6 aylık vücut geliştirme sonucum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alexfb tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. alexfb

alexfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba 6 aydır vücut geliştirme yapıyorum. Size ilk ve son ölçümleri yazacağım. Yaşım 20 ve boyum da 180.

Kol 29 -----> 32,5

Göğüs 89 ------> 98

Omuz 108 ------> 116

Bel 76 -------> 77

Kilo 63 -----> 68

Sizce gelişme nasıl? Hiçbir toz kullanmadım henüz. Kolun en sonuç alamadığım yer olduğunu düşünüyorum.

Sizce bundan sonra ne yapmalıyım. Önerileriniz varsa teşekkür ederim

2. freerunning

freerunning Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kimine göre kollar kimine göre kanat kimine göre vucud yapısına göre omuzlar zor gelişiyor benmde kollar ince omuz 128 bel 95 gögüs 99 kol 30

3. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    az, ,yetersiz

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Beslenme ve çalışma programını yazarsan daha verimli yardımcı oluruz ...

5. alexfb

alexfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    öyle belirli bir beslenme programım yok sadece protein ağırlıklı yemeye çalışıyorum süt yoğurt peynir tavuk vs. ve tabi karbonhidrat ağırlıklı da beslenmeye çalışıyorum.

2.kez program değiştirdim

Programalrımın hepsinde ilk gün biceps göğüs ikinci gün omuz triceps üçüncü gün sırt bacak vardı.

İlk gün göğüs için chest press dumbell fly incline dumbell press ve pullower, biceps için bicep curl, barbell curl(düz olanla) ve hummer curl

İkinci gün omuz için shoulder press dumbell curl(isminden emin değilim) lateral ve trapezle ilgili bir hareket, triceps için isimlerini hatırladığım üç hareket var. biri düz öbürü üçgen bir şeyle aletle yapılan üçüncüsü de dirseği kırarak yapılan.

Üçüncü gün lat pulldown front lat pulldown adını hatırlamadığım bir hareket ve dumbell rowing, bacak için leg extension leg press ve leg curl.

Şimdi biraz daha değişti program. bench press butterfly calf z barla barbell curl vs. eklendi bazıları çıkartıldı

6. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    kol haricinde güzel bir gelişim var ama enteresan olan genelde sporda ilk ayımızda biceps kaslarımız her kim olursa olsun en 2 cm gelişir benim ilk ayda 4 cm gelişmişti o zamanlar bicepsm iyi diyodum tabi yaklaşık 3 4 aydır 1 cm zor gelişti şimdi en gelişmeyen yerim biceps im oldu inş sana tam tersi olur sonradan açılır bicepslerin .dd

alexfb bunu beğendi.
  7. alexfb

alexfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    :)) inşallah. ben biraz triceps konusunda hata yaptım sanırsam bu yüzden kol hacmini arttıramadım

8. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    BİCEPS i en güzel gösteren yer triceps dir önem vermeni dilerim ne kadar iyi triii o kadar iyi biceps :D

9. alexfb

alexfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Aynen 6 ay geçti ama ben bir şeylerin yeni farkında oluyorum. Neyse geç olsun güç olmasın :D

Sayfayı Paylaş