6 sene sonra yeniden...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sven tarafından 14 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    Arkdaşlar hepinize en derin sevgilerimi sunuyorum. Nihayetinde tam tamına 6 sene sonra burnumda tüten salonlara geri dönüyorum. Gönülden bağlı olduğum bu spora fiziken yıllarca uzak kalmak oldukça güç oldu ne yalan söyliyeyim. Hep bir bahanem vardı, türlü kazaların getirdiği fiziksel yaraların iyileşme süreçleri bir yana sosyal hayatımın ve iş hayatımının düzensizliği hep bana bahane oldu. Ta ki 2 gün önce aynaya bakıp kendimden soğuyana kadar:)
    Spora ilk başladığımda 14 yaşında 50kgyi zor bulan cılız ötesi bir çocuktum, 20 yaşına aralıksız geçen spor hayatımda 87kg ye kadar çıkıp 41cm bicepsler inşa etmeyi başardım, toyluğumuzun verdiği deli cesareti gerektiren kürleri uygulayarak. Sonuç oalrak benim zamanımdan bu zaman sanki çok şey değişmiş, benim sınırlı olan bilgilerimde ne yalan söyliyeyim uçmuş gitmiş hayat telaşesi içinde.

Sizlerden bu başlık altında isteyeceğim yardım suplement kombinasyonları hakkın olacak. nox, animal pak, stak vb. bir sürü bana çok yabancı gelen ürün gördüm. Alışmış olduğum bcaa, glutamine ve wheyden daha farklılar sanki. Fakat geçmiş yıllardan kalan 2 şey net aklımda. 1-asla tanıtımlara kanıp ürünü alma, 2- yardım iste, tartış ve öğren.
    Şuan yağ oranı yüksek bir şekilde 70kgyim(boy 168) Amacım elbet kilo almak fakat yağlanmak istemiyorum aşırı derecede. Sizce nasıl bir kombinasyon yapmalıyım ilk 6 ay. kalite bir whey, likit bir amino ve glutamin geçiyor aklımdan fakat daha yararlı ve akılcı kombinasyonlar olabilceğini düşünüyorum.
    Bana burdan marka ve model verirseniz çok sevinirim Herkese sağlıklı günler dilerim...

Not: Spora suplement desteği olarak ayda 300tl civarı bir bütçe ayırabilirim. Haftanın 4 günü orta-yoğun bir antreman temposu düşünüyorum ve esas amacım eski kilom olan 80kg ye(eskiden 66cm bel-41cm biceps, şuan 80cm bel ve 36cm biceps) daha ince bir bel ve daha kalın bicepslerle dönmek.

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Sven aramıza tekrar dan hoşgeldin,yakın zamanda sırttan bir avatar bekliyoruz:)

3. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    Ah eski dostum, hatırlanmak ne güzel, hoş buldum, hoş gördüm:) O sırttan eser kalmadı ne yazik ki. Lakin amaç yine aynı. Hala spor salonunda eşşekler gibi çalşıp emeğimin karşısını aynaya baktığım da görme arzusu taşıyorum:)

Senin de değerli yönlendirmelerini bekliyorum Saydam, hala whey ve glutaminin yanına ne koyacağımı bilemiyorum.

Bu arada bir önce ki mesajımda belirtmemişim, şimdi söylemekte fayda var. Bu 6 sene içerisinde 1 ay kadar spor salonuna gitme fırsatım oldu 2 sene önce. Çok şaşırtan bir oaly oldu. Ağırlıklara karşı aşırı dirençliyim. Daha ilk günden tüm hamlığıma rağmen bench press te 60kg ile başladım ve 1 ay içerisinde tüm fütursuz beslenme ve sosyal hayata rağmen 80kg ye çıkabildim. Bunu söylemem de ki amaç sanırım vücudum yıllar geçmesine rağmen oldukça dayanıklı ve çok çabuk cevap veriyor.

4. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN
    Ne kadar tanımassam da tekrar camiaya hoşgeldin.
    Bende aynı hissleri yaşıyordum.Evleniğim gün bırakmak zorunda kaldım.Kavga dövüş ve bol bol kendimle olan huzursuzluğumu nihayetinde hanımla konuşarak,bu şekilde yürümiyeceğini tekrar başlamam gerektiğini söyleyene dek.
    3 sene moron gibi yaşayıp 42cm bıraktığım kolumu tekrar inşa etmek üzere başladım...
    hadı hayırlısı...

marka farketmiyor sven değişen birşey o kadar.Ben protein tozu ve glutaminle başlıyorum cuma gününden sonra.
    içerkili hemen hemen aynı.

Sayfayı Paylaş