5.ay sonu program önerisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve furcifer tarafından 27 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. furcifer

furcifer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar, foruma üyeliğim yeni olsada bu spora başladığım 5 aydan beri forumu takip etmekteyim. 5. ayımı bitireceğim ancak bugüne kadar haftada 3 gün tüm vücudu çalıştıracak şekilde çalışıyordum. Ancak zamanla artan daha kompleks ve yorucu hareketlerden dolayı tüm hareketlerden yeterli verimi alamadığımı düşünüyorum. Bu nedenle benim aklımda önceden yaptığım aramalarla birlikte şu program oluştu. Yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim. Saygılar.

1.gün
    Göğüs-Biceps
    her biri 3'er hareket, ağırlıkta ise piramit uygulanacak
    2.gün
    Sırt-Omuz
    3.gün dinlenme
    4. ve 5. gün ilk iki günün aynısı
    6.ve 7. günde ise dinlenme olarak düşünüyorum.

Boy: 1.76 cm
    Kilo: 65 kg
    Kullanılan supplement:Whey Protein
    Teşekkürler.

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Anladığım kadarıyla bacak çalışmıyorsunuz.
    Oysa bacak gibi büyük kas gruplarını çalıştırmak ve idmanda daha küçük kas gruplarıyla kombine etmek bacak dışındaki diğer kas gruplarının etkin gelişiminde de çok büyük rol oynar.

Bacak çalışmayı sadece büyüme hormonu tetikleyici özelliği ve yaratacağı sinerji sonucu oluşturduğu etkiler nedeniyle önemli bulmuyorum.

Vücudun en büyük kas gruplarından biri olduğu için, gelişmiş bacak kasları olan bir sporcu yoğun beslenme temposundan en az yağlanma ile çıkacak, yağ metabolizması çok daha etkin çalışacak ve uyguladığı her programdan çok daha fazla verim alacaktır.

Programınıza, özellikle geri kaldığını düşündüğünüz küçük bir kas grubunu çalıştıracağınız gün bacak hareketlerini de dahil etmenizi öneririm.

3. furcifer

furcifer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler bonatschi, dediğinizi uygulayacağım. Göğüs-biceps günlerinde bacak, sırt ve omuz günlerinde ise karın çalışmasını ekleyeceğim. Programda ise bir sorun yok sanırım, bundan önce tüm vücudu çalıştırdığım için sona kalan biceps hareketlerinde vs. istediğim verimi alamadığımı düşünüyorum.Saygılar.

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    İki büyük kas grubunu aynı gün çalışmamalısınız, tam performans alamazsınız.

Göğüs-biceps
    Sırt-triceps
    Bacak-omuz

gibi kombinasyonlara gidebilirsiniz.

Burada önemli olan büyük kasla küçük kası eşleştirmeniz ve büyük kasın sinerjisinden küçük kasın yararlanmasını sağlamanızdır.

Mide çalışmasını ise haftada 4-5 günü geçmeyecek şekilde idman bitiminde yapabilirsiniz. (kardiyo yapıyorsanız benim önerim kanın midede toplanmasını sağlamak için kardiyo sonrası mide çalışmaktır)

5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    iki büyük kas grubunu aynı anda çalıştırmak ileri seviye çalışma şekli olabiliyor ve bu da eksiklere göre yapılabilen programlar arasında yerini alabiliyor..eksikler derken, ayrıntılardan bahsediyorum..bunun içinde kas kütlesinin yeterince saglanmış ve belli bir sporcu geçmişinin yanında, cok iyi bir beslenme planının olması gerekiyor..aksi takdirde, bu programdan verim almak zannedildigi gibi kolay değil..sizin için daha cok erken böyle bir çalışma şekli, bonatschinin dedigi gibi yükske performans ve güzel bir gelişim saglamak için, büyük-küçük kas gruplarına aynı gün yer verebilirsiniz, en uygunu bu sizin için şu anda.

6. furcifer

furcifer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yardımlarınız için teşekkür ederim. Söylediklerinizi uygulayacağım, bu programdan sonuç alacağımı düşünüyorum. Saygılar.

Sayfayı Paylaş