1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

6 Aylık Çalışma Sonrası

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve murat-ciftci tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar arkadaşlar,
    Daha önce After-Before kısmına başlık açmıştım fakat 6 ayımı doldurduğum için artık buraya da bir başlık açmaya karar verdim.8 temmuzda bu spora başladım.Yapıcı yorumlarınızı bekliyorum.Eksik kalan bölge vs.

Ekli Dosyalar:

2. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    dostum vücudun gerçekten çok orantılı eksik tek bir yer var oda trapez böyle bi vücuta trapez ve biraz daha omuz genişliği çok yakışır bence bu formunuzu koruyun karın kaslarınızı daha belirginleştirdiniz mi harika bir vücut ortaya çıkar

3. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler.Trapeze boyum çok uzun olmadığı için pek yüklenmiyordum fakat dediğiniz gibi eksikliğini hissetmeye biraz başladım bu yüzden de trapez çalışmaya başlayalı daha iki hafta oldu :) 6 ay boyunca trapeze direkt vuran tek bir hareket bile yapmadım fakat şimdi omuz günlerinde 2 tane yapıyorum.4-5 kilo daha almak istiyorum karın kaslarına nisan,mayıs gibi kardiyo ile birlikte iyice yükleneceğim.Şu an sadece rutin karın egzersizlerine devam.

4. Analyzer

Analyzer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Gerçekten muntazam bir gelişim ve vücut. Artık bulk zamanı gelmiş gibi. 6 ay içinde kullandığınız programlar konusunda da biraz bilgi verebilir misiniz?

5. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    tebrık ederım beslenmenızıde yazarsanız forumdakı bu ıse yenı baslayanlarda yararlanabılır.. suan ıcın en buyuk eksıgın bence trapez.

6. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Çok teşekkürler arkadaşlar.Bulk dönemi sizce olmazsa olmaz mı ? Açıkçası bulk dönemine girmek ve yağlanmak istemiyorum fakat hacim istiyorum bu yüzden de işin içinden çıkamıyorum. :) Beslenmemi kilo almak adına biraz daha artırdım. Bakalım gelişim nasıl olacak,buradan paylaşacağım.
    ilk 2-3 ay günde 2 bölge çalışıp ertesi gün dinlendim.Her antrenman sonrası 10-15 dakika kadar bir gün bel bölgesi bir gün karın bölgesi çalıştım.Hiç kardiyo yapmadım sadece 10 dakika genel ısınma yaptım her antrenman öncesi.İlk 2 ay her antrenman sonrası yarım piliç çevirme yedim.Beyaz ekmek hiç tüketmiyorum nerdeyse.Sadece evde alman çavdar ekmeğim yoksa sabahları kahvaltıda bir kaç dilim yiyorum o kadar.Bazen kahvaltıda yulaf ezmesi,yumurta ve protein tozu tüketiyorum.Eğer gün içerisinde yeteri kadar protein alamadıysam günde toplam 10 yumurta beyazını yiyorum.Akşam yemeklerimde genelde haşlama tavuk ve makarna yiyorum.ilk 3 ay sadece protein tozu kullandım.Sonrasında amino ve creatin kullandım 1 ay.Şu an aklıma gelenler bunlar.Yarımcı olabildiysem ne mutlu.Kolay gelsin.Bu arada gece yatmadan genelde yarım litre light süt tüketiyorum :)

Newrakı bunu beğendi.
  7. ebayar

ebayar Guest

Çok iyi bir çalışma yapmışsınız hocam tebrik ederim darısı benim başıma :)

8. Newrakı

Newrakı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Güzel gelişim olmuş tebrikler. Acaba amino ve creatin'den yeterli düzeyde fayda gördünüzmü.?

9. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Tebrikler diyetinizde yağ tüketimi hiç yaptınız mı yoksa tamamen kestiniz mi?Genel kanı %20 yağ alınması yönünde ben bu yüzden z.yağı döküyorum sabahları peynir ve yumurta üzerine birde 2 tam yumurta yiyorum tamamen kesicem yağı olmazsa

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Sabırla olacaktır :) Bende daha yolun başındayım,yılmak yok,yolumuz uzun :)
    Kreatini büyük bir istekle aldım fakat biraz hayal kırıklığı yaşadım.Biraz daha kilo almak amaçlı kullanmıştım fakat kilomda ya da kaldırdığım ağırlıklarda pek bir etkisini görmedim açıkçası.Gerçi öğrenci olduğum için beslenmem biraz zayıftı o sırada onun etkisi büyüktür diye düşünüyorum.Amino ve kreatinin vücudumu biraz daha forma sokmasında muhakkak faydası olmuştur.1 aylık kullanım için bir şeyler söylemek erken olabilir.Aradan sonra 1 aylık kullanım daha yapacağım.Şu an tatilde olduğum için oldukça iyi beslenebiliyorum bu yüzden bundan sonra yorum yapmak daha sağlıklı olabilir :)
    Yağı tamamen kesmedim.Zeytin yağ haricinde sıvı yağ ve katı yağ (margarin vs.) hiç kullanmadım.Ara öğünlerimde 1 avuç kadar ceviz tükettim zaten bu gerekli almam gereken yağı sağlamıştır.Haftada 1-2 kere kabuklu tuzsuz yer fıstığı tüketmeye çalışıyorum.En kaliteli yağlar ceviz ve yer fıstığında o yüzden tüketebilirsiniz abartıya kaçmamak kaydıyla.Gün içerisinde yumurta tüketimini 5 e çıkartabilirsiniz.(2 tam gerisi beyaz)
    Öğünlerinizde 30-40 gramdan fazla protein almanıza gerek yok çünkü vücut sindiremiyor bu yüzden bunun hesaplamasını da yapmak yerinde olacaktır :)

Newrakı bunu beğendi.
  11. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    2. fotoda elde sigara hiç yakışmamış :D Şaka bir yana 6 ay için güzel gelişme tebrikler . omuzlar dar gibi geldi sanırım trapez eksik diye çok aşağıda duruyor trapez çalışarak omuz hizanı biraz kaldırsan güzel olucak

12. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Oldukça dikkatlisiniz :)) Trapeze yükleneceğim,haklısınız. Trapez yorumu çok fazla alınca şöyle bir baktım da gerçekten çok boş duruyor :)

13. JBavlin

JBavlin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    KOCAELİ
    6 aylık bi çalışma yapmışsınız. Peki sadece doğal olarak mı beslendiniz ? et,süt,vb ?

14. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Protein tozu,üc aydan sonrada 1 ay kadar kreatin ve amino asit kullandım.

15. cangok

cangok Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Gelişim gayet güzel. Omuz ve kol biraz daha gelişebilirmiş belki de resimlerden öyle çıkmıştır. Sırt gelişimi ve carpe diem dövmeyi çok beğendim. Bende carpe diem ambigram yaptıracaktım :)

16. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler :) Omuzlarım aslında dar çatılı değil fakat fotoğraflar yanıltmış biraz.Kollar biraz geri kaldı,haklısınız.Şu an kilo almaya çalışıyorum bakalım kollar fark edecek mi zaman gösterecek.Ambigramlarda çok şık duruyor,seviyorum bende :)

17. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Kardes vucut gayet orantili goguslerin guzel duruyor ama karin olmayinca bi eksik oluyor bence karin eksik bolgen omuzlar biraz daha genisleyebilir goguslerini cok begendim benimkilere benziyor :)

18. Newrakı

Newrakı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Unutmadan sorayım ilk kilonuz ve şimdiki kilonuzu öğrenebilirmiyiz.? Başarılar. :)

19. murat-ciftci

murat-ciftci Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi kilo almaya çalışıyorum o yüzden karını pek takmıyorum :) nisan,mayıs gibi kardiyo ile karını daha da belirginleştireceğim :)
    77-78 kiloydum başlamadan önce.Şu an 71-72 kiloyum.

Newrakı bunu beğendi.
  20. Önerhan

Önerhan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Boy kaç

Sayfayı Paylaş