6 Günde 7 Kilo !

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve akkgreen tarafından 30 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. akkgreen

akkgreen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    24.04.2009 tarıhınde bir spor salonuna yazıldım .
    Yaşım 22. Boyum 1,78 ve spora basladıgım zaman 110 kiloydum.
    Spor salonunda çalışmaya baslarken ve bıtırırken 25 er dk cardio , 7-8 tane de yeni baslayanlar için bilindik hareket yapmamı önerdiler.Yediklerime dikkat edersem 3 ayda 5 kilo rahat verebileceğimi söylediler...

Ama ben daha kısa bir sürede yağlarımdan kurtulmak için şunları uyguladım;

Salona gitmeden önce sabah en az 200 kalori yakana kadar koştum.
    Salonda 25 er dk yerine 45 er dk bisiklette zaman harcadım.(bisiklet,koşu bantına göre daha az zamanda daha çok kolari harcamanı sağlıyor ben bunu gördüm.)
    Akşam yatarken yine en az 200 kalori yaktım.

Bunları hergün uygularken yemek problemimide su sekılde cozdum;

SABAH lıght peynır +1 dilim yulaf ekmeği+salatalık domates+ 1,5lt su

Salona gitmeden önce 10 taneyi geçmiyecek sekılde diet bisküvi + 1,5lt su

Salonda çalışırken 1,5lt su ve carnitine içeren içeçek.

salondan geldikten sonra da 2 parça yağsız tavada tavuk yedim.
    (3. günden sonra tavuktan midem bulandı nefret ettim onun yerine yağsız akdeniz salataları tercih ettim)

Akşam 1 porsiyon meyve

Bu programım 30.04.2009 tarıhı yanı bugun dr. dan eferdin ilacını yazmasını istediğim zaman son buldu.
    Dr. ilacı yazmadı bende şikayetım olmamsına karsılık tansıyonumu ölçtürdüm ve tansiyonum 200/8 cıktı.
    Tansıyonum yuksek cıkınca bugun spor yapmadım ve böbreklerımle ılgılı sorun olabılır dıye dahılıyeden yarın ıcın randevu aldım.

ASIL ŞOK acaba 6 gunde hiç kılo verdım mı dıye tartılınca birden 103 kilo oldugumu gördüm .

6 günde 7 kilo vermişim ve yağ oranım %37,5ten %33 e düşmüş.

2. kahveisteyen

kahveisteyen Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Fazla hızlı kilo vermişsiniz. Üzücü olan büyük ihtimalle kas ve su olarak da hacim kaybetmiş olmalısınız. Sağlık problemleri dışında acelenizi anlayamadım doğrusu.

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın akkgreen, böyle birşey olması oldukça zordur. Cunku 1 kg yağın yakılabilmesi bile ortalama 10 gunden fazla zaman alabilir. Tabiki tartı uzerindeki ağırlıktan bahsetmiyorum, gerçekten sadece yağdan kaybedilen kilodan bahsediyorum.

1 kg yağ ortalama 9000 kalori yapıyor. bir insanın 9.000 kalori enerjiyi yakabilmesi demek çok buyuk uğraş ve zaman ister.

6 gunde 7 kilo yağ bünyeye katılabilir mi? O halde altı gunde 7 kilo yağ yakılması imkansız olur.

Diyet ile bu zaman yarı yarıya azaltılıyor ancak cok planlı programlı bir diyet lazım olucaktır.

Aynı zamanda buyuk ozveri gerekiyor.

Kesinlikle kardio yapmaya devam edin. Asla ara vermeyın. Mumkunse açık alanda ormanlık alanda, sahil kenarında yapın kardio yu. Yürüyün, jogging yapın bisiklete binin.

iyi bir beslenme ile guzel sonuclar alınıyor.

yiğitcanharmancı ve akkgreen bunu beğendi.
  4. akkgreen

akkgreen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yağ oran ölçümü ağırlık ve boy oranım girilerek yapılmıştır.
    Tabikide kan örneği alınarak önce ve sonra şeklinde gerçek yağ oranım hesaplansaydı değişen bişey olmazdı diye düşünüyorum bende.

