5. aydayım 174 boy - 58 kılo ama iğrenç bir yağlanma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mma- tarafından 17 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Lütfen okuyun sonuna kadar gerçekten yardımınız lazım.

Daha oncede böyle bir konu acmıstım ama 1-2 kısı sadece yorum yapmıstı ve "kılo al" dı yorumları.

Bodyforumtr dısında hıcbır yerde bu sorunun cozulemeyecegını dusundugum ıcın buraya konu acıyorum..

174 boy - 58 kıloyum ve bunu goren cogu kısı kılo al der(hatta afrıkalı cocukmusun vs. derler) . ama vucutta kotu bır yağlanma var, ozellıkle bel bölgesinde bu yağlanma. Bölgesel zayıflama olmadıgı ıcın cardiyo yapayım diyecem öylede sırf belım ıncelsın dıye 50 kıloya dusmek ıstemem. E kas yapayım dıyecem öylede vucut yağlı hoş durmuyor.

Yağ yakarak kılo almanın bir yontemı varmıdır? Belkıde genetık bir şeydir.. Yanı vucudum cıplakken 58 degıl 65-70 den asagı gostermıyorum. tam tersi bir arkadasım var boyu aynı benımle ve 2 yıl basket kursuna gitti 75 kılo ama vucudu benden cok daha duzgun. 2mizi yanyana koysalar hangısı 58 kılo deseler onu gosterırler sizin anlayacagınız

Ayrıca bu yağlanmayı eskı hayatıma fastfood-bilgisayar-hareketsızlıge baglıyorum. İstediğim bel bölgesi http://imgim.com/6089incih4223935.jpg bu resımdekı gibi.

Sorumsa şu: bel bölgemı ınceltmek ve yağ oranını dusurmek ıstıyorum ama bunu yaparsam kılom 50 falan olacak ve cok kotu olacak. kılo alsamda vucuttakı yağlar hiç hos durmayacak. Yağ yakarak kılo almanın bir yonetmı varmıdır? beslenme şeklı falan. Böyle bir şey varsa nekadar zor olursa olsun uygulamaya hazırım. Lütfen cevap yazın..

2. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Yardım edebılecek yok mu?

3. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    aynı sorunu bende yasadım ekmek yeme ve her gun bodye gıt ama bır gun kas kütlesini geliştir piramit uygula normal bır sekılde.ertesı gun mekık çakı sopa cevırme gıt sana bır sey dıyeyımmı l carnitinde kullanırsan hem ust taraf sıser hemde belın ıncelır anlıyacagın arkadasın basketbol oynamıs benım gıbı o ztn kardıyoyu yapıo basket oynayınca kosuor idmanlara katılıor o yuzden bedeni sıkı sen bır gun normal body programını yap piramit uygulayarak 2.gün kardio git hıc ekmek ve yaglı seyler yeme tavsıyem tavuk ve pilavdan uzak durma gunde 3 ögun ye kahvaltıyıda yumurta zeytın peynırle gecır ama ekmek yeme yağlı seylerden uzak dur vucud o yagları kullanarak farkettıgınden cok daha bır ıcı vucud olusturucak.suan kendını çamur gıbı dusun ama çamura şekıl vermek ıcın önce kutle koyarsın sonra fazlalıklası atarsın ıstedıgın bır görunum olur. sende bunu yapıcaksın işte cok acıkırsan yeşil çay iç karnını bastırır. bol bol elma ye karın kaslarını cıkarır. alt karın bel ve yarım mekık çalıs süper setlere gır kardıoda

Son düzenleme: 17 Haziran 2012
    mma- bunu beğendi.
  4. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Yardımın ıcın cok tesekkur ederım, dedıklerını dıkkate alıcam. kahvaltıda zaten yumurta-ceviz-peynır-zeytın vs yiyorum. elmada süreklı yıyorum zaten, l carnitine bir ara kullanmayı dusundm ama arkadaslar falan yapma zaten kılolu deglsn vs. diyorlar. evet kıyafet ustumdeyken zayıfım ama cıkarınca malesef hayal kırıklıgı oluyor. ekmegı kestım zaten 1 haftadır yemıyorum hıc. l carnitine kullanlarla konusuncada sadece enerjı verıyor oyle gozle gorulur bir faydası yok falan dedıler bende almaktan vazgeçmıstım ve whey proteın tozu kullanmıstım. Hydroxycut Hardcore onerdıler birde. proteın tozu zaten 10 gune falan bıtecek gibi gorunuyor. siz pekı bu sorundan kurtuldunuz mu?

edit: Birde zayıflayıp 50 kılo falan kalmak ıstemıyorum ama beli inceltmek ıstıyorum onu nasıl halledebılırım fikriniz var mı?

5. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    L carnitin vucuddakı yagları yakıp enerjı yapar. buda atp saglar . senın karnında yag varsa onu yakar belında varsa onu yakar l carnitine kullanmanı tavsıye ederım kımseyı dınlemeyım dıyetısyenlere danıs dıyetısyenım bölgesel zayıflama dıye bır seyın var olmadıgını vucud nerden ıhtıyac duyuyorsa ordan yag yaktıgını söledı. yanı senın sadece basen bölgende ve karnında varsa onları yakıcak. bu sorundan kurtuldum hemde hıc mekık cekmıyerek. 95 kiloydum suan 88e dustum ama sadece yagdan kayıp var.(boyum 1.95) suan mekı8k cekıorum cunku sıkılassın ıstıyorum . dedıgımı yap zararlı cıkamzsın bunu bana diyetısyen önerdı. kımsenın sözunu dınleme arkdasalarının fln uzmanlara danıs. ama benım vucudum vazo gıbıydı bıldıgın basenler fırlamıstı. suan duzelıor yavas yavas. whey proteinin yanında l carnıtınde kullanısan 4-5 ayda cok cok guzel bır vucud elde edersın ama yemegını degiştirme. burger fln yeme kola fazla içme bol bol su iç

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:32 ----------

her gun bodye gıt bır gun agır çalıs bır gun kos mekık yap sopa cevır twist gir çakı yap kos yer hareketlerı yap. L karnitine senın ısıne yarar yagları enerjı yapar ama sıvı olanlarından almanı tercıh ederım protein tozunada dwm et whey olcak ama %100 ben suan lcarnıtne unıversal. %100 whey protein multipower. unıversal amına asit 2700 kullanıorum. vucudum 5-6 aylık vucuda es deger sen suan 5 ay gıttgıne göre alt yapını olusturmussun. dedıklerımı dıkkate alırsan 1 ayda degişim olur basen ve karın bölgendekıler uste gıder yanı gögus omuz vs. kafana takma sımdılık basenım karnım göbegım var dıe. uzmanlarla calıssaydın bu 5ayda daha farklı bır vucudun olabılırdı bunu unutma. bu body sporunda herkez bır sey söyluor kendı çapında. bız her söyluyenın dedıgını yapsaydık ohoo. bana arkadaslarım sunu yapma bunu yapma bı ıse yaramaz dıe artıslık yapıolardı suan onlar benım yaptıklarımı yapıor. uzmanlar herseyın en ıyısını bılır dostum başarılar ılerıkı gunlerınde

mma- bunu beğendi.
  6. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    tekrar tesekkur ederım, napalım işte çalıştıkça tecrube edınıyorum. İlk aylar sporu hayatımın bır parcası yapmayı dusunmuyordum. Şimdi ise hayatımın en buyuk parcası :) . Dediğin gibi 1 gun body 1 gun kardiyo yapıcam bundan sonra
    .Pekı Hydroxycut Hardcore hakkında bılgınız var mı? en az l carnitine kadar onuda onerıyorlar.
    edit: tekrar soyluyorum 50 kılo kalmak ıstemıyorum hatta +65 kılo ve yağ oranı %8 lerde falan olan bir vucut istiyorum. Yani bu ilaçlar kas kaybına falan neden olmaz değil mi doğru beslenınce?

7. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    hadi ama yok mu yorum yapıcak?

8. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Aynı benim sorunum, gelecek mesajları merak ediyorum.

9. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Hydroxycut Hardcore yerıne l carnitine yetrlıdır . kas kaybı ıstemıorsun dmı dostum protein tozuyla beraber l carnıtıne kullan whey protein tozu o zaman vucudun kas olarak gelişir bayagı. yağlarda gıderthums:

mma- bunu beğendi.
  10. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    beslenmenı duzgun yap o basenler fln hepsı erir. göbekte gıder. kilo al ama bır gun bb bır gun cardio yap. l kanıtıne yaglarına yakıor sadece kılonda bır degısıklık olmaz fazla. kilo alırsın hatta ama kas olarak. cunku vucuduna fazlalık yag bırıkmesıne ızın vermıosun her gun ıdman yaparak. ben denedım sonuc ıyı suan vucudum sekle gırıor belımde ınceldı. sımdı ben senın ıcın bu kadar yazı yazdım cunku gecmıstede aynı hataya ben dustum saolsun hocalarım ıyıdı 2.ayımda ıyı gecırıorum. kilo vermezsın. kilo verıosan bılkı sen tavuktan pilavdan uzak duruosundur demektır yada beyaz etten :)

mma- bunu beğendi.
  11. Jesus

Jesus Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Squads yapman lazım ben gerekli konuyu açtım ordan takip edebilirsiniz

mma- bunu beğendi.
  12. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Squads derken? konu lınkını verırsen sevınırım.

13. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Spora başlamadan önce besin değeri düşük yüksek kalorili besinler çok tükettiğin için bu durumdasın...Bunun çözümü belli...Yağ oranını daha da yükseltmeden çok temiz bir bulk dönemi geçireceksin...

mma- bunu beğendi.
  14. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    hocayla konustum bel bölgende okadar yağ yok kasma kendını bukadar bunu kardıyo ve bel egzersizleriyle rahatca goturursun, yağ yakıcı kullanmana falan hiç gerek yok dedi. 1 ay kardiyo ve bel egzersizleriyle gecırecem bakalım ne olacak..

15. Jesus

Jesus Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
  16. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    dostum lateral raise i kac kiloyla yapıyosun omuzlar fırlamıs ...

Sayfayı Paylaş