6 Ayda "15 Kilo" Kas Kütlesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve vto tarafından 27 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. vto

vto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba geçenlerde Hürriyet'in sitesinde rastladığım bir haberi sizlerle paylaşmak istedim. Habere göre Prince of Persia filminde oynayacak aktör "özel bir çalışma" ile vücuduna 6 ayda 15 kilo kas kütlesi eklemiş. Benim bu noktada bu sporla profesyonel olarak ilgilenen kişilere sorum burada ki "özel bir çalışma" dan kasıt, steroit, hormon v.b. mi? yoksa doğal yollardan yapılan sıkı bir çalışma mı? Teşekkürler.

2. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    tabiki steroid. doğal yollardan 6 ayda 15 kilo kas kütlesi imkansız.

3. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    normal bir kişi 1 ayda ortalama 2 kg kas kütlesi kazanabiliyor. burdan 2kg x 6 ay= 12kg kas.
    pek fazla streoid kullanacağını düşünmüyorum.>>en azından hugh jackman'ın doğal yaptığını biliyorum çoz az supplement kullanıyor.<< yani o biraz daha fazla yüklenmiştir,çok sıkı çalışmıştır,iyi dinlenmiştir,iyi supplement ve beslenme>>> 3kg/6ay=0.5kg kası her ay için fazladan almıştır.her ay 2.5 kg kas almıştır,bence olmayacak birşey değil.yakın bir arkadaşım da çok hızlı gelişmişti geçen yıl.

4. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    6 ayda 15 kg. alırsın ama onun en fazla bikaç kilosu kas olur o da her yönden bu spor için şanslıysan. haberciler sporcu olmadığı için bu konuyu öyle yazmaları doğal.
    adam, rolüne uygun görünmesi için irileştirilecek kısaca :)

draft bunu beğendi.
  5. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    hugh jackman doğal ? :D:D:D oyuncularda birden deli gibi kas yapan adamların çok sağlam doktorları, hocaları var. kimdir, kimlerdir bilmiyorumda, bana kalırsa hepsi aynı adamın/adamların elinden geçiyor. hepsindede vücut kısa sürede eksiksiz oluyor. ( simetri, yağ oranı, şıklık)

6. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    samet22 çok haklısın muscle&fitness te okumuştum hugh jackman la ile ilgili bir yazı vardı bütün holywood yıldızlarının hepsi aynı adamın elinden geçiyor.

7. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    neden olmasın 6 ayda imkansız değil bilimsel bir dayanağınız var heralde böyle net konuşabildiğinize göre

8. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
  9. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    ben prince of perisada ki adaın röportajını görmüştüm. kaslarla çok güzel görünüyorum ama bir iki ay içinde hepsi gidecek diyordu

10. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    bilimsel dayanağımda 30 lu yaşlarda birisinin kısa sürede bu kadar kas alamayacağı. (tam olarak kaç ayda yapmış bilmem, bilemem ama söylenilene göre konuşuyorum.) ve yine tekrarlıyorum bunların hepsi aynı tarz vücuda sahip oluyorlar. karşılaştırın görün. ne bir simetriği eksiği, nede bulunabilecek bir kusur.

11. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bir kere onlar bizim gibi spor yapmıyorlar,wc e bile profesyonellerden destek alarak giriyorlar.
    Adamların adım atması bile programa dahildir.Biz tek başımıza çalışıyoruz,onların arkasında ordu var. steroid değil.

12. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    diego7 normal bir insan ayda 2 kg kas kazanabiliyorsa 2 yılda 48 kg kas yapar buda seni mr olympia yapar zaten uçmuşsun dostum sen cahilliğin bu kadarınada pes.

harun073838 ve F50 bunu beğendi.
  13. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

dıego7 yazdıkların tamamen saçma. sen bu adamla berabermı takılıyorsun gun ıcındede kesınlıkle almıyor dıyorsun? oyle bı yazmıssınkı sankı yedıgınız ıcdıgınız ayrı gıtmıyor. fazla uzatmadan sunu soyluyorum masa tenısı harıc vucudu yoran tum spor dallarında dopıng var ve olucak. steroıt konusunda almıyorum dıgenlerın ne yapdıgını sadece kendısı bılır. hmm sizde burda her vucut ıcın vaktınızı harcayıp bu vucudda steroıt varmı yokmu geyigine devam edersınız. vucudu yapan arkadasın umrunda olmaz adam yapar sız tartısırsınız sadece. bırakın artık her vucudun steroıt polemıgını yapmayı bana gore vucud iyiyse iyidir neyle nasıl yapıldıgı önemli degil. varsa bi gocunma durumunuz sizde kullanında evrim geçirin egerki o kadar kolaysa...

Son düzenleme: 29 Mayıs 2010
  14. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Daha önce iyi bi vücut yapmış sonra kaybetmişsen ki oyuncular genelde rol hazırlık zamanları kendine bakar) o zaman çok daha kolaydır kısa sürede o vücudu geri kazanabilirsin. Fakat o kadar kısa mümkün değil. Tabi ki bilimsel bilgilere göre konuşuyoruz araştırabilirsiniz forumda bile çok kez söylendi bunlar. Bu kadar basit olsaydı 3 senede 90kg. kas yapılır, erkeklerin yüzde doksanı ronnie gibi gezerdi dünyada :) 2013 yılında hangimiz öyle olacak bakalım :))))

15. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    valla beyler onu bilmemde...ben ölçüm makinasına giriyorum,2 ayda 3 kilo kas kazandığım...1 haftada 800 gram kas kazandığım oldu.

16. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Hanı jarhead ve mustafa guzelce acıklamıslar bana bırtek pes demek kaldı..

Ne kadarda rahat 4 haftada 2500gr kas almıstır dıyebılıyorsunuz, onuda gectım buna steroıd kullanmadan olabılır dıyorsunuz..

Turta sende oyle sacma olcum makınalarına guvenme haftada 800gr kas ne demek yahu, ınsanlar 800 gr kas kutlesı ıcın 2-3 ay calısıyor, o da her seyı kıtabına gore yaparak beslenmesıne ozen gostererek..

Bu kadar kolay sanıyorsunuz madem Turta kac hafta oldu mesela basladıgından kac on kg fazlasın?..

Ikıncı dıyecegım seyde tamam steroıd zararlı kımse kımseye onermıyor, fakat bu sektorlerde uzman doktorlar kontrolunde kullanımının yaygın oldugunuda ogrenın artık..

O kadar para donen bır pıyasada kımse ısı sansa bırakmıyor veya zamana yaymıyor..

Kullanan daha az emek harcamıyor zaten emın olun, senden benden cok cok daha fazla emek harcıyorlar..

Ha bu steroıdın zararsız oldugunu mu gosterır hayır, ama kullanan kısı kafasında yarar-zarar tablosunu yapıp kullanıyor ve bılınclı bır kullanım ıle zararının yanında yararını da goruyor..

Bu ıslerı kolay sanmayalım, steroıd kullanıp platolarını asan ve ımrenılecek vucut yapanlarıda steroıd kullanmıs dıye kucumsemeyelım..

Sımdı steroıdı ozendırıyor dıyenler olur her seye ragmen, yok oyle bır sey.. ;)

17. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bu adamı yeni başlamış olarak ele alırsak kısa sürede kas kazanmasından doğal bi şey yok bazı arkadaşlar sonradan gelişimin yavaşlayıp ve durduğunu hesaba katmamışlar ellerinde sınırsız supplement mükemmel beslenme imkanları ve daha önemlisi bu işin piri antrenörler var herşeye steroid deyip olayından içinden çıkmak kolay

18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Tamam ıyı dıyorsunda rakamları okumadın sanırım 6 ayda 15 kg dıyor.. ;)

Sen ıstedıgın kadar her ogun 300 gr et artı 2 olcek whey kullan gunde 2 kg'a yakın et ve 12 olcek whey yapar.. Yanı 800 gr proteın.. Pekı normal bır vucut, 70 kg dogal, bunun ne kadarını kullanır.. Cok agır calısıyorsa belkı maks 200-250..

