50kg set(lütfen konuyu kapatmayın) optimum kaç ay idare edebilir ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve The Manager tarafından 10 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Kaç aya kadar götürür ?

1. 2-4

oy sayısı 1
    5,0%
  2. 4-6

oy sayısı 2
    10,0%
  3. 6-8

oy sayısı 4
    20,0%
  4. 8-10

oy sayısı 2
    10,0%
  5. 10-12

oy sayısı 2
    10,0%
  6. 12-?

oy sayısı 9
    45,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. The Manager

The Manager Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    50 kg'lık set ve barfiks demiri zayıf birisi için kaç aylık gelişim yaptırır ?

Sayın mod'lar lütfen konuyu kapatmayınız.

Kimseden kahinlik beklemiyorum.Sadece tahmini bi zamanı belirtmeniz yeter.

2. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ya ben 2-4 ay dedim çünkü 2-4 ayda vücut kendini toparlar bir yerlere gelir bundan sonra evde devam etsen etkisi elbet olur ama salondan daha fazla verim alırsın..

3. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    12 ay ve daha üstü yazdım.
    forearm flexor,forearmextensors çalışmalarında, bicep, triceps(misal skull crusher,curl,perarcher curl vs.vs.)çalışmalarında,çoğu trapez çalışmalrında. 50 kg la maksimum set tamamlayacak sayılı vg. vardır.
    bırak bu ufak kasları squat ,benc pres vb makinasız (dambul ve barbel ile) ağırlıkla çalışılan hareketlerde bile 50 kg lık ağırlıkla nizami set çıkaracak arkadaş sayılıdır.(ağır siklet arkadaşlar hariç:)) o yüzden bence bu set hele zayıf biri için 5-6 yıl gider en az. küçük kas grupları için ömür boyu gider.
    sürçü lisan ettimse affola

4. The Manager

The Manager Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Peki birşey soracam.50kg dumble(kısa bar-uzun bar) set ile barfiks demiri aşağıdaki vücut kadar bi vücuda ulaşmamı sağlar mı ?

Bu arada kardio çalışmalarına da 3ncü aydan sonra başlayacam.

5. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    uygun bir programla ve uygun bir beslenme ve en önemlisi azim ile neden olmasın..

6. StrongToMan

StrongToMan Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    ankara
    Bence bu set yeterde artar bile. evde tüm vücudunu çalıştırısın ayak çalışabileceğin sehpalardan da alabilirsin.

7. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    hevesını kırmak ıstemem ama aynı seyler bende evdede var fazlasıyla sehpasına kadar var ama salon gıbısı yok bence

8. The Manager

The Manager Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tıpa tıp aynı şeyler mi var ?

50 kg set ve Barfiks demiri ?

Bu arada kaç aydır bu aletlerle çalışıyorsun evde,öğrenmek isterim.

9. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0

dostum 80 kg a yakın agırlık kısa bar uzun bar t bar barfıks demırı mekık ıcın alet bench press ı yaptıgın sehpa agırlık topu sarı olan var 2 yıldır evde duruyo hatta ısteyen varsa satabılırım evde yapmaya calıstım ama duzen olmuyo evde 5 aydır salondayım manyak degısım oldu vucudumda salon gıbısı yok

10. thelmessos

thelmessos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    50 kg ile ust vucut tamam ama bacak icin bence yetersiz kalir. Ben de evde calisiyorum 90 kg+ uzun ve 2 kisa barim var. Squat, deadlift, calf raise icin hafif kaliyor. Iki uc aya kadar ankaraya tasiniyorum, insallah odtunun salonuna baslicam.

11. The Manager

The Manager Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nerde yaşıyorsun dostum ?

Bir şey daha soracam.Elindeki ağırlıklarla düzenli çalıştın mı ?

Spor salonundaki motivasyonu saymazsak bence gayet de gelişim yaptırır bu ekipmanlar.

Ve sen kaç ay çalıştın bu aletlerle ?

Bizim evin yakınlarında spor salonu olsa yazılacam ama malesef yok.

Body geçmişim var daha öncesinde.

Eve bench sehpası alamayabilirim.Ama 2 adet dumble + barfiks demirini kesin alacam.

Ve bu beni 8-10 aya kadar götürürse tatmin olurum kesinlikle.

