'ye. başladığım zaman 83 kiloydum boyum 1.75 kastan eser yoktu sırf yağdı açıkçası. 5. ayımda diyet yapmaya başladım ama çok sağlıksız oldu diyet denmez ona resmen hiç bir şey yemedim ve 3 ayda 12 kilo verdim ama görüldüğü üzre hala yağ oranım %11 kaç kilosu kastan gitti bilemiyorum artık:) şu an 17 yaşındayım yumurta tavuk vs sevmediğim için beslenmeme de hiç dikkat etmiyordum günde aldığım max protein 20gr kadardı o yüzden gelişemedim pek. şimdi kardioya başlıyorum ve diyetini yapmaya karar verdim bu akşam gidip alışverişimi yapıcam fakat bazı sorularım var. ilk olarak malum yaz ayındayız ve 17 yaşındayım çalışmıyorum haliyle uyku düzenim pek iyi değil şu sıralar 3 gibi yatıyorum 11 gibi kalkıyorum beslenme için yardımını istiyorum sabah 8.30da başlıyor senin kahvaltın:) ben hangi saatlerde ne yemeliyim sence? kardio günleri aç karnına yapıcam uyandığım gibi gidicem ona göre saatleri uydurabilirmiyiz acaba. birde yumurtadan nefret ediyorum sadece menemen ve omlet şeklinde yiyebiliyorum şu sabah sütle karıştırıp içmek yerine başka ne yapabilirim acaba? mesaj uzun oldu özür dilerim fakat önerilerine ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler:)

5. pr

pr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler kardeşim erkekmişsin

alpbodrum bunu beğendi.
  6. pr

pr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bayağı iyi bir değişim...

alpbodrum bunu beğendi.
  7. AlperB.

AlperB. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abicim Merhabalar ,

Ben 17 yaşındayım evimin altında cardio ağirliklida olsa bir spor salonum var her istediğim zaman gidebilirim yani.Obez denecek kadar kiloluyum.Gerçekten 2 ay gibi bi sürede müthiş kilo vermişsin seni görünce gerçekten cok farklı hislere kapıldım.Neyse abicim okullar acıldığında diyeti harfiyen uyguliyacağım(Suan babamın yanında calistiğim için tavuk göğüsü tarzi bulamıyacağım yiyecekler var ondan dolayı).Boyum 1.94 Kilom 105-110 civari acaba bu diyet benim için uygunmudur.Yağ Yakıcı olarak tam olarak neyi önerirsin.Metabolizmamın hızlı calistiğini söyleyipte yağ yakıcı kullanma demek istiyeceğinide biliyorum ama abi kullanmak istiyorum ne kadar cabuk sonuc alırsam hevesim kırılmamis bir sekilde devam edebilirim :eek:
    Simdiden Tesekkür ederim ayrıca konuyu cok ayrıntılı sekilde harfiyen anlatmıssın emeğine sağlık.Sakatlık yaşadığını okudum geçmiş olsun abicim :)

Selametle.

8. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla

Merhaba teşekkürler.

Ağırlıklara inanın hiç dikkat etmiyorum ama şöyle söyliyim seti düzgün çıkarabildiğim maksimum ağırlıkla giriyorum.

Kardeşim yaşın çok müsait zaten. Ancak erkeklerde kemik uzaması 23 yaşına kadar devam ediyor. squat ' a 19 yaşına kadar fazla yüklenme derim.
    Beslenmeye gelince ben saat 7 de kalkıyorum. ve 8:30 da kahvaltı yapıyorum yani uyandıktan Birbuçuk saat sonra ancak sabah ilk gözümü açtığımda mutlaka 1 -2 bardak su içiyorum metabolizmayı harekete geçirmek için sende buna göre ayarla programını kolay gelsin.

Kardeşim program tam sana uygun / yağ yakıcı olarak muscletech hydroxycuy kullandım tavsiye ederim. Ancak miğdende yanma vs. yaparsa yada kalbinde çarpıntı olursa hemen bırak.
    Antremmandan 30 dakika önce alacaksın. 1 yada 2 tablet ama bence sen ilk 1 hafta bir tablet al sonraki hafta 2 şer tablet almaya başla.
    3 hafta kullandıktan sonra 2 hafta ara ver yağ yakıcıya sonra yine aynı şekilde devam et . Çünkü Vucut 3 haftada yağ yakıcıya bağımlılık kazanıyor. Sonrasında ara vermeden devam edersen bir faydasını göremezsin. Şunuda söyliyim ben yağ yakıcıyı sadece ilk 40 gün kullandım sonra bıraktım. Olay antremman ve beslenmede gizli. Bol su iç günde 5 litreyi geçmesin !! Max 5 Lt yani 3 litre ile 4 litre arasında tüket.

Kolay gelsin umarım hayalindeki vucuda kavuşursun.

9. BrS

BrS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ben şuanda 17. günümdeyim karnım hemen hemen eridi gibi ve çizgiler dha çok belli oluyor.Vede yağ yakıcı kullanmadan bu duruma geldim.Daha devam edicem.UYgulamak isteyenler direk başlasın gerçekten etkili düzgün bir program :) Saygılar.

