1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

6-pack çalışma sonuçlarım*yorum bekleniyor

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve qokay tarafından 4 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. qokay

qokay Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    eylülye 93 kiloydum.. şuanda 77 kiloyum.. göbekten bu qörüntüye indim.. yorumlarınızı bekliyorum :)

Ekli Dosyalar:

• sml_1.jpg
      sml_1.jpg
      Dosya Boyutu:
      361,4 KB
      Görüntüleme:
      2.019
    • sml_2.jpg
      sml_2.jpg
      Dosya Boyutu:
      241,3 KB
      Görüntüleme:
      1.781
    • sml_3.jpg
      sml_3.jpg
      Dosya Boyutu:
      39,4 KB
      Görüntüleme:
      1.739
    • sml_4.jpg
      sml_4.jpg
      Dosya Boyutu:
      347 KB
      Görüntüleme:
      1.932
  2. shegella

shegella Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında yorum yapmaktan ziyade alınma ama 6-pack çalışması değil bu apolla kemeri veya adonis belt denilen hadiseye kafanı fazla takıp belini çok kalınlaştırmışsın tabiki sen bu tarz vücud istemiş olabilirsin ve fazlalayıla istediğini elde etmisin
    tahmini çalışma düzenin zannedersem
    bol bol sopayla oturarak twist yapmışsın cok tekrarlarda
    agırlıklı leg raise ve ayaklarını yukarı cıkarırken capraz yapmışsın
    vakum hakeretini sanırım layıkıyla yapmışsın
    ters crunchlar bol var sanırım fakat
    yarım mekiği agırlıksız bol tekrar girdiğini zannediyorum
    ama 1inci agızdan öğrenmek isterim

3. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Son fotoğraftaki gibi benimkiler de :)

Bu arada beslenme programını yazarsan çok sevinirim :)

Muscle and Fitness dergisindeki programı mı yaptın?
    Hangi karın hareketlerini yaptın?
    Cardio yaptın mı?
    Cardio ve antreman dengesini nasıl sağladın kas kaybetmemek için?

Bu sorulara cevap ver ben de yorumumu ona göre yapacağım ama mükemmel yani...

4. qokay

qokay Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    cvp

buydun bu da yulaf ezmesi öqünümden bir qörüntü
    içerisinde tarçın kakao süt ve polen bal bulunmakta

Ekli Dosyalar:

5. qokay

qokay Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    evet harketler doqru tahmin edildi belli başlıları :))
    5 adet hareket çalıştım

1- sopa çevirme
    2- yarım mekik aqırlıksız (kasları büyütmek deildi amacım)
    3- crunch - 2*50 yavaş yavaş qerilimi yüksek yedire yedire tabiri caizse
    4- vakum :)) advanced şekli dielim (biraz evrim qeçirmiş hali 8 kg aqırlık ile)
    5 çakı hareketi 2*100 (1.set 4 kg dumbell ile 2.set 8 kg dumbell ile)

belimin kalın olduqu doqru zaten istediqimde buydu 5. hareket bu isteqime yönelikti :))

6. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    diyet ve beslenme programını yazabilirmisin arkadaşım?

7. qokay

qokay Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    fotoda eklediqim yulaf ezmesi çalışmadıqım qünlerin öqle yemeqi olarak qeçti

sabahları : qünün ilk ve son 2 dilim ekmeqi / kepek yada çavdar
    5 yumurta / 1i sarısıda dahil olmak üzere
    peynir + zeytin yaqı tarzı karışımlar
    öqlenleri : salata yoqurt dere otu qibi karışımlar ve meyve
    amaç lifli besinler alarak tok tutma durumu
    akşamları :glisemik indeksi düşük olan ne varsa yemekleri ona qöre seçip tüketmek..
    protein aqırlıklı - hafif şeyler yedim normal ev yemekleri tabiki z.yaqı ile pişen
    hepsinden ziyade 3 beyaz asla ve asla tüketmedim.. tatlı olan hhiçbişeyin tadını hatırlamıyorum bile :)) çaya şeker de dahil..!
    düşünün eylülden beri 1 bardak kola içmedim.. çektiqiniz acıyla doqru orantılı olarak insan yediqi okadar tatlıyı bir daha elinin tersiyle itiyor

unuttuqum bir diqer şey ise bitirme hareketi olara leg raise yaptıqım 5*20 ve eklenti olarak son seti bitirmeden 3 dk bacakları askıda tutarak ciddi derecede acı çekmek :))
    arkadasın dediqi qibi sexy erkek derqilerinden "15 dakikada 6-pack" tarzı saplantısal birşey deil yaptıqım :)) sadece tatmin etmesi amacımdı.. istediqim zaman kilo vermek istediqim zaman almak yani.
    buarada 71 den 93 e çıkmıştım ^_^ şimdiden 93 ten 77 ye indim ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:11 ----------

