6. ayımda protein tozuna başlıyorum, kararsızım, yardım bekliyorum.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve baskn35 tarafından 29 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Evet arkadaşlar kısaca kendimi tanıtayım boy 168, kilo 67, yaş 17 (5 ay sonra)

6. ayımı bitirmiş bulunmaktayım, daha önce ufak muscle tech kullandım bilinçsizdim bir sonuç alamadım,
    tekrar protein tozu alacağım biraz yağlanma mevcut açıkcası hala hacim dönemindeyim, mayıs başı diyete başlamayı düşünüyorum. Öncelikle whey protein mi almalıyım yoksa başka tür mü ve bundan önemlisi hangi marka ve ürünü tavsiye edersiniz.

NOT : lütfen ama lütfen yorum yazmaya üşenmeyin, lütfen çok iyi sonuç aldığınız tozu yazınız...
    teşekkürler, saygılarla

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Iso 93 alabilirsin

baskn35 bunu beğendi.
  3. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Bu ürünü daha öncede duydum, fakat hakkında yeterli bilgiye sahip değilim, biraz içeriğinden bahseder misin? ayrıca fiyatından.

teşekkürler

4. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    gunluk klasik beslenmeni yazarsan (ama gercekci) ve yaptigin idmanin siddeti hakkinda bilgi verirsen ayni zamanda bir de asagi yukari yag oranini da yazarsan o zaman vucudundaki mevcut kaslari koruma + bazal metabolizmanda katabolik evre olmamasi icin alman gereken time-release protein miktari + yeni kas hucresi olusturman icin gereken protein miktarini hesaplar, mevcut beslenmendeki protein miktari ile karsilastirir, arti eksi bir miktar olup olmadigini anlar ve o tabiatta bir tavsiyede bulunabilirim (ya da diger arkadaslar bulunabilir)

baskn35 bunu beğendi.
  5. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    En iyi sonuç aldığınız protein tozu gibi bir durum olmaz. Buradaki çoğu bilinçli insan protein tozunu takviye olarak kullanıyor, gidipte günlük protein ihtiyacının tamamını protein tozuna güvenip karşılamıyor. Kreatin veya diğer pre workout ürünleri gibi hissedilir bir etkisi olmadığından yalnızca marka önerisinde bulunulabilir. Ben macera arama optimum veya bsn kullan derim.

---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:21 ----------

Merak ettim hangi laboratuvarda çalışıyorsunuz ? Yada tüm bunları hangi makina ile yapıyorsunuz :)

6. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    tesekkur ederım yalnız sanırım yanlıs anladınız ben gunluk protein ihtiyacımın tamamını tozdan karşılayacağımı söylemedim, sadece idman sonrası için toz alacağım dedim.

7. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Bende zaten en iyi sonuç aldığınız toz lafına karşılık olarak söylemiştim, yanlış anlaşılma olmuş :) Mesajı bütün olarak okuyunca daha anlaşılır oluyor :)

baskn35 bunu beğendi.
  8. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    kilom 67, günlük 120 gr hayvansal protein alıyorum
    sabah yulaf ezmesi süt , ceviz, badem karıstırıp yiyorum.
    ardından kahvaltıda 3 yumurta beyazı, 1 tam yumurta , 2 dilim esmer ekmek ve kahvaltılıklar. bal ve az tereyağı.

öğlen tonbalıklı sandviç net 100 gr balık.
    idman öncesi : 200 gr makarna veya bulgur pilavı, 150 gr şinitzel tavuk, mevsim salatası, 1 tabak sebze yemeği, 2 diş sarımsak

idman sonrası 1 muz ve 5 yumurta beyazını mikserde suyla karıştırıp içiyorum içmesi oldukça zor ama alıştım diyebilirim. Hatta çok sıvı olmuyor.

yatmaya yakın 3 yumurta beyazıyla süt içiyorum birazda badem yiyorum.
    net uyguladıgım beslenmemdir.

yag oranım en fazla %15 tir diyebilirim. buyrun resimlerim:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/6-ayl-k-al-ma-t49575.html

idman şiddetine gelince, haftada 4 gün çalışıyorum. Hacim amaçlı olduğu için 1 çalışma gününde 2 adele çalıştırıyorum. Ağırlık arttırmaya çalışıyorum, 12-10-8-6 şekilde tutuyorum set sayılarını.

NOT : son 2 yumurta öğününün arasınına 100-150 gr tavuk koyduğum oluyor, yukarıda yazan hergün uyguladığım minimum değerler.

umarım yardımcı olursunuz teşekkürler, saygılarla

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:41 ----------

Ayrıca araştırmalarım doğrultusunda kararsız kaldığım birkaç supplement mevcut.

ultimate iso 93
    ultimate gold standard (whey)
    ultimate platinum hydrowhey

bu 3 ünü iyiden kötüye doğru sıralarsanız çok sevinirim. Ayrıca yağ oranım aşağı yukarı 13-15 arası diyebilirim. Hangisi daha uygun olur

Son düzenleme: 30 Mart 2012
  9. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    bence basla

bence basla derim günde 1 ölcek.antreman yaptıgın günler antremandan hemen sonra 1 scoop yapmadıgın günler ise sabah kahvaltıdan önce içerek güzel sonuclar elde edebilecegini düsünüyorum takdir senin tabi yine.Protein tozu olarak da mhp isofast50,nutrex infusion black veya sni pro whey den herhangi birini öneririm.Hepside ülkemizde su an satılmakta.

baskn35 bunu beğendi.
  10. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    Genç grafiker arkadaşım, ailemizden Mala Bogorodica hastanesinde çalışan üyeler mevcut, donanımı çok iyi bir hastane olmasa da iyi bir kimya lab ımız var. konuyla ilgili olmasa da herhangi bir konuda yardım istersen ve yolun buralara düşerse kapımız her zaman açık.

ama allahtan sistina'nın labını kullanmamıza gerek yok sorulan soru çok basit :) arkadaşımızın aldığı günlük protein oranı vucudundaki kas miktarı ve idman yoğunluğuna göre gayet iyi. tek yapılması gereken kahvaltıda yediğin yumurta beyazını 6ya çıkarmak. idman sonrası yediğin yumurtaları iptal edip alacağın whey proteini kullanmak. toz olarak da herkes ancak kendi kullandıklarından en iyisini önerebilir. ben idman sonrası yarım ölçek syntha6 yarım ölçek nitrotech kullanıyorum. yatmadan önce de yarım ölçek syntha6 ve tam ölçek casein kullanıyorum.sen tek marka toz kullanacaksan nitrotechi denemeni tavsiye ederim.

baskn35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş