6 aydır body yapıyorum yol katedemedim sıkıntı beslenme mi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yaibo tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlat yaklaşık 6 aydır boyd buılding sporu yapmaktayım ama bench presste hala 15-15 kglarla çalışıyorum artıramıyorum
    1,78 boy 77 kilo var yağ %15 civarında
    beslenmeye gelınce supplement almıyorum ama sorun oysa alırım
    günde 200gr civarında tavuk alıyorum
    ve 5-6 yumurta tuketıyorm
    spordan onca l-carnıtıne alıyorum
    6aydır takılı kaldım ve bu canımı sıkmaya başladı:mad: uzman arkadaşlarımız lütfen yardım''

2. Ninares

Ninares Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilisim
    Yer:
    Istanbul
    Gunde kac ogun yemek yiyorsunuz ve haftanin kac gunu idmana gidiyorsunuz.

3. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    bench presste 30kg dan sonrasında spor arkadaşın varsa ondan yardım iste küçük takvilerle kg artışını sağlayabilirsin. yok arkadaşım diyosan benim gibi tek tabancaysan o zaman şu arkadaştan yardım almanı tavsiye ederim. umarım gittiğin salonda vardır.

http://www.spor101.com/displaycontent.do?from=makalePhoto&filenumber=1&id=996

Ben 30 kg dan sonra bununla artış sağladım güvenli bir alet kaldıramadığın noktalarda çok yardımı dokunuyor.

4. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar çok merak ediyorum bu barların düz ağırlığı ne kadar?

5. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Daha fazla protein tüketmelisin. Yediklerinden hesap edersek yaklaşık 80 gram protein yapıyor. Bu da kilo başına 1 gram yapar. 1,5-2 gram tüketmeye çalış. Sadece tavuktan alma veya yumurtadan. Evet tavuk bu sporun olmazsa olmazlarından ama kırmızı et de tüketmeye çalış. En azından köfte yemelisin. Ve uyku düzenin olmalı. Akşam 11 den sonraya kalmamalısın ve sabah 7-8 sularında kalkmalısın. Bunları yaparsan iyi bi düzene girersin.

6. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    gunde 3 ana öğün yiyorum haftada 3 kez idmana gidiyorum
    kırmızı et pahalı olduğu için cok fazla alamıyorum ama denk geldikce tuketıyorum ;
    bundan ayrı olarak ton balığı yiyorum yağsız

bench presste dediğiniz yapacağım ancak o alette surtunme olduğu için normalden fazla ağırlık biniyor sanırsam

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konuda fazlasıyla cevap var
    Bench press yaz ve forumda açılmış tüm konuları üşenmeden oku

8. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    voitzor bunu bende merak edip salondakilere sordum ama kesin bir rakam veren olmadi. tahminim bar ve yan makara aparatlari 10 kg civarindadir.

9. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    peki bu aletın barı ve düzeneği bench presse göre daha ağır değilmi mesela benchte 15-15 takarken bunda da aynısını mı yapacaz?

10. rainhardt

rainhardt Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Kaliteli komplex karbonhidratları bolca tüketmeye bak. Özellikle antremandan iki üç saat kadar önce karbonhidrat yüklemesi yapabilirsin. (pilav, bulgur, esmer pirinç, makarna, vs)

11. Ninares

Ninares Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilisim
    Yer:
    Istanbul

Arkadaşımın da dediği gibi eğer sen yeteri miktarda Complex Karb almaz isen ,

antreman esnasında vücut enerjiyi protein'den alır buda ne demek olan kastan enerji almak demek. Yani kas inşaası değil kas kaybı demek thums:

12. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Beslenmen doğru olmadığı sürece bir adım yol alamazsın. Bu işin temeli beslenme.

Bu yazdığın miktarlar: 200gr tavuk+5-6 yumurta bir öğün için olabilir. Bu tür öğünden günde 4-5 sefer tüketmen gerek.
    Günde 10 yumurta ve en az 800gr et, balık tüketmen gerek.

Kilo başına 3gr karbonhidrat ve 3-4 gr protein +1.5 gr yağ tüketmediğin sürece VG yapıyorum diyemezsin.

Her 3-4 saate bir öğün yemen gerek her öğünde en az 200gr balık veya et ( beyaz, kırmızı fark etmez ) olması gerek.

13. gaffar

gaffar Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    3-4 gram protein çok fazla değil mi? Ben protein alımının her ne kadar istisnalar olsa da 2 gramdan fazla olmaması kanaatindeyim. Konuyu açan arkadaşın evet yeterli değildir ve fazla öğünü de olmayabilir bunlar hata, kabul ediyorum ama verdiğiniz protein miktarı örneğini artık profesyonellerin bile yanlış bulduğunu bilakis proteini azaltıp günde 1.8-2 grama çektiklerinden çok daha iyi sonuçlara ulaştıklarını okudum.

3 kere Mr.Olympia Şampiyonu olan Sergio Oliva, kendi döneminde vücut ağırlık başına 3-4gram protein aldığını itiraf etmişti. Bir dönem yaptığı harcamalar nedeniyle protein alımını ortalama 1,8grama düşürdüğünü fakat aynı oranda hacim ve kas geliştirdiğini açıklamıştı. O günden sonra yüksek protein alımına gerek duymadığını açıklamış ve idmanlarını da bu kural çerçevesinde yapmıştır.

Kaynak: http://www.***************/beslenme/makaleler/163-protein-ve-karbonhidrat-hesaplama.html

14. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Bulk döneminde 3-4 gr protein ne düşük ne fazla diye düşünüyorum. 70 kilo bir insan düşünelim. Kilosunun 4 katı kadar protein - kilosunun 56 katı kadar kh kilosu kadarda yağ aldığını varsayalım

70.4: 280 Gr protein : 1120 Kcal
    70.6: 420 Gr KH : 1680 Kcal
    70.1: 70 Gr Yağ : 640 Kcal
    +_________________________
    3440 Kcal

Bulk içiin ideal kalori diye düşünüyorum. Yanılıyormuyum? Definasyon döneminde bile yüksek protein alma taraftarıyım ben.

15. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Eğer 3-4 gr protein fazla ise günlük kalori ihtiyacını ciddi VG yapan birisi nasıl karşılamalı?

Bir örnek verelim. 70 klo bir erkeğin günlük kalori ihtiyacı 2000 diye düşünelim ( tabiki bu oran yaş, kas miktarı, genetik, iklim...ile değişir ). Bu insan birde günlük 1 saat antrenman yapıyorsa burada 600 kalori yaktığını düşünelim.
    Yani toplam 2600 kalori ihtiyacı var sadece kilosunu korumak için. Eğer bu insan kilo almak istiyorsa biraz daha fazla kaloriye ihtiyacı var, diyelim 400 kalori daha fazla. Şimdi 3000 kalori alması gereken birisi günlük dediğin gibi 2gr protein alsa yani 140 gram eder 560 kalori. GEriye kalır 2440 kalori. Bunun 1.5 gr yağ olarak alsa yani 100gr buda 900 kalori yapar. Geriye kalır 1540 kalori. Yani yaklaşık 400gr karbonhidrat. Buda kilo başına 5.5 gr karb yapıyor.
    Sporcuların beslenmesinin %35-40 protein+%40-45 karb ve %15 yağ olması tavsiye edilir.
    Eğer bu tavsiyeye uyarsak 5.5 gr karb çok olur ve 2gr protein az. Bu 300 kalorinin sadece %30 protein olsa bile günde 225 gr yapar.
    Kas hücresi proteinden oluşuyor. Eğer bu hücrenin büyümesini istiyorsak o zaman bu hücreye protein yüklememiz lazım. YAğsız ve hacimli bir vücuda sahip olmak istiyorsak o zaman dünya sağlık organizasyonunun tavsiye ettiği günlük kilo başına 1.5-2gr ila bir yere varamayız. Bu tavsiyeler 20 yaşındaki 45 kilo bir kız içinde geçerli 70 yaşında bir dede içinde.
    Ama bizim amacımız ne sağlıklı beslenme nede dengeli.

Burada amaç yağsız kas kütlesi oluşturmak. Bu amaca uygun beslenmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:33 ----------

Bu kalorinin 3000 % 30 sadece protein olsa demek istedimkafa_

DEXONİA bunu beğendi.
  16. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    6.ayımda bar dahil 50 kg 10 tekrar çıkıyordu beslenmem düzgün haftada 3 günde idman yapıyordum
    ayrıca en başından beri protein tozu amino asit alıyordum 6 ayda 50 kg 10 tekrar normal arkadaşım
    daha fazlasını istiyorsan kreatin kullanacaksın
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ağustos 2016 ---
    zamanla artar platoya takılmışsın

17. fruion

fruion Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    5.ayımdayım barla beraber 75 kilo 2 terar çıkartıyorum.bende bunda takılı kaldım işte.hatta bi ara 4 tekrar çıkardım.ertesi hafta tekrar 2 tekrar çıktı.

18. blodhemn

blodhemn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hesabinda hata var. O boy kiloya 15 yag orani ve 15 _ 15 bench press olamaz. Muhtemel yag oranin yuzde 20 nin ustundedir. Bence yag oranini gercekten yuzde 15 e dusur bu da tahminen en az 7 ya da 8 kilo vermen demek.

Sayfayı Paylaş