Eeee ne farkettı cok ultra ımkanlarla beslenmek?..

Daha ayrıntılı dusunmemız lazım..

Sızın o bahsettıgınız 6 ayda 15 kg olayını soyle anlatayım.. Bugun mr olımpıalar rakamı yanlıs hatırlamıyorsan en az 10ar yıllık gecmıslerıyle gelısmelerıyle basladıkları gunden berı 30-40 kg kas kutlesı kazanmıslardır..

E sımdı bu olımpıalar bu ısı en ıyı yapanlar degıl mı, onalr sımdı ılk 6 ay 15 kg kas kazanmıslarda sonra gerı kalan 25-30 kg kası mı 6-7 yıla yaymıslar..

Sız daha ınanıyorsanız alın 6 ayda 15 kg, hatta 15 ne kı 25 alın.. 1 yılda 50 kg yapar bızde sızı olımpıa goruruz.. ;)

Haaa son olarak bu adamın fotolarına bakarsanız 15 kas degıl maksımum 2-3 kg kas kazandıgınıda gorursunuz.. O gobegını gormuyor musunuz.. Eskı halıyle oynasa daha ıyıymıs bence..

19. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    hehe supplement sadece whey süper bunu geçelim vücudun su toplaması olayıda var sonuçta adamların ripped görünüme pek ihtiyaçları yok
    bide steroidsiz vücut yapılmaz sözüne iki çift lafım var kendini kandırmaktan başka bi şey yapmamışsın hele yeni başlayanlar postunu okuyup"nasıl olsa yapılmıyomuş ilaçsız vücut şimdiden başlayım bari" fikrine kapılabilirler

20. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Senın nasıl bır anlayısa sahıp oldugun ortada..

Alınma ama zerre anlamamıssın yazdıklarımdan..

Oltaya da gelmıssın mesajın sonunda dedıgım gıbı.. Ben steroıdsız yapılmaz gıbı bırsey yazmıs mıyım..

Tum ıyı nıyetımle ılk ve son kez ayrıntılı cevap verecegım, yok hala anlamazsan bır daha da acıklamam arkadasım..

Daha temelden bazı seylerı bılmedıgın ortada..

Bır ınsanın bır senede kazanabılecegı maksımum kas oranı bellıdır ve bu rakamın 15 kg'ın altında oldugunu belırtmeme gerek yoktur sanırım.. 6-9 kg arası, maksımum..

Mesajının en basından baslayalım..

Supplement olarak sadeec whey almıssın demıssın, ben "proteın" olarak normal yıyeceklerden olan "et"ı ve besın takvıyesı olan "whey"ı yazdım.. Tekrar yazıyorum belkı anlamazsın proteın olarak..

Sonra yazmıssınkı bunun su toplaması olayıda var.. Evet dedıgın gıbı su toplama olayı var hatta yaglanma olayıda var kı bızlerde bunu soyluyoruz zaten 15 kg'ın olsa olsa 3-5 kg'ı kastır gerı kalanı su ve yag..

Son olarak, bu forumda yenı baslayanlara elımden geldıgınce en cok yol gostermeye calısan kısılerden oldugumu dusunuyorum.. Emın ol senın gıbı anlamazlar cunku art nıyetlı okumazlar.. Dedıklerım acık ve ben asla steroıdsız vucut yapılmaz yazmamısım..

Bu yazdıgın gercekten sınırlendırdı benı ve art nıyetlı oldugunu dusundurdu ama yınede ıyı nıyetle yazıyorum acıklıyorum sana tekrar arkadasım..

Yok hala yazılarımdan olmayan, sacma anlamlar cıkaracaksan bırak ıcınde kalsın.. Nasıl olsa senden baska kımse o anlamları cıkarmaz..

Cunku son mesajımda steroıd'ın bırak "s"si, ıması bıle gecmıyor..

Dedıgım gıbı bır kereye mahsus yazdım, yok hala art nıyetle devam edersenız ben yokum bu ıste jarhead mustafa gıbı susarım, gulerım sadece..

Sayfayı Paylaş