10. sanmaki

sanmaki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    naturel mi bu ?

11. turkdestex1

turkdestex1 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Helal olsun. :)

12. wolverine52

wolverine52 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    10
    yağ yakımına yönelik çalışmada ya da ilk sayfada yazdığın progrmında meyvenın yerı nedır mesela 8den sonra acıktıgımızda meyve yıyerek bastırmamız dogrumu sen bunların harıncınde hepsı yasak demıssın ama sormadan edemıcem bu arada başarın için tebrik ederim.

13. osman1907

osman1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    SA. öncelikle abi benim boyum 1.80 kilom da 79. vücudum çok yağlı önceden zayıftım ve yakışıklıydm şimdi yağlandm çok çrkn oldm :( bana senin gibi 60 günde yağsız bi vücut yapmam için yardımcı olurmusun saat 12:00-19:20 arasnda okulda oluyorm sabahları burda kondüsyon salonu var oraya gidebiliyorum saat 10 da açılıyor kondisyon salonu ne yiyebilirim beslenmem nasıl olmalı ne zaman yemeliyim hangi günler nasıl çalışmalıyım kondisyon olarak ve ağırlık çalışması olarak hangi hareketleri kaç set yapmalıyım yardımcı olursan çok sevinirim :) (abi bi de yağsız süt yoğurt falan demişsn ya ben bunları bulamadm marketlerde marka verirmisin bi de yulaf ezmesi olarak litalif buldmm yardm et abiii :d ) şimdiden teşekkür ederim saygılar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:42 ----------

abi bi de ben yağ yakıcı alamam param yok onu da dikkate alırsan sevinirim :D

14. hussein30

hussein30 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba. SAAT20:00 den sonra hiçbişey yenilmemeini söylemişşiniz diyet programında. hafta içi antrenmanım saat 22:00 de bitiyor sonrasında karbonhidrat almama kas kaybına sebeb olmazmı alternatif ne alınabilir o saate.

15. kayipgemim

kayipgemim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    vallahi çok tuttum seni alp arkadaş. Benim ölçüler şu şekilde
    Yaş = 34
    boy =1.69
    kilo = 72
    bel = 93 cm
    omuz, kol felan benim için önemli değil. Ancak bel ölçümden de belli olduğu gibi bel ve göğüs bölgemde yağlanma var. En yakın zamanda Senin programını uygulamaya başlayıp seninki gibi bir karnım olsun isterim. Hacmi de, yağları bitirdikten sonra yaparım inşallah. Ancak sormak istediğim bir şey var. Benim üst bölgem yağlı olduğu halde bacaklarım ve kalçam çok zayıf. Acaba bacaklara body hareketleri ve koşu ile extra hacim kazandırmak mümkünmü. Yada tavsiye edebileceğin (beslenme olur, hareket olur ) bir şey varmı.
    Ayrıca bu konuda bilgisi olan başka arkadaşlarda varsa bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim.

16. Ahmed

Ahmed Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    23
    Müthiş azim ve müthiş sonuç. Tebrikler. Bizlere ışık tutuyorsun. Bu iradenin ve çalışmanın bir ömür sürmesini temenni ediyorum.

alpbodrum bunu beğendi.
  17. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Yeni fotoğrafları bekliyoruz...

18. HiDYA

HiDYA Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    bence güzel bir sonuç çok iyi yapmışsın çok iyi bir sonuca ulaşmıssın bende senin gibi düşündüm ve yaklasık 4 aydır kendi ağrılığımla antrenmanlar yapıyordum koşu, barfiks, şınav, mekik ve ende 5 ile 10 kiloluk dambıllar ile 79 kilodan 72 düşmüştüm yaklaşık 15 ün önce ilk suplenentlerimi aldım protein ve karbınhidrat kullanmaya başladımdan itibaren 1.5 kilo aldım ve artık evde yaptıgım idmanların faydasını göremedim ve dün salona gittim ağırlık çalışmalarına eski ve yeni fotolarraflarımı koymustum ama yöneticiler poz veremediğim için fotorafları kaldırdı güzel bi before%after olmuştu ama tabi sizin ki kadar değil.. dediğiniz gibi çalışmak için elinizden gelenin en iyisini yapın yemeğinizi aksatmayın düzgün bir programla başlayın..
    sayın kardeşim harikasın son fotoraflarını görmek isterim kendini ii bak bol çalışmalar.

alpbodrum bunu beğendi.
  19. ua.gorkem

ua.gorkem Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    60 gün boyunca bunlar ise bence çokta zor bişey değil herkes yapabilir , fakat bi sorum olacak tahıl vb demişsiniz korn yemeyın demişsiniz , ben müsli kullanıyorum onun bı zararı olur mu ?

20. selk

selk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    balıkesir
    bu programı uygulamayı düşünüyorum şu an 110 kilodayımm 1,78 boy

Konu Durumu: