6 aydır yüzüyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AlpTheRedOne tarafından 11 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. AlpTheRedOne

AlpTheRedOne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba,
    6 aydır haftada 3 gün(günde 500mt) yüzüyorum ve vücudumda fazla bir gelişme olmadı tabi bu beklenen bir şeydi.
    Artık vücut gelişmeye başlamaya karar verdim.sorularım şunlar;
    Başlar başlamaz protein tozu kullanmam sakıncalı olur mu?
    Belli bir kondisyon çalışmasına ihtiyaç duyacak mıyım?
    Hafif ağırlıkla mı başlamam gerekiyor yoksa gücüme oranla çalışmam ağrı yaratır mı?
    Ve son olarak yüzmeninde katkısıyla vücudumun şekillenmesi normale göre daha hızlı olur mu?:):)

2. Turkizmir

Turkizmir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende protein tozu ile bunu merak ediyorum. Flexor hoca 3 ay'dan önce protein tozu kullanmak boşuna para vermek demiş. Peki 3 aydan fazla başka bir spor yapmış kişi vücut geliştirmeye direk protein tozuyla başlayabilir mi ? (Kusura bakma konuna kaynak yaptım) :)

3. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    kardeşim kusura bakma ama bu dal ile ilgili çok fazla bilgin zaten yok öncelikle sen 1 ay daha yüzmeni yap (ben hergün 1km yüzüyorum) bu arada bol bolaraştır bu soruları soruyorsan ilerde çok yanlış şeyler yaparsın kusura bakma benden sana tavsiye :p 1)sakıncası olmaz ama yararıda olmaz günlük tükkettiğin besinler gerekli proteini sana karşılar 2)kondisyon çalısmasını yapıp yapmamayı sen biliceksin ne istediğine bağlı olarak sen karar ver 3)ilk aylarda kendini çok yorma fakat kullanacagın ağırlıklar son 3-4 tekrarda seni yorsun o acıyı hisset :D 4)yüzmenin elbette katkısı olacaktır fakat büyükmü küçükmü orasını bilmem :D umarımyardımcı olmusumdur BOL BOL OKU :D

4. AlpTheRedOne

AlpTheRedOne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bir sorum daha var, sporun etkili olması için hafta 3 günümü ayırmam gerek bildiğim kadarıyla. Pekiya haftanın 2 günü fitness bir günü yüzme aynı etkiyi gösterir mi? Bu arada ceavbın için teşekkürler.

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bu soruyu soracak kadar bilgisizken protein tozu alman paranı çöpe atman demek olur.

Hayır. Gelişmeni yavaşlatır. Haftada 3 gün ağırlık çalışıp bunun haricinde bir günü yüzmeye ayırabilirsin.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2014
    Bekci bunu beğendi.
  6. terzi312

terzi312 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    İlk ay veya ilk 3 ay protein kullanılmasını Flexor hoca niye
    Flexor hoca sizce neden ilk 3 ay protein tozu kullanmanın yararının olmayacağını söylemiştir?
    Ben kendi fikrimi söylüyorum.Çünkü spora başlayan kişi zaten ilk 3 ay daha yeni yeni bu sporu tanımaya başlamaktadır.Buna paralel protein kullanımı hakkında eksik&yanlış bilgiler ışığında zaten protein kullanımı fazla bir yarar vermez :)
    E haliyle ilk 3 ayınızda fazla bir yüklenme göstermeyeceğinizden protein ihtiyacınızda fazla olmayacaktır.
    Bencede çok doğru bir düşüncedir bu :)
    Başka bir spor derken en azından güreş antremanları kadar
    yoğun antreman yapan arkadaşlar kullanırsa makbul olur.Yoksa futbol,basketbol güce dayalı sporlar değil kondüsyona dayalı sporlardır diye düşünüyorum.

7. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Hiç kullanma şart değil ya ben kullanmıyorum memnunum git paşa paşa tavuğunu peynirini yumurtanı ye kafan rahat olur tozsuz yaptım diye

8. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    kardeşim tozsuz yaptım diye bi kavram yok bu , toz dediğin şey protein adamın maddı imkanını bilmiyoken alarjisi olup olmadıgını bilmiyoken tozsuz yaptım ben en iyisiyim moduna girmek aptallıktır, kendimden biliyorum günde 3-4 yumurta beyazı yiyince 1 haftada her yerim alerji oluyor , muhtacım o toza . tozsuz yaptım demek anlamsız kafaları karıştırma

9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Eger hassas bir vücuda sahipseniz,sadece yumurta degil kullandiginiz tozda ayni etkiyi göstererek alerji yapabilir,Protein tozu alerji yapmicak diye bisiy yok.

10. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    valla orasını bilmiyorum , kırmızı-beyaz et tüketimi yada yoğurt tüketimi hiç dokunmazken günde 5-6 yumuta cart diye sırtımı kıpkırmızı yapıyo krem kullaıyorum geçiyo :p proteinden ziyade sırf yumurtada bulunan birşey sanırım sonucta insan vucudu potansiyel her maddeye tepki verebilir .

11. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    tozsuz yaptım demek aptallık degildir dostum yeni başlayan demesin ulen toz mu alcaz illa diye
    sen muhtaç falan degilsin seninki tamamen şımarıklık ne demek muhtacım su mu bu muhtaç olacaksın

12. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    siz felsefelerinize devam edin .

Sayfayı Paylaş