Cardio ve antreman dengesini nasıl sağladın kas kaybetmemek için..? sorusuna ise şöyle cevap verebilirim.. forumdan edindiqim bilqi sayesinde antreman yapmadıqım qünlerde cardio yaptım.. yoksa ikisi birden aqır qeliyor ve yanlış oluyor.. cardio düzenli yani ritimli koşu şeklinde + min. 12 dk HIIT yaptım sonuç mükemmel oldu.. 93 ten 77 kiloya 4.ayımın sonunda ulaştım belirttim mi bilmiyorum ama..

buarada fotoqraf çekmenin ne kadar zor olduqunu anladım ışıqı ayarlamak inanın ki çok zor.. normalde qörüntü çok daha belirqin ve aşırı derecede sert..! az kilo bol tekrar felsefesinin eseri tahminimce.. bazen ters hareketlerde bıçak saplanıyor qibi bir his qeliyor sanırım hareketlerin sırasıyla alakalı bir sorunum var :S :S

özellikle dışarda beni qörenler bu ne abi sana ne olmuş böyle die yorum yapıo qöbek vardı sende bildiqin şeklinde :)) aşırı zayıflamışsın yorumundan sonra t-shirt ü kaldırınca qörüntü karşısında qözleri açılıo arkadasların.. bu da çektiqiniz acılara deqiyor doqrusu @_@

baskn35, melankolia_sago ve joker23 bunu beğendi.
  8. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Sopa çevirme nedir ve hangi packlere yönelik arkadaşım :)

Bir de crunch ile yarım mekik aynı şey zannediyordum ne peki bunlar...
    Bu arada süper yazdıkların çok faydalı oldu sağolasın.

9. qokay

qokay Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    sopa çevirme kısmı yanlar için.. obliklerin önünü açmak için diyelim :)) 5 dk. süresinde düz bir zeminde sandalye tarzı herneyse artık oturarak omuzlarına fırça sopası qibi bişey alarak düzenli nefeslerle belden aşaqısını oynatmadan sola ve saqa çevirmek (geçişler ortada durup).. kitlenip nefes alamaz konuma qeliosun zaten o zaman yeterli demektir :)) yani mevzu o harekette sıkılaştırma aslında.. qöbek altında kemer bölqesi die tabir edilen bir parmaklık bir kalıntı oluyordu hemen qöbek deliqinin altında.. o kısmı tamamen yoketti diyebilirim..

crunch hareketi ayaklar dizlerden kırık eller başın arkasında bir nevi mekiqe qeçicekmişsin qibi bir hareket ama yarıda kesiyosun.. yani yarım mekik tam dik olmakla yarım eqilmek iken crunch bunun ters açısı, zemin ile kalkış hareketi aralıqı.. sadece karın kaslarını kasarak doqrulmaya çalışmak demek.. özetle yerde yat sadece boynunu doqrultup ayak uçlarına bak ve o şekilden doqrulmaya çalış.. farkı qörüceksin :))

başlanqıç : eylül 20 buarada.. 1 qün çalışıp 1 qün dinlenme olarak bütün haftalar deqerlendirildi.. ve 1 kez aksamadı..!! bu düzen ile haftanın 4 qünü çalışmış oluyorsunuz ve hem sıkılma olmuyor hem de her seferinde aynı iştahla antremanı yapıyorsunuz ;)

joker23 ve melankolia_sago bunu beğendi.
  10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    karın kaslarınız hacim alırsalar guzel durucaklar bu halı ıle cok kotu degıl ama yanlar geniş duruyor agırlık ıle mekık cekın hacım alsınlar

11. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Bir şey daha soracağım hacim için 12*3 set gibi mi yapacağız ağırlıklarla yoksa 20 çekebiliyorsak da hacim olur mu?

Bu arada ağırlığı nasıl tutacağız onu merak ediyorum ben hep yanlış yaptım galiba onu.

12. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    benimde bir sorum var:) 1 gün çalışıp 1 gün off yapmışsın bu şekilde mi gitti tüm program 16 kg gtmiş

13. shegella

shegella Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Benim de salonum var ve 3 tane sertifikam var.Bu başlık iyi denk geldi.Zaten nedenini bilmediğim bi şekilde artık moda bu sanırım herkes bu olayı konuşunda geçen toplantıdada master trainerlar bu alana yöneldi ve resmi 7 haereket cıkarıldı sen beş tanesini uygulamaşsın
    Bel kalınlığı ve hacmi dert edersen yardımcı oluruz ayrıca seneye bulka gireceksen gvt ve pramidle gir sakın ama sakın 5*5 ve drop setlerden uzak dur.
    Diete gelince balık ve omegalar ve keten tohumu eksik kalmış dikkat derim.
    İyi çalışmalar..

14. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    vakum hareketi hangi haraket?

15. qokay

qokay Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    evet tüm program 1 qün çalışma 1 qün off şeklinde qeçti.. yalnızca o 5-6 hareket belirli zamanlarda deqişti, yani leg climbing çıktı yerini başka bişey aldı atıyorum mason twist ya da başka bir sıkılaştırma hareketi.. ilk başta qöbekliyken mekik çekmeyi doqru bulmadım çnk zaten yaq oranını düşürmeden altta hissettiqiniz karın kaslarınız pek bi qüven vermiyor adama.. önce ter atıp forma qirin sonra karın kası çalışın, sonuçta bölqesel yaq yakımı diye bişey olmadıqını herkes çok iyi bilir.. benim biraz yanlarım var diyip yana eqilip durarak o yanlar qitmez.. kayıp tü vücuttan olur.. koşmak ve yüzmek herşeyin ilacıdır diyorum..

aqırlıkla karın kası çalışma olayına qelince ortalarda onuda denedim ama ciddi şekilde bel bölqesinde yaqlanmaya sebep oldu.. buyüzdnede bıraktım hacimsiz duruş serqilemeleri yaqlı qörüntü olmasından iyidir diye düşündüm..

herkese çok çok sayqılarımı iletiyorum kolay qelsin arkadaslar..

oliestranjeu bunu beğendi.
  16. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Lütfen mesajlarınızda Türkçeyi doğru kullanmaya dikkat ediniz.
    Yazım dili ile ilgili kuralları okumak için lütfen buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

baskn35 ve Azi bunu beğendi.
  17. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Boyun kaç

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:40 ----------

Ağırlıkla karın çalışma neden yağ yaptı ki normal mi bu

18. Haluk33

Haluk33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşım emeklerine sağlık da insan çok rahatsız oluyor yazdıklarını okurken ısrarla "k" yerine "q" harfi kullanıyorsun. Yönetimden uyarı da almışsın. Lütfen tecrübelerini paylaşırken karşındakileri düşün biraz ikinci satırdan sonrasını okumadım.

19. qokay

qokay Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    yazım dili için herkesten özür dilerim :(
    açıkçası yıllardır (bir bilgisayar mühendisi olarak) klavyede "qwerty" denilen olaya bağımlı olduğumu kabul ediyorum bu yüzden "K" harflerim artık "q" ya - "V" harfi de "w" olmuştu :S
    tekrar özür dilerim bu saplantıdan vazgeçmeye çalışıyorum..

bu arada boyum 1.87 kilomun çok daha fazla olması gerekiyor şuana göre, maksat tabiki hacim yaptıktan sonra definasyona girmekti ama başlarken biraz hızlı çıktım anlaşılan :)

ağırlıkla çalışma olayına gelirsek; bir aylık bir süreyi arada o şekilde değerlendirdim ama karın kaslarınızın olduğu orta kısım ile sol-sağ arasında kalan bölgede yağlanma oldu :( ben mi yanlış bir şeyler yaptım yoksa vücut yapımla mı alakalı bilemiyorum ama belli oranda yağlanma oldu.. kimseyi yanlış yönlendirmek değil amacım bu da bilginize

herkese iyi çalışmalar diliyorum

judgementday bunu beğendi.
  20. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Cardiodan kaçınma o yağlar gidecektir mutlaka ağırlık çalışmasından önce 45 dakika civarı koş ya da cardio hareketleri yap zıpla falan...

Sayfayı Paylaş