50 günlük diyet + yağ yakıcı performansım

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve bet10 tarafından 8 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    herkese selamlar;
    -------
    boy:1.73
    kilo: 74,5kg-->71kg
    -------
    bu forumu uzun süre takip ederek kendime bir diyet programı oluşturdum ve fitness'a başladım. Haftada 5 gün spor yaptım. Ayrıca multipower L'Carnitine ve CLA kullandım. fakat 50 günde 3,5 kg verebildim. daha fazlasını bekliyordum açıkçası....

ölçümlerimi* tarihleriyle aşağıda veriyorum ve nedenleriyle birlikte yorumlarınızı bekliyorum;

10.06.11 --> 74,5kg
    22.06.11 --> 74,5kg
    06.07.11 --> 73,3kg
    14.07.11 --> 72,7kg
    19.07.11 --> 71,5kg
    28.07.11 --> 71,1kg

*ölçümler sabahları aç karna yapılmıştır.

2. Keops

Keops Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    belki kilo vermemiş olabilirsin ama kas kutlen artmıştır ve vucudun sıkılaşmıştır beden olarak incelmişsindir

bet10 bunu beğendi.
  3. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    evet beden olarak inceldiğim doğru kemeri 2 göz sıktım. ama bel çevresi 89 dan 87 ye düşmüş? ne kadar mantıklı? ayrıca fitness programımda mekik hareketlerinin yanında kas hareketleri de var ve kolda bir hacim artışı göremiyorum. yağ oranımı da yoldaki konuşan tartılardan ölçürdüm %20 diyor oradan tekrar bakmakta mantıklı gelmiyor.

4. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Beslenme programını yazar mısın ?

bet10 bunu beğendi.
  5. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    açıkçası çok abartılı bir diyet yapmıyorum. yağı ve şekeri mümkün olduğunca azalttım(en azından dikkat ediyorum) sabahları simit çay(mecburen) öğle ve akşam yemeklerinden birinde protein ağırlıklı diğeri ise daha az çeyrek ekmek arası lor peynir, domates, salatalık gibi şeylerle geçiştiriyorum. yemeklerden önce CLA, antremandan 45 dk önce 3 tablet carnitine alıyorum. son günlerde iftar davetleri nedeniyle biraz abarttım yanlız...

ne önerirsin?

6. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    bir araştırmada sabah kahvaltısının ne kadar geniş olursa bel çevresinin o kadar ince olacağını yazmışlardı, buna inanıyorum tecrübelerime dayanarak çünkü okul varken her sabah 2 poaça+çay yapardım 1 sene içinde 9 kilo aldım ve inanılmaz bel çevrem vardı (110+ ydı herhalde) (bunda colalar falanda dahil tabi :) ) her neyse sabah kahvaltısını mutlaka yapmalısın.bir de sabah kalktığında mutlaka 2 bardak su iç ki metabolizma uyansın.

bet10 bunu beğendi.
  7. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    kahvaltı yapıyorum zaten ama evden kendimi zar zor dışarıatıp bi simit çay alıp işe yetiştiğim için pek geniş olmuyo. hem geniş demişsin hemde kilo aldım demişsin onu anlamadım yanlız :S

8. konso

konso Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bilgisayar programcısı
    Yer:
    istanbul
    bana kalırsa cla ve l-carnitine kullanmadan bile bu kadar kilo vermiş olurdun zaten spor yapıyorsun sonuçta, fazlalıklarını ter veya yağ olarak atardın ama sorunu çözmüş değilim..

D.N : imla hatası, yorum hatalı ise aldırmayınız.

bet10 bunu beğendi.
  9. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0

dostum kesinlikle benimde değinmek istediğim nokta bu! 2 kutu carnitine + 1 kutu cla için toplamda 220 tl bayıldım ve karşılığını alamadım asıl ona üzülüyorum...

10. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Beslenmenizi düzeltmeden pek fazla bir şey beklemeyin.Sabahları mutlaka erken kalkıp kahvaltınızı yapın.

11. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    geniş kahvaltıdan kasıt çok çeşitli,domates salatalık peynir yumurta zeytin gibi kahvaltı yapan insanların bel çevresi daha az oluyor, ama işte senin benim gibi simit-çay ya da poğaçayla geçiştirenlerin ki daha geniş oluyor.

12. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bu söylediğiniz gerçekçi midir sizce? sadece sabah kahvaltısı mıdır bu hale gelmesinin sebebi? birşey beklememek mi gerekiyor şimdi?

---------- Post added at 17:54 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

bence çok ideal şeylerden bahsediyorsunuz. elbette bahsettiğin gibi bir kahvaltı çok önemli ama bekar yanlız yaşayan birisi için çok da kolay olmuyor işte...

13. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Kahvaltı gerçekten önemli sabahlar, yarım saat erken kalksan daha iyi beslensen? :), yapamazmısın? ^_^

14. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    diyelim ki öyle yapacağım bundan sonra...pekişimdiye kadarki 50 gün çöp mü şimdi? CLA lar Carnitineler boşuna mıydı?

15. kareem said

kareem said Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İnş. Müh.
    Yer:
    İzmir
    Tabi ki boşuna değil ama en iyi verimi almak için arkadaşların söylediği şeyler şart bizzat denedim 2 türlüsünü de beslenme ve uyku düzensiz olduğunda 1.5 ayda 97kg den 95e indim, biraz beslenmeme ve uykuma dikkat ettiğimde ise 1 ayda 95ten 90a indim, aradaki farkı görüyorsun sanırım bu esnada spor yaptım ve hydroxycut ile karnitin kullandım, saygılarımla...

16. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    acaba beslenme ve uyku düzeninden biraz bahsedebilirmisin?

17. deepsoul

deepsoul Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    dostum programinda bana gore yanlis biseyler var ben bu forumda okuduklarimla 2 ayda 79 kilodan 63 kiloya indim tam 16 kilo verdim bu kilolari verirken diet yaptim 2 kutu l-carnitin likid bitirdim her aksam bazende her aksam olmasa nadiren 2 gunde bir 45-50 dakikada biticek sekilde 8km kosu yaptim salona hic gidemedim vaktim yok cunku sadece kosu+diet isimi gordu ee birazda kas kaybettim ama degdi suanki halim icin sormak isdegin birsey varsa yardimci olmak isterim bu arada yas 32 boy 1.70

bet10 bunu beğendi.
  18. kareem said

kareem said Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İnş. Müh.
    Yer:
    İzmir
    son 1 ayda şu şekilde bir beslenme düzeni uygulamaya çalıştım 10 gün falan fire vermişimdir ama diğer kalan günlerde bu düzene uydum;

Kahvaltı
    1 domates
    1 salatalık
    2 kibrit kutusu büyüklüğünde tulum peyniri
    2 dilim tam buğday ekmeği
    1 kibrit kutusu büyüklüğünde tereyağı
    1 yemek kaşığı bal
    3 ceviz

Ya da yaban mersinli yulaf ezmesine 300 ml süt koyup tükettim kahvaltı olarak, fire verdiğim günlerde simit poğaça börek vb şeyler tükettim

Öğlen

Tavuk göğsü 250 gr kadar
    ya da liğt yoğurt içine garnitür koyup yedim

Akşam

Tavuk göğsü 250 gr kadar
    ya da liğt yoğurt içine garnitür
    ya da ton balıklı salata
    ya da 2 tane çabuk çorba

Gördüğün gibi amatör kendi oluşturduğum bir diyet listesi sağlıklı değil belki de ama ben bunu uyguladım sorduğun için yazdım sadece yoksa yavsiye etmiyorum kimseye yanlış anlaşılma olmasın

Uyku düzenim ise yok denebilir gece 1-4 arası yatıp sabah 7.30 11 arası kalkış eğer düzenli uyku uyusam sonuç çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum

bet10 bunu beğendi.
  19. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    valla çok iyi iş çıkarmışsın, aslında insanın bünyesine, yani metabolizma hızına bağlı birşey.
    ben haftada 5 gün her biri 1.5 saate yakın antreman yapıyorum. her cuma halı saha maçım var. işin spor kısmının yeterli olduğunu düşünüyorum.
    beslenme ile ilgili de 2 aydır yağ ve şekerden uzak duruyorum. ama elbette sıfır yağ ya da sıfır şeker değil. ağır antreman yaptığım için de protein ağırlıklı besleniyorum. bunun yanında çok çok düzenli kullandığım söylenemese de cla ve carnitine var.

nasıl bir diyet uyguladığını anlatırsan bir de yazdıklarıma yorum yaparsan sevinirim...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:24 ----------

benden çok da farklı değilmiş; bende sabahları ya nesfit+light süt ya da simit+çay öğlen ve akşamdan da birinde proteinli besleniyorsam (tavuk ızgara, bonfile et, ev yemekleri) diğerinde çorba ya da çeyrek ekmek arası ton balığı ve domates gibi şeyler.

bu durum biraz moral bozucu oldu tabi yeme konusunda ramazanın da girmesiyle biraz saldım ama antremana tam gaz devam ediyorum. antreman konusunda da bir darbe yemem inşallah...

20. deepsoul

deepsoul Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:24 ----------

diet programim sabah
    100-120 gram yulaf icine 1 tam 3 beyazi olmak uzere 4 yumurka koyup karistiriyorum sonrada tavada pisirip yaninda 1 yemek kasigi fistik ezmesi yada 50-100 gram kadar beyaz peynir domates salatalik yanindada sutlu kahve sekersiz domates salatalikta tuzsuz olcak kesinlikle
    ara ogun olarak her zaman yesil elma yedim
    oglen
    bir tabak yagsiz tuzsuz haslama sebze yaninda 200 gram tavuk goysu bir buyuk tabak salata salataya bir tatli kasigi zeytin yagi bol limon ve sirke her zaman kattim. unuttum buarada yemekten once yagsiz tuzsuz bir tas corba bagirsaklar icin bire bir dietteyken
    ara ogun yesil elma
    aksam
    oglen yedigim aynisi
    kesinlikle yagli hamur isi tatli yemek yok ekmek yemek yok sutlu kahve sinirsiz ictim tabiki yagsiz sutle bu sekilde dietime sadik kaldim ve 2 ay gibi bir sure istedigim kiloma geldim ilk hafta zor oluyor ama sonra alisiyorsun ve cok kolay oluyor

bence l-carnitin kardiyodan once alman yeterli cla bana biraz gereksiz geldi cla yi bence dirtten sora hedefine ulastiginda kullanirsin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:51 ----------

ayrica bu iki linki mutlaka incelemeni tavsiye ederim
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/teddie-2011-yaza-haz-rl-t38263.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/60-g-nl-k-diyet-t38153.html

Sayfayı Paylaş