12. StrongToMan

StrongToMan Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    ankara
    Eğer Disiplinli Şekilde Yaparım diyorsan 50kg set yeter bence, zaten squatta 50 den fazla giremezssin nereye bırakıcaksın set bitince :D

13. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    50kg ağırlık biceps triceps omuz için artar bile.6 ay kadar seni idare eder sonra duruma bakarsın istersen bi 50kg daha döküm plaka alır devam edersin.50kg plaka 6 ay göğüstede yeter sanırım.

14. enjoy35

enjoy35 Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bence o ekipmanlar yeterde artar bile salondaki kadar verim alamazsın ama düzenli disiplinli bir çalışma sistemiyle güzel bi vücut inşa edebilirsin. ayrıca evde çalışmanında bazı avantajları var
    yeterki azim olsun

15. The Manager

The Manager Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Salonda 6 ay yapılan vücudu evde 8 9 ayda yapmayı göze aldım zaten.

İstediğim vücut ölçüleri ve kilo ;

Kol : 35 cm
    Göğüs : 105 cm
    Bel : 77 cm

Boyum : 181 cm

İstediğim kilo : 78 kg

16. Kupa As

Kupa As Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    Yaklaşık 1,5 yıl önce bir hevesle bu spora başladım salona kayıt oldum ama şehir dışına çıkmam gerekti 20 gün devam edemedim geri döndüğümdede salonda devam etmek istemedim salon sıkıntısı var buralarda yani yer geniş değildi aletler azdı başımızda hoca yoktu vs. sonra ben evimin bir odasını spor salonu yaptım neler almıştım ; bench press masası tıpkı senin örnek verdiğin ağırlık balfiks demiri, dumbell, kum torbası, bench press masasında ayak'da çalışabiliyordum birde ufak aletler vardı yay, ip vs. ama inan bana evde olmuyor dostum devam edemiyosun olmuyor ilk başta çok güzel oldu demiştim artık çalışırım demiştim ama olmuyor git bir salona yazıl, ben de haftaya bir salona yazılacağım hatta salon sıkıntım var 2 salona yazılacağım(uzun konu) ve o aldığım aletler ne oldu elimde patladı çalışmadım verdiğim paralar boşa gitti, internete koydum satılmadı bende yeğenlerime verdim şuan sadece evde dumbell ve bench press masam var

17. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Bende aynısını aldım ama evde gercekten bşiler yapmak zor oluyo

evde calışanların hevesini kırmak istemem ama bende o seti aldım eve bıraktım şimdi salona gidiyorum

18. brhmcr

brhmcr Guest

Bildigin kahinlik sorusu, kimisi gucludur kimisi daha az guclu, kimisi 2 ayda 50 bench, kimisi 2 ayda 100 kilo basar.

19. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    evdede olur yahu yeterli alet varsa ben bazende evde çalışıyorum geçiyorum odaya sessiz sakin zaten tek yaşıyorum kimse yok 1 saatte işimi bitiriyorum evde olur artık vücut çünkü bodyforumtr var internette hareketlerin nasıl yapıldığını anlatan sayısız video var yani hocaya ihtiyaç yok buradaki bilgileri size öğretmezler salonların çoğunda yetersiz alet var lüks olanlarıda pahalı hadi bir gold's gym gibi bir salon olsa profesyonel bodycilerle çalışılsa tamam derimde diğer türlü evden şaşmıyacaksın arkadaş neden evde çoğu kişinin çalışamadığına gelince etkilemişler işte spor salonda olur diye bizi artık istenildiğinde evdede iyi ölçülere sahip olabileceğine inanmamız gerekir

20. brtysl

brtysl Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    evde olmaz diyen arkadaşlar bi sorum olacak bunu cidden çok merak ediyorum.üşengeçlik oluyor aynı kararlılık olmuyor falan demişsiniz de eğer üşengeçlik olacaksa spor salonuna git gel üşengeçliği daha fazla olmalı bence.odanda olduktan sonra istedgn her vakit çalışabilirsin.tabiki yeterli ekipman varsa bu dediklerim uygulanabilir.ben neredeyse 4 aydır evde çalışıyorum allaha şükür şu an bi üşengeçliğim yok hatta spor salonuna gitseydim şimdiye kesin bırakırdım diyorum kendi kendime.çünkü karı var kışı var.evde bile spor oncesi öğün spor sonrası öğün derken bayagı vakit kaybı oluyor.bunlara bir de spora gidip gelmeyi ekleyince bence daha zor oluyor.tabiki spor salonu daha iyi olur ama evde olmaz evde bırakırsın yapmazsın diyenleri bir türlü anlayamıyorum.biri ayrıntılı açıklarsa çok mutlu olurum

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş