5 Aylık Fitness & BB Gelişimi ( Beslenme Programı )

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve onuravci56 tarafından 4 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. onuravci56

onuravci56 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba spora başlayalı 5 ay kadar bir süre oldu vücudumdaki değişiklikleri hissetmekteyim 59 kiloyla başlayıp karbonhidratlı protein takviyesi kullandım ve 7 kilo alarak 66 kiloya ulaştım.. Şimdi bir sorum olucak günlük rutin beslenme programımı yazacağım ve daha fazla kilo almam için yeterlimi veya eklemem gereken kısımlar varsa yardım almak istiyorum şimdiden teşekkürler ..Buda beslenme programım;
    Sabah kahvaltı : 1 bardak süt , 100 gr civarı yulaf , 1 muz : sütü ısıtıp yulafı lapa halinde yiyorum..

Öğle 13:00-14:00 civarı : 200 gr ızgarada tavuk göğüs yağsız , 1 tabak pilav + tam yağlı ayran..

Antremandan 45 dakika önce 1 bardak sade nescafe şekersiz..

16:00 veya 17:00 antreman...

Antreman sonrası 1 ölçek ( 25 gr pro.) whey protein + 250 gr yarım yağlı süte karıştırıp .. (takviyede karbonhidratsıza geçtim saf protein (O.N Gold standart whey )

19:00-20:00 civarı : 150 gr ızgarada tavuk göğüs yağsız , 1 tabak pilav + varsa mevsim salata

yatmadan önce 1 bardak yarım yağlı süt ...

Evet günlük beslenme programım bu şekilde ,bu sporla ilgilenen arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum...

kg : 66
    boy : 178

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    öğle yemeğini saat 2de yedikten sonra bir sonraki öğünü kaçta yiyorsun?

3. onuravci56

onuravci56 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    19:00-20:00 civarı : 150 gr ızgarada tavuk göğüs yağsız , 1 tabak pilav + varsa mevsim salata

Bu şekilde usta bu saatten önce dediğim gibi işimden dolayı 1 öğün eksik uygulamak durumunda kalıyorum...2 deki öğünü yedikten 2 saat sonra antremanımı yapmak zorundayım işimden dolayı bu sebeple mide dolu giremeyeceğimden dolayı yiyemiyorum .. Ama şu şekilde 160-170 gr. pro. - 200-250 gr. civarı karbo. almaktayım yağı hesaplamadım çok az miktarda yağ tüketiyorum günlük oda yeni uygulamaya başladığım gece yatmadan önce 1 avuç badem ve pilavların yapımındaki az miktardaki yağdır.
    Biliyorum 1 öğün daha eklemem gerekiyor ama şu şekilde gidişat nedir hocam ?

4. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    tam detaya girmeden söyliyim kahvaltıda geceden kalma açlık var proteini direk emmen lazım ama süt içersen çok geç sindirirsin, günlük kaliteli yağını yine almalısın yağdan kaçma aşırısına da kaçma ama :) sanırım zayıfsın kendine görede, iki tabak pilav az gelir kanımca

5. onuravci56

onuravci56 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anlıyorum çok teşekkür ederim fikrinizi dile getirdiğiniz için..Herkesin tavsiyelerine ihtiyacım var . O halde supplementimi sabahta 1 ölçek şeklinde kullanmam gerekiyor. Yağla ilgili bi sorunum yok oda çözülmüştür.. Pilav konusuna gelince şimdi hocam şöyle sorayım yulaf ( 60 gr karbo.) + muz ( 20 gr. karbo ) 80 karbo sabah. Pilav 1 tabağımda(tabak bayağı geniş ) pişmiş şekilde 400 gr civarı oluyor bu pişmemiş ne kadar pirince karşılık geliyor bilemiyorum 400 gr pişmiş bir pilav ne kadar karbonhidrat bulundurmaktadır tahminen ? Günde 2 kere bu şekilde yani 800 gr pişmiş pirinç ( pilav ) tüketiyorum sabahta dediğim gibi ?

6. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    mümkünse bulgur ye, bişey diyemicem bünyen ne kadar yakar ben bir dönem kilo almak için günde bir tencere bulgur yiyordum fakat idman da ağır olduğundan hacim alamadım

7. onuravci56

onuravci56 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kompleks , basit karbonhidratlar .... Antremandan 2 saat önce tükettiğim pirinç pilavı ( basit karbo. ) antreman saatine kadar glikojen depolarını dolu tutarmı ?

8. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    pilav kompleks karbonhidrattır ve zaten mide de sindirilmesi hemen başlamaz ki yani çok hızlı sindirilsin diyelim 1 -2 saate başlar sindirilmesi bikaç saat sürer

9. onuravci56

onuravci56 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ederim bilgileriniz için . Peki kompleks karbonhidrat ise ( ben bugüne kadar basit biliyordum ) bulguru önermenizin sebebi nedir , her zaman bulguru bulamayabiliyorum evde pirinç kompleks ise pirinçten devam etsem ?

10. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    beyaz pirincte nisasta oldugundan dolayi onerilmiyo

11. onuravci56

onuravci56 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: