5 haftalık değişim

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve alen_34 tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. alen_34

alen_34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba, bu spora daha yeni başladım ortalama 5 hafta geçti inanılmaz değişimler oldu vücut yapımda daha tam şekillenmeye başlamadan resim koymak istemedim ama ilerleyen günlerde resim koymak istiyorum, ilk olarak vücudumdaki değişimi oranlarla vermek istiyorum. ilk başladığım gün ve şimdiki değerlerim aşağıdaki gibidir.

YAŞIM : 30
    BOY : 1,78
    KİLOM : 80,5, ŞİMDİ 78
    YAĞ ORANIM : 17, ŞİMDİ : 8
    MİDE ÇEPERİ : 5, ŞİMDİ : 2
    M.P.YAŞI : 28, ŞİMDİ : 12
    KAS YAPIM : 58, ŞİMDİ, 67

Şimdilik paylaşacağım oranlar gözle görülür dikkate alınması gerekenler bunlar,
    Antrenmana hafta en fazla 4 kez gidiyorum, bazen bu sayı 3 oluyor.
    ilk etapta çalışma programım krosla başlıyorum yağ yakım temposu 8-9 km/hız 10 dakika bu bazen 10/12 km/hız da oluyor, mekik 3 set 20 tekrar, yan mekik 3 set 25 tekrar, mide sıklaştırma 3 set 20 tekrar, ön bacak, gögüs, omuz, arka kol, ön kol çalışmaları yapıp çalışmayı bitiriyorum,
    Günde 3 kez BCAA kullanıyorum ve antrenman sonrası PRO AMINO LIQUID sıvı alıyorum. Bu hafta çalışma programım değişecek yeni programla birlikte vücutta şekillenmeye başlayacak değişimler oldukça burdan yazmaya gayret gösteririm.
    En önemlisi diyet yediğime içtiğime dikkat ediyorum, sabahları 6 tane yumurta akı yiyorum çayı şekersiz içiyorum, kepek yada buğday ekmeği kullanıyorum, öğlenleri mutlaka salata, tavuk ve balık tüketmeye çalışıyorum, akşamları hafif yemekler yiyorum yada meyveyle geçiştiyorum tatlı kesinlikle yemiyorum şu aşamada bol su tüketiyorum ve öğlen yada akşam sade kahve içiyorum. hocanın bio testde söylediği yemene çok dikkat etmişin lafı oldu ve çıkan oranlara kendi bile şaşırdı ve bundan sonraki programın daha profesyonel olacağını söyledi. Anladımki bu sporda herşeyden önemlisi azim ve yediğin yemeğe dikkat etmen tabiki birde antrenmanlarını kaçırmaman.
    Şimdilik benden bu kadar ilerdeki değişimlerden haberdar ederim.
    Herkeze bu sporda başarılar dilerim.

2. brhmcr

brhmcr Guest

5 hafta da yag orani 17 den 8 e mi dustu yani? Tum evrensel kurallara aykiri ne yazik ki.

3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Gerekten o yağ oranı şaşırtıcı resim ekleyebilriseniz daha sağlıklı şekilde bilgilendirme alabilirsiniz.Değerlere bakılınca gerçekten yağ oranı çok çok düşük.

4. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    bu sporu bilen zaten 5 haftada yağ oranının o kadar düşülemeyeceğinide bilir.Bu kaç oldu yanlış ölçüm yaptırıpta yağ oranım şu kadar düştü diye açılan ya.Bi de topu topu giden 2.5 kilo giden yağ oranına bak

5. alen_34

alen_34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada yazdığım yazının sonuna eklemeyi unutmuşum tabikide bu kadar yağ oranı normal çalışmayla düşmez. Antrenmanlardan 1 saat önce E - C - A kullandım ondan dolayı bu kadar çabuk yağ oranım düştü.
    Herkezden özür dilerim ayrıca unuttuğum için.

6. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    ECA stack'i bu forumda şeker niyetine yiyecek adamlar var. :) İrate etmek için söylemiyorum, kullandığınız şey mucize bir ilaç veya stack değil.

Verileriniz tamamiyle yanlış ve gerçekten uzak. Nasıl bir makine ile kim ölçmüş bilmiyorum ama, tamamen tutarsız ve anlamsız. Mezura ile kol, bel, bacak gibi ana bölgeleri ölçüp tartıdaki değişimleri takip ederseniz daha faydalı olur. Tartıdaki değişimi de öyle kesin kabul etmeyin derim. 5 haftada 2kg azalmış görüyorsunuz, sabah akşam tartılmak arasında bile 2kg oynayabilir. Her zaman aynı şekilde tartılmanız gerek.

thetramp, eludem ve GencGrafiker bunu beğendi.
  7. alen_34

alen_34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkür ederim ama şöyle bişey var ben bu değerleri kafamdan insanları inandırmak için yazmadım kaldıki bu ölçümü yapan kişide lisanslı bir hocadır gözümün önünde yaptı yanlış yapacağını sanmıyorum ama olabilir takipçisi olacağım bir sonraki değerlere bakıp aradaki farkı rahatlıkla paylaşabilirim. şuandaki göbek bölgemin resimini paylaşabilirim.

8. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Hocanızın lisansı birşey ifade etmiyor. Bir alete sizin değerlerinizi girip ölçüm alıyor. Bunun için bir eğitime, seminere veya sertifikasyona gerek yok. Bu alet ise yanlış ölçüm yapıyor. Gayet basit.

Büyük ihtimalle elden ayaktan elektrik vererek, sizin vucüdunuzun direncine göre ölçüm yapan cihazlardan bir tanesi. Onlarda genelde yanlış ölçüm yapıyorlar. Türkiye'de bodpod kullanan diyetisyen/fitness salonu görmedim zaten daha. Benim salonumda Tanita'nın en üst versiyonlarından bir tanesi var. Ben sadece tartı olarak kullanıyorum onu. Garip garip değerler veriyor.

Aynaya odaklanın. Kilonuzu tartıda takip edin. Mezura ile bel çevresini (göbek deliğinin iki parmak üstünden ve iki parmak altından 2 değer olarak) kol çapını ve bacak çapını ölçün haftalık olarak. Kendinize rahat bir gün belirleyin ve o gün yataktan kalkınca, lavaboya gittikten sonra, su bile içmeden tartılın. Haftalık olarak takip edin. İnanın çok çok daha isabetli ve gerçekçi sonuçlar göreceksiniz.

Son düzenleme: 25 Eylül 2012
    technical1967 bunu beğendi.
  9. alen_34

alen_34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilginiz için ve yardımlarınız için teşekkür ederim, bundan sonra sizin dediğiniz gibi yapıp takipcisi olacağım :)

10. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Başarılar dilerim.

11. alen_34

alen_34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: