5 liraya 4 porsiyon iskender yapımı

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve qokhaninci tarafından 1 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığı beğenmeyenlerin yorum yazmalarına ve polemiklere sebebiyet vermelerine gerek yok..
    modere etmekten ben yoruldum..
    Akrephan bir daha uyarmam..mesajlarında sataşmalar olmasın..

Azi bunu beğendi.
  2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    burada sayın gokhaninci haklı ya nerede yaşıyorsunuz yok damak zevki yok efendim yaz geldi tatil keyifi yok efendim sürekli sosyalleş tavsiyeleri veriliyor bu tür konularda gençlere ama herkesin imkanı aynı değil medya etkiliyor insanı öyle gösteriyorki sanırsın herkes yaz gelince 5 yıldızlı otelde tatil yapıyor 8 çeşit yemek yiyor konserler cafeler o keyif yerinde yok böyle bir şey maddi açıdan en kötü durumuda yaşadım en iyi durumuda şunu yazabilirim insanların çoğu kirasını faturasını ödemimi bayram eder durumda siz neden bahsediyorsunuz o 8 çeşit yemekler tatiller sosyalleşmeler elit kesim içindir imkanı olana herşey kolay geliyor

Azi ve qokhaninci bunu beğendi.
  3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    haydaa yine uyarı aldık allahını seversen nerde yanlış yaptığımı söyle bende bileyim diez sadece tavuk döneri dışardan alınca kendinmi yapmış oluyorsun dedim :D :D

4. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    @rockybalboa7
    çok haklısın valla diyecek baska bir şey yok :)

neyse uzatmaya gerek yok :) konudan yararlanan yararlanır bi yarası olanlarda oturup aglasın banane :D

PskptSosyalog, Azi ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    İskender kebap; döner eti, kıyma ve parça etten oluşur. Bu tarif iskender değil, isk olur ancak.

6. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Konuyu açan abicim, tok açın halinden anlamaz.. yorumlara baktım yarısı, yok böyle şeymi olur yok git iskender hamburger ye falan, iyi niyetinle bi konu açmışsın ama illa ki içine doldururlar böyle.

7. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    suan ben günlük is yerini sadece cay parası 1tl götürüyorum yani herseyi anlatır bu öğrenci hayatıda böledir ne verirseniz öğrenci onu kullanır :) biraz tebessümle

8. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0

ne yapalım kardeşim eli olan yazıyor :) :)
    :) haklısın kardeş

servet19 ve XxBadyxX bunu beğendi.
  9. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    tartışmıyorum o nedenle sanırım uyarı almam :D

parasızlığı emin olun hepinizden daha iyi biliyorum bende öğrenciyim ama konuyu sapıtan değişik değişik yorumlar olmuş yok keyfe bakmayın paranıza bakın gibi olaya açıklık getireyim

arkadaşa neden normal iskender almadığını sorduğumda (2 haftada 1 yerse 10 tl yani haftada bir tavuk iskenderle aynı fiyat) dışarda yapılanları sevmediğini söyledi ama tezata bak ki içine koyduğu malzemeleride o iskenderini yemediği dönerciden alıyor :) yahu oranın saçlasıyla tereyağını mı yemiyorsun :) etini mi ? eğer salçasıyla tereyağıysa tamam anlarım ama onalrda senin marketten aldığından farklı salça-tereyağ almıyor (lokantada çalıştım biliyorum) ama etiyse işte orda dur dedim sana :D etini dönerciden alıp eve getirip yapmanla ordaki dönercide yemen işin boyutunu değiştirmiş :D ben cipsi hayatta yemiyorum lays hariç der gibi bi şey olmuş benim söylediğim laflar ona yoksa banane ancak tarif için teşekkür etmek düşer ama konu farklı ve saçma yerelere çekilmek isteniyor farkındayım :)

10. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    parasızlığı emin olun hepinizden daha iyi biliyorum

11. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    evet bu lafımın arkasındayım

12. berke1235

berke1235 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Madem paranız yok,kirayı ödeyince bayram ediyorsunuz o zaman niye iskender yiyorsunuz?

F@T!H bunu beğendi.
  13. atakk

atakk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili qokhaninci kardeşim;yazını okuyunca acı bir gülümseme oldu bende:(ilk önce verdigin tarif için teşekkürler Allah razıolsun niyetinin iyi oldugu ve bir yardım yapmak için yazdıgın okadar belli ki; acı gülümsemeye gelince ben kötü bir ögrencilik geçiren kesimdenim,memur çocuguyum şükür olsun gene işçi çocuguda olabilirdim(allah işçi çocuklarına yardım etsin memur böle) 3 kardeşiz biz 3 kardeşte okuyor.bizim evimizde kirada düşün babanın aldıgı kaça bölünüyor.bir harcın bedelini yedidüvel bilir.birde kyk çıkmaz sana ya...falanca yurt yada eve çıkarsın..neyse eve çıktım gelen üç kuruş zaten,birde hoyratsındır sende başkaları gibi olmak istersin...ii bir ayakkabı..spora gidip vücut yapmak...protein tozu:9neler ister deli gönül..biliyon mu kardeşim senin bu tarifi yaptım ben o anım geldi..bak kısaca okulun spor salonuna giderdim hr ay liste yenilenirdi binlerce ögrenci sıraya girerler(çogu gelmez,gelenlerde bir bakıp çıklımcıdır.geriye azınlık kalır ama her daha o gidici kitleyle boguşur...ah o listee) komedi bir paraya yazıldım ben!bir aleti 20 dakka bekledigimi bilirim..heryer tıklım tıklım.Neyse portein tozunu almak istedi deli gönül..hani iisinden olsun dedik..ama ii çok pahalı gr çok az..sonra düşündüm o zaman soya protein tozu olsun dedim 3500 aldım.inanırmısın o parayı 3 ayda ata ata biriktirdim.kas yaptım mı nerde o zamanlar...beslenme keşmekeş..kombiyi keşmekeş(m3 bakar parayı hesaplardık..gelende uzun gezeriz elimizden geldigince kapalıdır kombi:))..yav yazarken harbi sinirim bozuldu...ben o yemegi yaptım kardeşim ve hatıramı depreştirdin..yav konuyla ne kadar bütün oldu yazdıgım bilmiyom...duygusal adam mı oldum ne oldu bana bilmiyom..ama yazmak istedim kardeşim..Allah razı olsun..başlık yanlış ondan tepki çektin bence ben olsam;fukaralara özgü derdim....çünkü öle...neyse ALLAHA emanetle

qokhaninci bunu beğendi.
  14. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    allah yardımcın olsun kardeşim neler çektigini az da olsa bilirim

bu arada degerli yorumun için teşekkürler faydamız dokunduysa ne mutlu bana :)

15. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Herkes maddiyatına göre sporunu yapmaya çalışıyor sonuçta , arkadaş nasıl yapabiliyorsa nasıl mutlu oluyorsa öyle yapıyor ... Sonuçta kendi için yapıyor nasıl hoşuna gidiyorsa öyle yapacak tabii thums:

16. F@T!H

F@T!H Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım anlamak istemiyorsun.
    Bim'deki ürünlerin neler neler olduğunu herkes bilir bim'den asla alışveriş yapmam.
    O alacağın et kim bilir ne eti.
    Sana burada anlatılmak istenen 5 tl ye bu kadar uğraşcağına ve sağlına zarar vereceğine git bir mekanda krallar gibi doya doya ye denmesidir.
    Maddi durumun çok iyi değilse bile bim'den alışveriş yapmanı önermem 3-4 tl fazla verip düzgün bir kasaptan et alabilirsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:34 ----------

Danny_Boy haklı.
    1. Öğrencisin maddi durumun madem kısıtlı niye ayrı eve yurda çıkma derdinde olur insan ? Arkadaşlarla eğlenmek istiyorsunuz bunu herkes ister ancak maddi durum kısıtlıysa evinde ailenle oturacaksın yol parası yemek kira parası olmaz.
    2. 5 tl bu kişiden kişiye değişir bence yüksek bir miktar değil günlük. Ancak 5 tl para değil benim için gibi bir yaklaşımda bulunmadı. Bunu şöyle açıklıyım 3 tl veripte onu alacağın yerine 5 tl veripte daha iyisini yapabilirsin demek isteniyor.
    3. Öğrenci paramız yok diyenler oluyor her zaman çözüm yollarını sunalım sizlere hem konuya açıklık getirelim :) Evinde ailenle yaşayabilirsin ayrı eve çıkmayı düşünürsen eşyadı elektirik su kalorifer vs vs. dolu masraf. Evinde durursan o masraflar senden çıkmaz. Diğer seçenek çalışabilirsin inan sadece hafta sonları gezmek yerine en az oda en az ama günlük 10 tl ye çalışsanız harçlığınızı çıkartabilirsiniz bir kısmını.

Baba parası yemiyoruz sizin gibi yaklaşımlarda bulunmayalım lütfen maddi durumu iyi olan herkes bunu yapar birbirimizi kandırmayalım ;)

17. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    F@T!H .

Bim'deki ürünlerin neler neler olduğunu herkes bilir bim'den asla alışveriş yapmam.
    O alacağın et kim bilir ne eti.
    Sana burada anlatılmak istenen 5 tl ye bu kadar uğraşcağına ve sağlına zarar vereceğine git bir mekanda krallar gibi doya doya ye denmesidir.
    Maddi durumun çok iyi değilse bile bim'den alışveriş yapmanı önermem 3-4 tl fazla verip düzgün bir kasaptan et alabilirsin.

Bimin etlerinin kötü olduğu ve ne olduğu belirsiz olduğu kanısına nerden vardın çok merak ediyorum.

18. F@T!H

F@T!H Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Şuradan varıyorum içeriğine bakıldığında %100 dana eti yazmaması ve ne eti olduğu söylenmemesidir. + fiyatlarından da belli etmektedir. Daha fazla açıklamaya gerek var mı ? İstersen al bim'den bir et ürünü araştırt %100 dana mı çıkıyor başka bir şey mi test sonuçlarını paylaşırsan sevinirim :)
    Bazen alıyorlar evdekiler yaptığım şey direk çöpe atmak sağlık bu oynamaya gelmez.

19. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Bazı ürünlerde öyle ola bilir ama bazı ürünlerdede %100 dana diye yazıyor kaliteli sandığımız markalardan asıl korkmak lazım tabi tercih meselesi alıp almamak herkesin kendi düşüncesi .

20. F@T!H

F@T!H Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    1 kere gittim ne yazık ki hiç %100 yazan göremedim %100 yazan çıksa bile %100 olduğuna inanmam. Kasabına güveniyorsan öyle bir sorunun olmaz.

Sayfayı Paylaş