1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

6 aylık çalışma resimlerim sizce bulk devam mı? definasyon mu?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Duran14 tarafından 10 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Duran14

Duran14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar resımlerın kaitesi cokgüzel diil ışık da öyle ama yorum yaparsanız sevinirim. Kol:41 boy:191 kilo:84 yag oranı:&14
    bel:79 c omuz ve göğüs blmiyrum malesef

Ekli Dosyalar:

2. exalubur

exalubur Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dekorasyon
    Yer:
    istanbul
    bu pozlarla zor yorum yapmak uyarı gelir sanırım

3. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Kendini hissettiğin kadar da bulk değilsin, definasyonu zorunlu görmüyorum ben 1)
    Zorunlu pozlar yok, bol bol gögüs ve karın seyrediyoruz sadece 2)
    Belin gayet ince,tam emin olamamakla birlikte çatın dar gibi görünüyor; ama obliklerin de dar olduğu için gayet üçgen duruyorusn 3)
    Boy 1.91 durmuyor, belki de fotografları çekiş açındandır.4)
    6 aylık bir vücut olmakla beraber, alt yapının iyi olduğunu düşünüyorum. 5)
    En yakın zamanda yeni ve doğru pozları eklemen gerekiyor. Yoksa başlığın kilitlenir.6)
    Tbrkler...

YAHYA bunu beğendi.
  4. whammers

whammers Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    boyun 1.91'mi hakkaten??
    çok kısa görünüyosun bu resimlerde

5. Duran14

Duran14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :)

yok gerçekten 1 91 im ama doğru soluyorsunuz resımlerde o kadar uzun gozukmuyorum kusura bakmayaın daha guzel resım olmadıgı ıcın koyamıyorum. Evet catım cok genıs sayılmaz ancak dar da dıyemem belım ınce oblıklerle beraber fakat catı cok genıs olmamasına ragmen omuzlarım sivri, yani bi garip bende çözemiyorum:)) ve kimse çözemiyor bana biri yardım etse cok memnuın olacağım saygılar

6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    nasıl bir yardım istiyorsun?...sana yardım etmek için ilk önce daha net ve vücudunun tamamını net bir şekilde gösteren resimler koymalısın..ardından, sorununu söyle, ondan sonra yardım etme safhasına gelelim...

bonatschi bunu beğendi.
  7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    diez bunu beğendi.
  8. Duran14

Duran14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    devam

kendi resimlerimden poz şkilde olanı yok malesef ama yarın salonda çeküp koyacam yinede bir iki tane kıstaslara yakın olanları ekledım yanlız bunlar 3.5 ay oncesıne ait hacım olarak daha fazlayım su an ama yeter dıyıp defınasyona basladm pzy gunu cunku ustgogusum ozelllıkle neyaparsam yapıyım gelısmıyor. Piramit seti bırakıp 3*1 setlere hafif değil ama öncekilere nazaran daha az kılolara bsladım. SUpp su an kullanmıyorum reseptörleri boşaltmak amacıyla. Bu hafta baslıcam tekrar 4 aydan sonra sorum su olacak yanı defıne gırerek ne kazanırım ne kaybedeerım ya da ne ypmalıyım daha da mı hacım almalıyım. Şunu belırtıyım ben bodycı gıbı olmak nıyetınde dıılım hıc bır zaman zaten modellık yapıyorum. saygılar

Ekli Dosyalar:

bonatschi bunu beğendi.
  9. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    görünüşe göre definisyona ihtiyacın yok. hacim yapmaya devam et. 6 pack gözükürken definisyona girmek boşuna hacim kaybı olur.
    bu arada kemer firması sponsorun değilse, kemeri de çıkarsan iyi olur :D

10. Duran14

Duran14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ayaz v aytos

sanırım haklısın bu arada sponsor diil fakat bel ağrısı çekmemek için takıyorum sorun var biraz belimde çünkü. Define durumu sormamın sebebi 7 ayda 12 kilo alıp üstgöğüste özellikle başarısız olmam aytosh. Bu arada ayaz bi de buna yorum yapsa süper olcak.

saygılar

11. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Vücudun güzel, tebrik ederim.

Ancak bodyci vücudu yapmayacakta olsan da mevcut resimlerinde bana göre üst göğüs (sende söylemişsin) ve kanat eksik. Ayrıca üst göğüs başta olmak üzere genel olarak biraz hacim eksiğin var.

Sırt ve kanatlarında eksik, hacim yok, bel göğüs oranı daha iyi olabilirdi. Kanatları biraz daha geliştirmelisin bence.

Tüm bunları söyleyebilmekle birlikte bu vücuda yorum YAPILAMAZ duran14 çünkü adamakıllı denebilecek bir tek fotoğrafın var ondada afedersin donun ve çatalın gözüküyor. Kusura bakma ama gerçek bu. Yani bu kadar mı zordur kurallara uygun fotoğraf çektirmek bunu bir türlü anlayamıyorum ? Poz veremeyen daha doğrusu poz vermeye çalışmayan insanlar alelade resimleri buraya koyarak nasıl yorum beklerler hayret ediyorum. Şu işe bak koluna bile yorum yapamıyoruz adam akıllı bir tane bile kol pozun yok.

Genel olarak bakıldığında hacimli ve kaslı bir vücut değil tabi, fit bir vücut görünüyor. Vücudun daha iyi olabilir. Ancak bunun için hedefini iyi belirlemeli ve doğru antrenman ve beslenme stratejilerini kurmalısın.

Bu arada boyunu bir daha ölçtürmeni öneririm, ben dahil bunca kişi boyunun 191 cm olduğuna resim olmasına rağmen inanamıyorsa bi yerde bi hata olmuş olabilir. Bu arada tekrar ölçülmesende olur, 191 olman veya olmaman benim için de kimse için önemli değil sdece alacağın tavsiyelerde boyunun da düşünüleceğini hesaba katarak yeniden ölçtür dedim.

12. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ciddi ağırlıklara girmiyorsun, bodyci olmak niyetin değilmiş ordan anlaşılıyor, o zaman kemer takmanın sebebi nedir acaba?

13. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    modellik yaptıgın için bulkı pek tavsiye etmiyorum...ama vücuduna baktıgımda şunu görüyorum ki hacim almadan bu vücudu büyütmek cok zor...eger, spor alt yapın olsaydı, biraz hacimlide olsaydın, artık kendini protein diyeti yaparak geliştirmeni tavsiye ederdim...ama bu vücut mutlaka hacimlenmeli...hacimlenemkten korkma bu yaglanmak anlamına gelmiyor...tamamen kaliteli beslenme işi...supplement kürü yapmak için uygunsan, onu da yap derim...ayrıca rutin beslenme düzeninine de yazarsan, onu da ayrıca düzenleyebilirim...

eksik bölgelerine gelince, göğüs bölgen zayıf, omuzların güzel,mide de iyi, sırta cok yüklenmen gerekecek, ama ondan önce kanatlara agırlık verilmeli...

göğüs için bir program yazıyorum sana...bunu gerçekten uygularsan, göğüs şikayetlerin azalacagından emin olabilirsin...bu sadece sana özel yazdıgım bir program..5 hareket yapacaktım, ama hacimlenesin diye 4 hareket yazdım...ileride gelişmelerini takip ettigimizde 5 e tamamlayacagımıza o zaman karar veririz...

göğüse başlamadan önce, ısınma yapmalısın biraz max gelişim için..ilk önce,push ups close position ve wide positiondan 10-20 tane çek, sonra isometric chest squeezes yap biraz...göğüslerini biraz ısındıgını anladıktan sonra aşagıdaki programa gecebilirsin..unutmaki ısınma cok önemlidir...setlerin sayılarını belirlemeyi asla sevemedim çünkü her vücut tekrar sayısını kendisi belirler, ama göğüste hacim aldııgn için ısınma hariç 6-10 tekrar idealdir senin için...sırtta ise, yine ısınma hariç, 10 tekrar idealdir....

göğüs için;

smith machine incline bench press
    flat bench cable flyes
    incline dumbbell flyes - with a twist
    pullover

sırt için;özellikle kanat blgesine yogunluk verdim programında...

wide chin up
    underhand cable pulldowns
    t-bar row
    seated cable rows

YAHYA bunu beğendi.
  14. Duran14

Duran14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    devam

wolf,öncelikle çok teşekkürler ne demek istedğini oldukça anladım şu chin up dşında bn de senin gibi düşünüyorum yani yapabilirsem yağlanmadan hacim almak istiyorum . Bu arada spor gecmısım var bu 7 aydan once 14 ay kadar yapmıstım artı mıllı hentbolcuydum 9 sene kadar oynadım fakat onceden 110 kılodan 66 kıloya kadar dustum zayıflarken ve bılıncsız sekılde malesef kas kaybettım bunun etkısı var saırım. Artı boy konusuna gelınce bu inanılmaz garip geldi ölç noktasına kadar gitmiş heralde yazanlar 2.00 üstü:) şaka bir yana gerçekten 1 91 im ayrıca pozu yarın halledecegımı solemıstım tekrar edıyorum BEN BODY CI DIILIM MODELIM AMA sıtenın ıcerıgı harıka o yuzden burdan yararlanmak ıstedım son olarak. Kemer olayını yazmıstım arkadasım zaten cok cevap da yok baslık da görmen cok basit yani:) teşekkürler saygılar

15. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut aşağıya doğru inanılmaz incelmiş bide definasyona girsen herhalde belin kürek kadar olurdu :)

16. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Şuanki görüntünle tam bir modelsin zaten. Piyasadaki modellerden kat be kat üstün bir vücudun var. Yağlanman senin modelliğini olumsuz etkiler. Kasların çok irileşirse bu da etkiler sanırım. Neticede görevin elbiseleri sergileyebilmek. Çok iri biceps, calf ve kanatlarla seni podyumda düşünemiyorum.

17. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    Ben kural kısımını pek bilemem ama gayet iyi 6 aylık emeginin karşılığı biraz bicepsler görüntü olmadıgından küçük gibi duruyor ama tam göremediğim için söyledim

18. YAHYA

YAHYA Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    iyi biii görünümm ne diyolardıı fitt olmuşsun daha iyi de ola bilirr hem daha 6 ay olmuşşş ama bid e bulkk için dahafazla kg lazım değil mii
    sen şuan da iyin kg açısın da

19. yeşilyurtlu

yeşilyurtlu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kolların 41 cm değil bence bir daha ölç

20. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    tebrikler gercekten tebrikler !!!siteye kayit olali daha bi hafta olmadi belki ve daha ikinci mesajinda kolun 41 degil bi daha ölc falan diye bi mesaj yaziyosun..sence dogrumu bu davranis..arkadas 1.91 boyu oldugunu söylüyor.1.91 e göre 41 cm kol büüyk bi kol degil ve 1.70 lik birinde durdugundan cok daha ince durur 41 cm...biraz daha alttan alip düsünerek yazalim mesajlari...saygilar

Sayfayı Paylaş