Şu tansiyon olayını hallettikten sonra inşallah spora devam edicem.

Tavsiyelerin için çok teşekkürler.

5. darkfury81

darkfury81 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkadasım tartıya fazla guvenme o 7 kilo buyuk ihtimalle vucutta biriken su ve odemdir yani onemli bi bolumu en guzeli bel cevreni mezura ile olc en sağlıklı yontem bence bu seni yinede tebrik ederim ama zayıflama planlarını orta ve uzun vadede yap ve ona gore calıs gunluk kalori ıhtıyacında da 1800 kalorinin altına dusme

6. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    sabah kalk, tuvalete git tartıl.

bunun usulü budur. birinde gecenın bır vakti, diğerinde sabah tartılırsan fark olur illaki.

6 günde 7 kilo net yağ impossible.

7. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    6 gunde 7 kılo yag demek 63000 kalorı demektır bunu hıcbır ınsan evladı 6 gunde arcayamaz ımkansızdır sızın kaybettıgınız kılonun buyuk bır bolumu sudan olusmaktadır bence kardıoya devam edın ve beslenme programınızı duzenleyın sızın programınız uygulaması guc ve saglıksız bır program cunku kalorı oranı asırı dusuk bence kalorı sevıyenızı en az 1500-1600 cekın boylesı daha saglıklı ve kalıcı

8. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Arkadaşların dediği gibi yağdan bu kadar kiloyu vermenizin imkanı yok.Günlük 1600-1800 arası kalori alın.

Proteini yüksek tutun karbonhidratı tamamen kesmeyin.Sebze ve meyve tüketin yemeklerinizi az tuzlu yemeye çalışın.Yemeklere yağ koyacaksanız az olarak zeytin yağı tercih edin.Diyet ilerledikçe vitamin tableti kullanabilirsiniz.

Öğün sayınzı 5-6 ya çıkarın metobolizmanız hızlansın.Yeşil çay içebilirsiniz.

9. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar hızlı kilo değişimi çok sağlıksız. Bir ayda en fazla 4 kilo farketmeli. Daha fazlası olduğunda derilede çatlak veya sarkma meydana gelir. Vücut geliştirmede de sarkmanın nedeni budur.

10. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    1 ayda 4 kilo saçmalığı 12 - 15 kilo fazlası olan insanlar için geçerli.Arkadaşın 40 kilo fazlası var.İlk hafta hızlı kilo vermesi normal.Bu hızla vermeye istesede devam edemiyecektir zaten.

Bir şu ödem kelimesi forumda yanlış kullanılıyor.Ödem vermişsin filan deniyor çoğu yerde.Ödem venöz yada lenfatik dolaşımla ilgili bozukluk olduğunda vücududa biriken sıvı fazlasıdır.Fazla kiloyla alakası yoktur.

Arkadaşın 6 günde 7 kilo yağ yaktım dediğide yok zaten.Yağ oranın yüzde 4 düştüğünü belirtmiş sadece

11. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Hesaplamayı biliyorsanız hesaplayın: %37 yağ oranı demek yaklaşık 110 kiloya 127cm bel ölçüsü demek. Bir haftada %4 azaldı diyor. Bu demek oluyorki bel ölçüsü 1 haftada 118cm, kilosu 103 kiloya düşmüş demektir. Sizce de bir yanlışlık yok mu? Bel 6 günde 9cm incelmiş.

Vücut 1 ayda 20 kilodan fazla değişime bile uğrayabilir. Ama deri vücuda tutunuyor. Çok hızlı incelmelerde deri buna ayak uyduramaz ve zayıf vücuda tutunamamaya başlar. Bu da sarkma demektir. Sarkmanın geçmesi çok zordur, tekrar eski kiloya gelip vücudu deriye değdirmek gerekli. Ya da estetik operasyondan geçmelisiniz. Hızlı kilo alımlarında da aynı şekilde deri çatlar. Bunlar belilri bir kilo fazlalığında olan insanda değil, herkeste böyledir.

12. Jander

Jander Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Sarkma meydana gelmesi olasi.. Peki su an nasil durumlar? Kilonuz ayni kaldi mi?

Sayfayı Paylaş