5 Aydır düzenli fitness, bisiklet, beslenme ve kas oluşumu. Ama erimeyen gobek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve biyoweb tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. biyoweb

biyoweb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba. Öncelikle bu formu keşfettiğim icin ne kadar mutlu olduğumu bilemezsiniz. Yorumlar cok bilimsel ve acıklayıcı :)

Ben 5 ay önce fitness'a başladım. Son bir yıldır zaten haftada ortalama 2 gün bisiklet kullanıyordum. Spora başlamamla birlikte, cay ve kahvede şekeri kestim, yapay ve glikoz suruplu urunleri kullanmaz oldum. Abur cubur yerine atıştırmalık olarak meyve, yogurt, sut gibi şeyler yemege başladım. Ogunlerimi 6 ogun şeklinde duzenlı ve hafif yemege calışıyorum ama bazen sınırımı aşabiliyorum.

Bu 5 aylık sürede biceps'lerim 2,5 cm gelişti. Gogus ve omuz bolumunda farkedilir sıkılaşma ve gelişme oldu. Ancak gobeğim yag bağlamış durumda ve oldukca geveşk duruyor. Karın egzersizleri de yapıyor olmama ragmen hic sıkılaşma olmadı hatta ben göbegimin gelişmeye devam ettiginden korkuyorum. Ayrıca spora başladığımda 66,7 kg'daydim. Şimdi 70,5 kilo oldum. Spor salonu doktoru ve arkadaşlarım kilo artışımın kas gelişimine bağlı olabileceğini söylüyorlar ama ben pek emin değilim.

Bir de son ve önemli bir ek bilgi olarak; ben hipertiroidi hastası olduğum icin ilac kullanmaktayım. İlac fazla tiroid hormonunu azaltıp, vücudun normalden hızlı olan metabolizamsını yavaşlatıyor. Bu nedenle kilo vermem diğer insanlara göre biraz daha zor olabilir ama ben programıma ve kas gelişimime baktığımda gobek yaglarımın daha cok erimiş olmasını beklerdim. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Cok teşekkürler...

2. brhmcr

brhmcr Guest

Kalori saymaya baslayiniz, kalori aliminizin ihityacinizdan fazla oldugu aldiginiz kilodan bell.

Kilo verme ile ilgili sik sorulan sorular basligi ve yaga yakimi bolumu tum sabit basliklarini okuyunuz.

3. biyoweb

biyoweb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tesekkurler. İki gundur kalori sayimina basladim. Bakalim yararini gorecek miyim. Su an daha hafif yiyorum. Bunu midemin daha rahat olmasindan da anliyorum. Gunluk 1750 kalorilik diyet uyguluyorum. Sizce uygun mu? Bu rakami yasima ve bazal metabolizma hizima gore cikan sonuctan 500 kalori cikararak hesapladim. Ama su da var ki bu hesaplamalar normal metabolizmasi olan insanlar icin olusturulmus ortalama degerleri veriyor. Benim ilac kullanmadan once anormal hizli bir metabolizmam vardi. Simdi ilacla normale yakin bir metabolizmam var. Bu nedenle belirledigim bu rakamin kilo vermeme yardimci olacagini umuyorum. Siz ne dusunuyorsunuz? Daha dusuk bir kalori diyeti uygulamali miyim?

Sayfayı Paylaş